Skocz do zawartości

Oswietlenie do przedsionka


Rekomendowane odpowiedzi

874cc3861c1486aa0e74df230d0857b7.jpg&key=4c8031e7b9dcd14239e2a983dc82b772346d7df8de0d6658c0d0f375d803838addb26ac1c6446155454263611769552a.jpg&key=44044ce54a5a456e7c43806b17de01c423d5d7bec4840ed21869e088870d5272149bd560a67feb16a26c3a94db651fcd.jpg&key=263462f6710df09372ddd4b1f84de4dc0933b66053fe276339f118c74e310c0cee9ebd9acb6c3a7db39b7f57e4378766.jpg&key=9e7451179c70f40126abbab9cd4c9ffa58efe5bc079e0cb106ff104dfba8a287

W łazience 9 pojedynczych modułów z taśmy daje więcej światła niż 20W żarówka. Pomarańczowe światło nocne to jeden moduł 3 ledy.

W jednej lampie w salonie dałem 9*3 moduły z taśmy i sześć podwójnych, w drugiej bez tych dodatkowych bo i tak jasno jest. Na fotce prawa lampa led, lewa to oryginalna świetlówka. Mleczy klosz robi całą resztę, jest bardzo fajnie, kolor neutralny ( nigdy nie lubiłem zimnego a ciepłe przestały się podobać jak zobaczyłem neutralne)

 

 

Chriss, jakie piękne słoneczko :ok: 
Pokaż, jak to świeci (jak masz zdjęcie).

b71def74f557c3dfdd4845c320df6f7b.jpg
Mogę pokazać jak młodszy syn zmajstrował w weekend drugą lampkę. Świeci super. Też z wersją nocną. Jeszcze nad łóżkiem została jedna do zrobienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chris_66 świecą naprawdę elegancko. Możesz dać linka do tych modułów neutralnych, bardzo proszę. Ja chciałem kupić nową lampę do cepy, tej nad stołem, fota w załączeniu. Oryginalnie tam jest przedostatnia jarzeniówka w mojej cepie. Jak mogłem nie wpaść, aby zostawić oryg obudowę lampy, wypatroszyć i wsadzić tam ledy... :mlot:

Dodatkowo podziwiam, że syna nauczyłeś takich robótek (pewnie nie tylko tych), bo teraz głównie roszczeniowo wygodnickie te nasze "maleństwa". 

lampa okragla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, :ok: - oświetlenie robi robotę.

13 minut temu, Kevin napisał:

Dodatkowo podziwiam, że syna nauczyłeś takich robótek (pewnie nie tylko tych)

Popieram, moje dzieciaki tylko elektronika, ale w formie użytkowania :oslabiony: Choć na pewno moje są młodsze, jednak jak teraz nie mają żyłki konstruktora/niszczyciela/naprawiacza, to później też tego nie będą mieli :( W mojej rodzinie sprawdza się zależność, że co drugie pokolenie jest "inżynierem".

6 minut temu, chris_66 napisał:

lecę na termalbad

Miłego moczenia dooopska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Miłego moczenia dooopska.

Szkoda że tak krótko. Morda moczona w Unicum a d00spsko w wodzie. Było dobrze, jutro jeszcze powtórka
[mention=5596]..........Jak mogłem nie wpaść, aby zostawić oryg obudowę lampy, wypatroszyć i wsadzić tam ledy... :mlot:
Dodatkowo podziwiam, że syna nauczyłeś takich robótek


Pewne pomysły i doświadczenie przychodzi z wiekiem szkoda że często to wieko od trumny

Uczenie młodego idzie powoli do przodu. Odkrywa satysfakcję z własnej pracy i ma się czym pochwalić kolegom, szacun na dzielni rośnie , starszy spisany na straty , chyba nic z tego nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5596]chris_66[/mention] świecą naprawdę elegancko. Możesz dać linka do tych modułów neutralnych, bardzo proszę. Ja chciałem kupić nową lampę do cepy, tej nad stołem, fota w załączeniu. Oryginalnie tam jest przedostatnia jarzeniówka w mojej cepie. Jak mogłem nie wpaść, aby zostawić oryg obudowę lampy, wypatroszyć i wsadzić tam ledy... :mlot:
Dodatkowo podziwiam, że syna nauczyłeś takich robótek (pewnie nie tylko tych), bo teraz głównie roszczeniowo wygodnickie te nasze "maleństwa". 
1558344567_lampaokragla.thumb.jpg.3e10fd4eab7e3453bc6e0303c292c462.jpg


