Skocz do zawartości

Zdjęcia z urlopu - nietypowe pojazdy itd


EwaMarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby za PRL-u zaczęto tworzyć i produkować "dla ludu" (hipotetycznie :lol:) takie kampery, jak tamten na bazie Poloneza, to może teraz caravaning w Polsce byłby bardziej urozmaicony? :lol:

 

(ale i tak przyczepki rządzą :bukiet: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karrolu ja słyszałem że w poprzednim ustoju produkowano ciekawe pojazdy :lol: ten żuk jak i ten tarpan poniżej wyszły z fabryki w mniejszym lub większym stopniu tak wyglądając jak na zdjęciach Wiadomo że jest troche modyfikacji właścicieli Niemam żadnych dowodów na powyższe moje słowa bo usłyszałem to od właściciela tego żuczka i może padłem ofiarą wkrętki ale może też to co mówił jest prawdą :bukiet: Może ktoś coś słyszał i wie o takich fabrycznych produkcjach?

post-59126-imported-093256a1-55bd-42f7-90ca-2e2d6c2d810f_thumb.jpg

post-59126-imported-3313fec3-d0f1-4499-995c-9137b5322a12_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem prawie pewien, że powstawały jakieś prototypy w ośrodkach badawczo-rozwojowych, ale tamte czasy i możliwości produkcji seryjnej, a raczej ich brak, "zabiły" wiele projektów.

Wystarczy spojrzeć chociażby na motoryzację- straciliśmy nadzwyczaj nowoczesne modele na swoje czasy (Beskid czy Wars), bo władza nie dała im zielonego światła, tudzież wolała kupić licencję, która wymagałaby mniejszego wkładu gotówki.

Zresztą Polska marnuje swoje okazje jedna po drugiej w porównaniu do innych "demoludów".

Nie ma już polskich samochodów- w Czechach z kolei Skoda ma się świetnie.

Niewiadów od ponad 30 lat produkuje dwa te same modele małych przyczep- słoweńska Adria 30 lat temu zaczynała produkcję przyczep 5 metrowych, a ponad 20 lat temu zaczęła produkować kampery. I teraz świetnie prosperuje, podczas gdy nasz Niewiadów nie może od 2 lat wprowadzić do sprzedaży jednej malej przyczepki...

 

Szkoda, ze to wszystko się tak potoczyło... :bukiet::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i coś ode mnie :bukiet:.

Autobus kempingowy ustrzelony w Chorwacji. Z ciekawostek powiem, że za sobą na lawecie ciągnął tego Golfa I w cabrio. Na dachu nie wiedzieć czemu miał 2 anteny satelitarne. Ledwo mieściło się to na 2 parcelach. Pierwszy stopień wejściowy był jakieś 60 cm na ziemią.

Image00001.jpg

Image00002.jpg

Image00003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.