Skocz do zawartości

Jaki Samochód do holowania przyczepy campingowej?


maciek9190

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.02.2018 o 13:44, automaciek napisał:

Moment większy, ale krócej - w wąskim zakresie obrotów. Inne przełożenia, inna kultura jazdy. Diesel mniej spali - prawda, to jedyna zaleta.... A co do bitdi, jak komuś padną dwie sprężarki to się przeżegna. Tyle krytyki do małych i silnych benzyn, czy sądzicie że tak wysilony 2.0 bitdi będzie żywotny? Mnie nie stać na naprawy diesla, na dodatek mało jeżdżę więc wybór prosty, i nawet to spalanie godnie zniosę.

Spalanie to najmniejszy problem liczy się przyjemność z jazdy. A ja ciągle myślał, że ty Kia jeździsz?

A ja w tym roku jak wszystko będzie dobrze to wyszykuje jeszcze Golfa IV tak samo.  Co prawda moja żona mówi abym się całkiem wyniósł do garażu :D ale po namyśle postanowiłem spełnić jej życzenie :lol:  .  Dodam, że to auto poniżej moja koleżanka z pracy malowała i malowanie najwięcej kosztowało.

P9160029.JPG

P9160031.JPG

P9160035.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Commander napisał:

Piękny pancerwagen!

A co myślicie o starym Golfie II Country do holowania przyczepki z silnikiem 1,8 PB ? Silnik trochę go zmodyfikuje :D - zrobię na Euro 4. Pytam całkiem poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2018 o 19:18, Commander napisał:

Piękny pancerwagen!

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale to całkowicie nie mój klimat  i auto mi się w ogóle nie podoba
ale to nie oznacza że nie podziwiam pasji takich ludzi oraz pracy jaką wkładają w budowę tych aut. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o Golfie Variant 1.4 TSI (teraz już jest chyba 1.5 TSI) o mocy 150 km? patrzać  na YT fajnie to jedzie oraz towcar.info podaje że też nadaje sie do ciągnięcia 1300 dmc. Pojedzie lepiej od Mazdy? Patrzyłem również Golfa Alltrack 1.8 TSI gdyż zastanawiam się żeby ewentualnie w przyszłości szukać czegoś z napędem na 4 koła koniecznie w benzynie (do pracy mam raptem 4km) ale to już większe pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2018 o 21:54, borek6 napisał:

a co myślicie o Golfie Variant 1.4 TSI (teraz już jest chyba 1.5 TSI) o mocy 150 km? patrzać  na YT fajnie to jedzie oraz towcar.info podaje że też nadaje sie do ciągnięcia 1300 dmc. Pojedzie lepiej od Mazdy? Patrzyłem również Golfa Alltrack 1.8 TSI gdyż zastanawiam się żeby ewentualnie w przyszłości szukać czegoś z napędem na 4 koła koniecznie w benzynie (do pracy mam raptem 4km) ale to już większe pieniądze...

Auto ogólnie OK. Jedyny problem to bardzo daleko oddalony zaczep od osi tylnej a to już będzie wyczuwalne na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎25 o 19:14, dudek_t napisał:

Jarek, ja to sie już pogubiłem. Kupiłeś LC i nawet w tym wątku pisałeś że to jest to, jesteś zachwycony i nic więcej do przyczepy nie trzeba. Później pisałeś że zamieniasz rocznego LC na nowego LC - identycznego. Teraz piszesz że w sumie holowało się średnio. I wcale się nie dziwię bo LC na pusto już nie bardzo chce jechać a co dopiero z 1.7t na haku. Stabilność ma pewnie genialną ale zwyczajnie brakuje mu pary. Jarek, chcesz coś fajnego i w rozsądnej cenie - Twaróg 3.0 TDI i długo długo nic.

Niektóre wypowiedzi w tym wątku przekroczyły już wszystkie opary absurdu i niezmiernie mnie śmieszą. Nie che mi się już nawet na to reagować bo i po co jak każdy jest zabunkrowany na swojej pozycji (typu małe spalanie mocnych TSI). 

I owszem, jak się przejeżdża rocznie samochodem 15-20k km w tym 3-4k km z przyczepą to faktycznie brak momentu na podjazdach i przepalanie złotówek może mieć mniejsze znaczenie. Jeśli jednak przebiegi są nieco wiekszę w dalszym ciągu jest diesel i długo długo nic. No chyba że mamy budżet na holownik 350+ to i się ciekawe hybrydy znajdą. 

