Skocz do zawartości

Jaki Samochód do holowania przyczepy campingowej?


maciek9190

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem budkę 1600 dmc, która załadowana ważyła 1590 kg - a samochód z pasażerami i wózkiem ok 1950 i jeździło się rewelacyjnie... Jeździłem w deszczu i przy wietrze, prędkość 100 km/h nie stanowi problemu. Nie wiem skąd niektórzy tak panikują myśląc o jeździe z przyczepką, może brak doświadczenia? 

Ja już ciężarówkami po ośnieżonych górach jeździłem, nic mnie nie zdziwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PLopaPL napisał:

Ja miałem budkę 1600 dmc, która załadowana ważyła 1590 kg - a samochód z pasażerami i wózkiem ok 1950 i jeździło się rewelacyjnie... Jeździłem w deszczu i przy wietrze, prędkość 100 km/h nie stanowi problemu. Nie wiem skąd niektórzy tak panikują myśląc o jeździe z przyczepką, może brak doświadczenia? 

Ja już ciężarówkami po ośnieżonych górach jeździłem, nic mnie nie zdziwi ;)

No to mamy mistrza zimowych górskich dróg  ! Brawo !!!

No bo ja powyżej Bodo zimą nie byłem ...bo trochę spanikowany jestem  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Nissanie Terrano II? 567a896ab45234a57d54ffbfae3eaf9a.jpg

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka


Jeżeli chodzi o silnik to nie do zajechania ale uwaga - szukaj 2.7 Tdi z szerokim wlotem do intercoolera na masce, silnik z rozrządem opartym na kołach zębatych, ojciec takiego ujeżdża na polowania już 8 rok...i zero awarii. Wersję po lifcie miały również 3.0 diTurbo z wąskim wlotem na masce i w tych lubiły pekać bloki silnika, generalnie mniej polecany aczkolwiek mocniejszy i o lepszej kulturze pracy. Ogólnie silne auto.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wszystko zależy od egzemplarza... Ja będę każdemu odradzał...

Skrzynia to gów..o, elektryka masakra. Komfort rodem z taczek, napęd na tył... stabilności zero. Na zakręcie można zrobić to co napisałem o skrzyni tyle że że strachu. 3.0 wypala dziury w tłokach.

Reszty nie chce mi się pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pod koniec roku będę miał możliwość zmiany mojego obecnego holownika Mazda 6 2.0L PB Automat 165KM na Toyote Rav4 2,5L Pb Hybrid AWD eCVT 197KM. Pytanie czy warto, bo rocznikowo oba są z tego samego roku. 
Aktualnie ciągam Hobby o dmc 1100kg więc oba dają/dawałyby radę. Mazda ma w papierach uciąg teoretyczny do 1500kg a Toyota 1650kg. Pytanie czy byłaby różnica na korzyść któregoś z tych aut gdyby chcieć holować przyczepę o dmc 1300-1500kg? Oczywiście nie chodzi mi tylko o holowaniu tylko po płaskim, ale i odcinkach górzystych (przynajmniej miejscami) jak na południu europy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Eastnomad napisał:

Pytanie czy byłaby różnica na korzyść któregoś z tych aut gdyby chcieć holować przyczepę o dmc 1300-1500kg?

Nikt tutaj na forum aktywnie udzielający się nie ciąga RAV4 hybrydą (ani generacją poprzednią, ani generacją najnowszą), więc nic konkretnego popartego praktyką nie usłyszysz. (Jeśli ktoś ciąga to niech sie ujawni :) ) Sam rozważałem Rav4 więc przeglądałem forum i szukałem.

Jedynie @jacek00 wspominał że w rodzinie ktoś ma ma RAV4 hybrid generację starszą i będzie ciągał coś, więc tutaj jedynie coś z autopsji możemy się dowiedzieć.

Teoretycznie wydaje mi się ze RAV4 bedzie sprawniejsze od Mazdy.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Commander said:

Na korzyść R4 przemawia  napęd na cztery koła. Zawsze to w głowie lżej jak się zastanawiamy co będzie na polu jak popada. Chyba bym brał...

Też mi się tak wydaje, chodź w tym konkretnym przypadku tą drugą oś napędza tylko i wyłącznie dodatkowy silnik elektryczny (a wał nie jak w klasycznych rozwiązaniach AWD )

27 minutes ago, golob said:

Nikt tutaj na forum aktywnie udzielający się nie ciąga RAV4 hybrydą (ani generacją poprzednią, ani generacją najnowszą), więc nic konkretnego popartego praktyką nie usłyszysz. (Jeśli ktoś ciąga to niech sie ujawni :) ) Sam rozważałem Rav4 więc przeglądałem forum i szukałem.

Jedynie @jacek00 wspominał że w rodzinie ktoś ma ma RAV4 hybrid generację starszą i będzie ciągał coś, więc tutaj jedynie coś z autopsji możemy się dowiedzieć.

Teoretycznie wydaje mi się ze RAV4 bedzie sprawniejsze od Mazdy.

Też czytałem na forum wiele wątków dotyczących holowania ale odnośnie takiej konfiguracji Rav4 za wiele nie znalazłem, a jeśli chodzi o generacje to w tym przypadku mówimy o czwartej czyli tej która obecnie została zastąpiona.

Jedynie to co znalazłem dotyczyło samego CVT, że nie jest polecane do ciągnięcia przyczepy. Pytanie jak duża różnica jest pomiędzy klasycznym CVT a eCVT, które Toyota montuje w swoich hybrydach i czy jest to różnica na korzyść tego drugiego rozwiązania?

Jeszcze odnośnie mojej obecnej konfiguracji to przy dmc przyczepy 1100kg nie narzekam na brak mocy nawet na odcinkach górzystych w Chorwacji jechało to dobrze, może poza jednym odcinkiem na podjeździe na przełęcz przy padającym deszczu gdzie dawało się wyczuć lekki uślizg na przedniej osi i pewnie gdyby było wsparcie z tyłu to dla auta byłoby lżej (niestety w wersji benzynowej żadna konfiguracja nie była i nie jest dostępna z AWD).

3 minutes ago, mundek28 said:

Kolega kupił nową Rav4 Hybrid- w dowodzie przyczepa z hamulcem-800 kg.

TAk jest ale w przypadku wersji 4x2 czyli ośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4x4 jest wtedy 1650kg zarówno w tej starszej wersji, jak i w obecnej najnowszej.

 

Kilkoro znajomych ma RAV4 hybrid poprzedniej generacji i mam juz kilkoro którzy mają już nową generację - generalnie zadowoleni wszyscy,  jednak nikt nic nie ciąga. Nowa generacja wyraźnie oszczedniejsza, w mieście trzeba sie postarać aby spalić więcej niz 7L.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił nową Rav4 Hybrid- w dowodzie przyczepa z hamulcem-800 kg.
To wersja bez napędu 4x4



W 4x4 jest wtedy 1650kg zarówno w tej starszej wersji, jak i w obecnej najnowszej.
 
Kilkoro znajomych ma RAV4 hybrid poprzedniej generacji i mam juz kilkoro którzy mają już nową generację - generalnie zadowoleni wszyscy,  jednak nikt nic nie ciąga. Nowa generacja wyraźnie oszczedniejsza, w mieście trzeba sie postarać aby spalić więcej niz 7L.


Mój brat właśnie pojechał na urlop z przyczepą. Mogę podpytać jak mu się holuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.