Skocz do zawartości

Noc w przyczepie zimą


Ecik02

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, danielpoz napisał:

Gaz Ci nie zamarzł tylko się po prostu wypalił sam propan a został butan. Tak swoja drogą to czemu nie zabrałeś propanu?:look: temat tyle razy wałkowany.

Dorobiłem w poprzedniej przyczepie ogrzewanie do bakisty. Mieszanka wypalała się do końca.

Domlight na Shellu kosztuje 56zł. Czy na każdej stacji jest ta sama cena to nie wiem.

Ja pisałem że w OBI taniej - w porównaniu do shella...porównując ceny Domlight...

A gdzie ten adapter? CC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem że w OBI taniej - w porównaniu do shella...porównując ceny Domlight...
A gdzie ten adapter? CC?
Tutaj https://center-camp.pl/pl/p/Adapter-butli-gazowej-BP-NANO/2940
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie lepiej kupić zwykłą stalowke z propanem ? Fakt że takich butli nie ma na cpn ale na rozlewniach gazu są bardzo tanie u mnie 10 kg kosztuje 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie lepiej kupić zwykłą stalowke z propanem ? Fakt że takich butli nie ma na cpn ale na rozlewniach gazu są bardzo tanie u mnie 10 kg kosztuje 35 zł.
To ci może pocują że to propan u mnie zwykła mieszanka kosztuje 45zl a apropo Obi to my mamy 50km więc słaby interes puki co zostaje przy stalowej i mieszance ograniczę wyjazdy do -5 i spoko

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, byry007 napisał:

Panowie nie lepiej kupić zwykłą stalowke z propanem ? Fakt że takich butli nie ma na cpn ale na rozlewniach gazu są bardzo tanie u mnie 10 kg kosztuje 35 zł.

Ile kosztuje u Ciebie mieszanka? :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie lepiej kupić zwykłą stalowke z propanem ? Fakt że takich butli nie ma na cpn ale na rozlewniach gazu są bardzo tanie u mnie 10 kg kosztuje 35 zł.
A co lepszego masz w tej stalowej poza kilka kg większą wagą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga nie gra roli. Zwykła stalówka jest po prostu uniwersalna. Wymieniasz jak chcesz i gdzie chcesz. Latem jesteś na kempingu, skończy się, to nie musisz szukać marketu żeby wymienić butle. Idziesz i wymieniasz na miejscu, jeśli nie to u sąsiada obok. Na zimę zabierasz propan i na weekend 10kg starczy. Ot i cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga nie gra roli. Zwykła stalówka jest po prostu uniwersalna. Wymieniasz jak chcesz i gdzie chcesz. Latem jesteś na kempingu, skończy się, to nie musisz szukać marketu żeby wymienić butle. Idziesz i wymieniasz na miejscu, jeśli nie to u sąsiada obok. Na zimę zabierasz propan i na weekend 10kg starczy. Ot i cała filozofia.
Waga dla jednego ważna dla innego nie. Dla mnie ma znaczenie akurat.

Tak z ciekawości to ile razy na tym polu Ci się gaz skończył? No ja sprawdzam regularnie gaz u siebie więc nie zaskoczy mnie jego brak, a pod domem mam kilka miejsc z nano i domlightem, w przeciwieństwe do jakiś rozlewni czy stalowych z propanem.

A za granicą i tak naszej stalowej nie wymienisz więc na jedno wychodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka zdecydowanie lepsza, bo latem można używać mieszanki, a zimą czystego propanu. Propan w "11" wychodzi też zdecydowanie taniej. U mnie na wsi czyli podobnie jak u Iwony na Shellu 8 kg propanu w Nano kosztuje 52 zł, a 11 kg propanu w "11" w gazach technicznych kosztuje 44 zł. Źródło pewne, pracuje tam mój kolega. Jedyne co zyskujemy używając Nano to jakieś 4-6 kg na jej ciężarze w stosunku to stalowej butli (mowa o pustych butlach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kiedyś skończy się gaz. Na ogół kończy mi się na wyjeździe, a nie kiedy jestem w domu. Wolał bym wtedy nie szukać Obi. Raz w nocy przy temp. poniżej zera mi zabrakło. Od tego czasu mam zawsze 11 i 3 na zapas. Ostatni wyjazd 2x10kg propanu, tak na wszelki wypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak dwa tygodnie temu byłem zdecydowany na butle kompozytowe, ale z zupełnie innego powodu. Póki co mi minęło parcie. Może za jakiś czas wróci, ale powody są zupełnie inne niż niska waga, a samo użytkowanie wcale w moim przypadku nie było by łatwiejsze. 

Póki co, dwie 11 i wąż do przelewania zaspokajają moje potrzeby i latem i zimą ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo że w nano liczy się waga a nie cena.

Nie jest czasem też tak że ten propan-butan zawsze coś go zostanie w butli  i tak naprawdę nano 10kg starczy dokładnie na tyle co zwykła 11?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem :( z tego co się orientuje w Turku nie jest możliwy zakup butli z samym propanem na stacji shell mają wymianę butli lecz zwykłych stalowych z propan-butan. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.