 

Dudek - coś się pozajączkowało po zmianie układu strony i nijak nie mogę puścić Ci priva. Napiszę publicznie w skrócie , bo jak za bardzo będę się wywnętrzał to koledzy powiedzą ,żem maruda.

 

Puenta :

1. TLC solo 2,8 w automacie do jazdy na trasy bez przyczepy jest OK - pod warunkiem świadomego zakupu powolniaka . Do miasta ....jak ktoś nie lęka dużego to OK

2.Z ppą nad polskie morze też jest OK bo bryka ciężka i przyczepa  ( 1,7 tony) nie "rządzi" holownikiem. Teren  jest płaski i nie da rady pośpieszyć.

3.Do jazdy szybszej jak 80/90 na południe tzn GÓRY to już kwestia uznaniowa. Po przesiadce z Mitsu był skok na plus aczkolwiek wqwiało mnie ciągłe wkręcanie się na 4ty bieg w dość wysokie obrotach przy już niewielkich podjazdach. Wg mnie praca tego automatu jest dla mnie niezrozumiała. Po co się tak szybko i tak wysoko wkręca ? Nie wiem.

Jakbym chciał mieć w kabinie taką akustykę przy ciąganiu to podpiąłbym Fiestę 1,1  sriturbo a nie prawie 3 litrowy diesel.

 

Tak więc dla mnie po pierwszym roku użytkowania i przemyśleniach Toyota pod obciążeniem ma wqiający tryb pracy automatu.Nie wiem jak daje radę manual ale jakoś nie widzę TLC w manualu.  Przez przypadek sprzedałem auto i byłem blisko pogodzenia się z TTTM i zakupu ponownie TLC - bo nic innego w tych gabarytach i cenie nie ma na rynku.

Jednak ostatnio pojawiło się światełko w tunelu i jest szansa na V6 w dieslu w tych samych kosztach. Tak więc ..........  myślę !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie do użytkowników jakiejś wersji holownika ze stajni VW/Audi - chodzi mi o silnik V6 i 8biegowy automat. (jeśli ktoś tu ma takie holowadło)

Jak pracuje i zachowuje się taki automat w trybie ....automatycznym ? . Tzn walczy nisko czy szuka górnego poziomu obrotomierza przy obciążeniu ?

Oczywiście w trybie ręcznym można nastawiać biegi w pewnym zakresie ale to już ręczna robótka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik R4 i automat 8 biegowy.

Muszę wręcz przestawiać ręcznie bo auto z cepką potrafi przełączyć na 8 bieg i1600 obr. Musi być wzniesienie by wrzucił 7 bieg i 2000 obr.

Automat ZF jest genialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AdamH napisał:

Ja mam silnik R4 i automat 8 biegowy.

Muszę wręcz przestawiać ręcznie bo auto z cepką potrafi przełączyć na 8 bieg i1600 obr. Musi być wzniesienie by wrzucił 7 bieg i 2000 obr.

Automat ZF jest genialny.

Po przyczepie widzę ,że ma ca 1800 kg.  W zasadzie jak u mnie.  Dzięki za info z 1-szej ręki.

Czyli jest lepiej niż dobrze w przypadku tych skrzyń.

 

Adam - jeszcze jedno pytanie. Jak oceniasz spalanie w Twoim układzie dla tych samych prędkości .

Czyli solo XX a z przyczepą  + ??

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyczepie widzę ,że ma ca 1800 kg.  W zasadzie jak u mnie.  Dzięki za info z 1-szej ręki.

Czyli jest lepiej niż dobrze w przypadku tych skrzyń.

 

Adam - jeszcze jedno pytanie. Jak oceniasz spalanie w Twoim układzie dla tych samych prędkości .

Czyli solo XX a z przyczepą  + ??

 

 

 

 

Witam

 

Co prawda nie jest to marka która Cię interesuje ale u mnie jest R4 i automat 7 biegowy e-tronic Mercedesa i też jestem zdziwiony że nie kręci wysoko obrotów silnika, mam analogiczne odczucia jak u Adama. Napęd jest stały na tył, przód na sztywno. U mnie jest 1500 kg DMC przyczepa. Bardziej piszę pod kątem, że są po prostu udane konstrukcje.

Spalanie solo 9-10, przyczepa 10-12 litrów.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.