To jest elementarz, wypatrosz wszystkie lampy w przyczepie, naładuj modułów to najprostsza i najtańsza metoda.

fcd6ed3ae9cb0af6fe867877eac23966.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułami jedna uwaga. Zdjąć piankę samoprzylepną i przykręcić moduły króciutkimi blachowkrętami do korpusu. Unikniemy rozczarowania z jakości taśm 3M


Dokładnie najlepiej to porządnie przykleić jakimś klejem montażowym albo pistoletem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem na etapie projektowania oświetlenia LED w przyczepie i chyba przypadkiem wpadłem na alternatywne rozwiązanie ograniczenia napięcia na paskach LED. Zastosowanie ściemniacza np: takiego. W planie mam zastosowanie na każdej oddzielnej linii świetlnej na początku za raz za przełącznikiem tego ściamniacza a dalej dopiero podłączenie pasków LED. Ten ściemniacz jak testowałem z miernikiem funkcję ściemniania wykonuje poprzez zmniejszenie napięcia na wyjściu.  Posiada także pamięć, więc można sobie ustawić odpowiednią intensywność świecenia (np taką zbliżoną ok 12V na wyjściu) i po ponownym podaniu napięcia na ściamniacz, uruchamia on LEDy z poprzednio ustawioną jasnością. Można dzięki temu zabezpieczyć LED-y przed zbytnim nagrzewaniem ich się oraz ma się przy okazji funkcję regulacji jasności oświetlenia w przyczepce.

Minus tych ściemniaczny jest taki że kupione egzemplarze sterowane są tym samym kodem więc w przyczepie będę musiał ustawiać je pojedyńczo zasilając na czas ustawień każdy z nich. Plus jest taki że do obsłużenia wszystkich ściemniaczy wystarczy jeden pilot :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 13:43, norton napisał:

Minus tych ściemniaczny jest taki że kupione egzemplarze sterowane są tym samym kodem więc w przyczepie będę musiał ustawiać je pojedyńczo zasilając na czas ustawień każdy z nich. Plus jest taki że do obsłużenia wszystkich ściemniaczy wystarczy jeden pilot :-).

Niekoniecznie - co prawda to nie ten ściemniacz ale inne rozwiązanie o dające wiele możliwości zobacz Mi-Light -  na forum pisaliśmy o nim https://forum.karawaning.pl/topic/30143-mi-light-sterowanie-oświetleniem/?tab=comments#comment-667163

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent ten Mi-Light, tylko wielkości sterownika troche mi nie pasują no i cena. Jak bym nie kupił tych jednokanałowych to bym jeszcze rozważył Mi-Light w przyczepie. Ale głównie mi zależy na samej zmianie co jakiś czas ustawienia barwy światła w poszczególnych listwach led i zostawienie takiego stanu na dłuższy czas. Samo włączanie i wyłączanie światła będzie przełącznikami na konsoli przyczepionej do ściany. W sumie jak szukałem jakichkolwiek ściemniaczy nie koniecznie bezprzewodowych, to ten bezprzewodowy wychodził najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie byłem dziś w sklepie elektronicznym po diody do stabilizacji napiecia do ledów jak tu pusane było, i facet dał mi taki cuś, i powiedział żebym tego spróbował, zamiast diody. Kazał wpiąć to w zasilanie przed transformatorem, czy ktoś spotkał się z czymś takim??? wole spytać niż coś spalić

IMG_20200806_132956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, klosek23 napisał:

żebym tego spróbował, zamiast diody

Do czego ma służyć kondensator wpięty przed transformatorem?

O jakiej diodzie do stabilizacji napięcia mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.