Skocz do zawartości

Przyczepa Burstner Ventana Avantgarde na umowę kupna-sprzedaży


Darenka

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ze zrozumieniem. 
Miałem ten model, szukałem tego modelu i nie spotkałem się z nieotwieranym oknem.
Sprzedajesz taki model z nieotwieranym oknem i coś Ci doskwiera w moim twierdzeniu? Masz jakąś wiedzę w temacie tego modelu - to się podziel.
Jeśli szukasz zaczepki - to nie ten adres.
Nie ma co się kłócić. Ale fakt jest faktem, że są z oknami nieotwieranymi.
Przykładowe zdjęcia.2f8d6de57f65e109eb3fefb9c3ff304c.jpgb4f5ca92db0b4f9448a92107d100b334.jpg820f1344f07b24923c1c19a44a3c1f39.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam nie mam nic do tego że ktoś taniej kupił a chcę drożej sprzedać ten sam towar. Na tym polega handel. Zapomnieliśmy o jednym z zakupem na umowę kupna sprzedaży od osoby prywatnej. W tym momencie pozbawiamy się prawa konsumenckiego. 

Forscher - fajnie że jest taki dział na tym forum kilka osób potrafi wiele wychaczyć szczegółów.

Aż strach pomyśleć jaka cena będzie za tydzień , miesiąc ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sebka34 napisał:

Ja tam nie mam nic do tego że ktoś taniej kupił a chcę drożej sprzedać ten sam towar. Na tym polega handel. Zapomnieliśmy o jednym z zakupem na umowę kupna sprzedaży od osoby prywatnej. W tym momencie pozbawiamy się prawa konsumenckiego. 

Niczego się nie pozbywamy. Rękojmia obowiązuje tak czy inaczej. Warto o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Jeszcze wczoraj - z tego co pamiętam - kosztowała 20 000.    

 

ehh ta inflacja

 

 

Tak kosztowała 20.000

 

 

Forscher - fajnie że jest taki dział na tym forum kilka osób potrafi wiele wychaczyć szczegółów.

Aż strach pomyśleć jaka cena będzie za tydzień , miesiąc ... 

 

 

 

Tyle wejść, odsłon i pewnie telefonów, że cena nagle poszła w górę.

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

26 minut temu, sebka34 napisał:

 

Forscher - fajnie że jest taki dział na tym forum kilka osób potrafi wiele wychaczyć szczegółów.

 

 

to juz takie "zboczenie" zawodowe.

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, forscher napisał:

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Rękojmia to podstawa jednej z dwóch możliwych dróg składania reklamacji przez konsumenta (obok gwarancji). Jest to tryb dochodzenia odpowiedzialności od przedsiębiorcy w związku z ujawnioną wadą fizyczną (niezgodnością z umową) lub prawną kupionego towaru konsumpcyjnego.

Przepisy o rękojmi dotyczą też sprzedaży rzeczy przez osobę prywatną. Tak więc kupujący rzecz używaną od osoby prywatnej też jest chroniony przez rękojmię. Jedynie przepisy regulujące prawa na linii konsument - przedsiębiorca nie obowiązują. Wszystkie pozostałe już tak.  

Więc jeśli sprzedajemy rzecz używaną, która ma wadę fizyczną polegającą na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową, to jako sprzedawcy ponosimy za to odpowiedzialność. Rękojmia w takim wypadku trwa 1 rok. Ważne aby w umowie rękojmia nie była wyłączona. Jeśli zostanie wyłączona, a może zostać, to wtedy nie obowiązuje.

http://www.infor.pl/prawo/umowy/kupno-sprzedaz/268643,Czy-prywatny-sprzedawca-odpowiada-za-sprzedana-rzecz.html

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekojmia jest bardzo dziurawa przekonałem się nie jeden raz na własnej skórze nie ma sensu powoływać się na nią. I pewnie w umowie znajdzie się punkt że kupujący zapoznał się że stanem technicznym oraz zostały przedstawione wady przedmiotu...

Proponuję dopisać iż stan techniczny jest mi nieznany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sebka34 napisał:

Rekojmia jest bardzo dziurawa przekonałem się nie jeden raz na własnej skórze nie ma sensu powoływać się na nią. I pewnie w umowie znajdzie się punkt że kupujący zapoznał się że stanem technicznym oraz zostały przedstawione wady przedmiotu...

Taki zapis nie ma żadnej mocy prawnej i nie zwalnia z odpowiedzialności sprzedającego. Już było kilka wyroków sądowych, które uznawały, że kupujący, mimo nawet podpisania takiej regułki nie ponosi odpowiedzialności za to, gdyż zwyczajnie mógł się nie znać na technicznych aspektach i nie mógł należycie ocenić stanu technicznego itp. Dlatego wszelkie uszkodzenia, wady itp należy wyraźnie wpisać w umowie i poinformować o nich kupującego. 

Oczywiście rękojmia jest dziurawa i zazwyczaj sprzedawcy prywatni nie chcą brać odpowiedzialności za wady w sprzedanej rzeczy i wtedy pozostaje sąd. Ale mimo wszystko warto znać swoje prawa i z nich korzystać jeśli jest taka konieczność

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, klonik058 napisał:

Dołączam się do pozdrowień. emoji5.pngemoji5.pnge84e6fce3adb355eb0acc55160b58359.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Oj,czyta,czyta i ...nie tylko!

Również pozdrawiam sprzedawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.