Skocz do zawartości

Pytanie o przetwornice


suderin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że w sobotę kupiłem już swoją wymarzoną przyczepę jest to LMC Dominant 510, która posiada panel solarny i akumulator żelowy 120AH na pokładzie z tego zasilania posiam praktycznie wszystko pompki, oświetlenie itp.

brakuję mi tylko 2 rzeczy

-bojler na ciepłą wodę bierze 300W

-TV na którego mam specjalną półkę w której wyprowadzony jest przewód antenowy oraz gniazdko zasilania 230V

Chciałbym podłączyć bezpośrednio z akumulatora jakąś przetwornicę z 500W-600W (z odpowiednio dużym bezpiecznikiem ) i wpiąć się ta przetwornicą do obwodu przyczepy 230V 

Ja nie korzystam wogóle z zewnętrznego przyłącza prądu, stacjonuje jedynie na dziko - wędkarskie potrzeby :)

Z tego co przeliczałem to taki aku 120AH przy poborze np bojlera 300W popracuje spokojnie około 5h, a wiadomo zakładając 2 kąpiele dziennie po te 15 min to nie będzie to jakiś duży ubytek na pojemności. Do tego chciałbym podłączyć TV i tutaj mam 2 opcje, albo wykorzystać gniazdko 230V które już jest i kupić normalny TV, albo kupić specjalny z zasilaczem na 12V ( ale tutaj muszę zmieniać trochę doprowadzenie zasilania w to miejsce )

Ogólnie podczas pobytu chciałbym mieć tą przetwornicę załączoną, i rozumiem ze bojler nie będzie tej wody grzał non stop? tylko jak już nagrzeje to nie będzie pobierał tego prądu? bo chodzi oto żeby TV był aktywny.

Korzysta ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bojler elektryczny i aku to kiepskie połączenie. Oczywiście incydentalnie się da ale na dłuższą metę zabije aku. Co do samego bojlera to ma termostat i grzeje tylko kiedy spadnie w nim temperatura. Przerabiałem ten temat i nie polecam takiego rozwiązania. Co do TV to oczywiście żaden problem.

8 minut temu, suderin napisał:

 

Z tego co przeliczałem to taki aku 120AH przy poborze np bojlera 300W popracuje spokojnie około 5h,

:look:

 gdy bojler będzie wyłączony to nawet dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej będzie przerobić zasilanie w miejscu gdzie będzie stać TV na 12V, i zasilać go bezpośrednio z aku. A do kąpieli załączać mały agregat? Ale z przetwornicą do tak rzadkich kąpieli to napewno będzie dużo bardziej wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, suderin napisał:

 A do kąpieli załączać mały agregat? Ale z przetwornicą do tak rzadkich kąpieli to napewno będzie dużo bardziej wygodne

Najlepiej zmienić bojler na gazówkę.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to biore agregat, znalazłem taki o mocy znamionowej 700W więc super, nie jest za duży i spalanie super no i 4 suw :)

A TV zamontuję po prostu już na 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, suderin napisał:

Bo dopiero co kupiłem, i się na tym nie znam :)

No to daj do zrobienia komuś kto się zna. Nie ma sensu bawić się w agregat jak pod ręką masz idealne rozwiązanie do grzania wody bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.