Skocz do zawartości

Pomocy z rozszyfrowaniem danych z DR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na jakiej podstawie wnioskujesz, że jazda niedozwolonym prawem zestawem (za ciężka przyczepy w stosunku do holownika) nie wyłącza OC? Czy gdybym mając kat. B jechał ciężarówką, gdzie wymagane jest C to też by OC zadziałało? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na jakiej podstawie wnioskujesz, że jazda niedozwolonym prawem zestawem (za ciężka przyczepy w stosunku do holownika) nie wyłącza OC? Czy gdybym mając kat. B jechał ciężarówką, gdzie wymagane jest C to też by OC zadziałało? Nie sądzę.


Bo krąg wyłączenia OC jest zamknięty. Akurat zalicza się do tego kręgu brak uprawnień, ale przeładowanie auta, czy jazda nieprawidłowym zestawem już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio drugi Jacek zacytował przepis kiedy oc nie działa, jak uciekniesz z miejsca wypadku, po alkoholu i coś tam jeszcze było. Ale nie 1.33. Co oczywiście nie wyklucza odpowiedzialności karnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artur0408 napisał:

Moze nudne ale problematyczne.... Skad mam wziasc przyczepe z hamulcami innymi niz najazdowe (nie mowiac o budce) tylko lawetce pod mini-koparke jak zaden producent nie ma takiego rozwiazania. Nudne jest dla kogos kto nie ma tego problemu.... A moze ktos podlinkowac ustawe o tym przeliczniku?

Po prosu kup odpowiednie auto, lub ryzykuj, zapytaj tych co holują takie przyczepy z koparkami.
Zresztą tu masz taka przyczepę, kup auto co ma 3,5t DMC i już jeździsz.

https://www.otomoto.pl/oferta/brenderup-mt2600-przyczepa-laweta-pod-minikoparke-brenderup-mt2600-ID6yXgXZ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko wiem i wszystko rozumiem zmien auto najlatwiej powiedziec ... D-max daje rade w terenie .... Ale to jest moj problem... Tylko czy ktos spotkal sie z jakas przyczepa z hamulcami uruchamianymi z kabiny kierowcy? Szukalem w necie jakiejkolwiek i nic nie znalazlem... Chcialbym jezdzic zgodnie z przepisami i czystym sumieniem.... Dlatego szukam do D-maxa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas takich przyczep raczej nie ma, a te pod minikoparki to targaja raczej busami które maja właśnie 3,5t
No niestety tu nie znajdziesz odpowiedzi jak oszukać przepisy ( jakiekolwiek by nie były) ja bym
zapytał producenta przyczep, a nawet jak taka przyczepa będzie to pewnie cena też nie będzie mała.
Ja Cię rozumiem ze Twoje auto daje radę bo i dlaczego miało by być inaczej, ale przepisy to przepisy koniec kropka.
A więc albo popytasz producentów przyczep, albo zmienisz auto, możne na zagranicznych aukcjach coś kupisz
ale czy to się będzie opłacało.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i tu jest pies pogrzebany. Wymyslony zostal przepis ale zeby kupic produkt zgodny z wytycznymi to sie nie da bo nie ma.  Achhhh POLSKA . a nie wiecie czy np w DE . I . A . CZ . SK . tez ten przepis obowiazuje czy to tylko nasz polski wymysl? Czy tam najazdowy jest hamulcem czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem do kempingowki mi nie brakuje masy lecz do koparki i owszem... A ze jestem w trakcie poszukiwan lawetki stad moje pytanie co i jak... Ale ok w takim razie szukam czegos zgodnego z przepisami ... To co podlinkowalem znaczaco mi sie podoba tylko boje sie ze cena zwali mnie krzesla. Nie poddaje sie i szukam rozwiazania do Maxia.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacekzoo napisał:

Jak dla mnie 1,33 nie jest głupie, chociaż może z mojego punktu widzenia bo mam spory zapas masy, gdybym był w Twojej sytuacji to pewnie bym zmienił zdanie

Ale jeżeli producent przewiduje że dane auto może holować 3,5t to dlaczego jakiś przepis miałby to zmieniać :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli producent przewiduje że dane auto może holować 3,5t to dlaczego jakiś przepis miałby to zmieniać :niewiem:
To jak z prędkościami. Każde auto jest homologowane na jakiś vmax. A jednak jakiś przepis to ogranicza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie i producent nie przewidzial jakiegos dodatkowego osprzetu aby hamowac z kabiny kierowcy... Jesli mialby to na mysli to mysle ze bylo by to jako opcja do dokupienia odrazu w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.