Skocz do zawartości

Jaki Samochód do holowania przyczepy campingowej?


maciek9190

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dudek_t napisał:

Ja się zakochałem w Lexie RX 450h. 2 tony na haku i ultra płynna jazda solo. I ciągle przy akceptowalnym spalaniu.

A ja niestety żałuję ,że pojeździłem tym autem jakiś czas. Moje wyobrażenia o Lexus - luxusie  zostały zmiażdżone.

Wolałbym żyć z moimi wyobrażeniami o tym aucie - bez weryfikacji w realu.

Edytowane przez Jarosław69
i (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

No właśnie jestem bardzo ciekaw jakby było z przyczepą. Możliwe że ten egzemplarz będzie miał dołożony hak i wtedy uda mi się potestować na krótkich dystansach. Niby bezstopniowa ale z V6 to zupełnie inna jazda niż wyjącym Priusem, Aurisem czy Rav4. W trybie sport jest symulowanie klasycznych biegów. Mocy z pewnością nie zabraknie bo ciągnie jak zły. Do tego meeega płynność jazdy i cisza. Baaardzo mi się podoba. Tylko z innym kolorem wnętrza. 

PS. 60km po mieście w trybie eco ale generalnie bardzo dynamicznie - 9.2 litra/100km; Trasa 390km, tempem "śpieszy mi się" - 11,5l/100km. 

Właścicielka twierdzi że maks jakie miała to 14/100 ale to jazda po niemieckiej autostradzie w granica 1.80-2,20. Jeśli z przyczepą spali 1-2 litry więcej niż mój diesel... to ja nie mam pytań i "chce to!".

IMG_0451.jpg

Jak będziesz sprzedawał alhambrę, daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudek odpowiem na Twoje pytanie  jeśli mogę być szczery.

 

Generalnie wszystko na NIE - szczególnie z perspektywy ogromnej kasy za to wozidło .

1/Wcale nie był taki cichy. Wtedy na gorąco wsiadałem z Landka (za połowę ceny tego cuda).Wręcz zbyt głośna skrzynia biegów

2/Niski profil opon wielkich kół było fatalnie słychać na nierównościach i łączeniach nawierzchni (w porównaniu do mojego LC na "balonach" bez cudowności w zawieszeniu)

3/ Auto bez bagażnika ,auto bez dachu (a to ma być wyprawówka dla kampingu)

4/ Designe wnętrza - o tym się nie dyskutuje ale ten mi wyjątkowo nie leżał

5/Wizualnie plastiki dołów takie jakieś lanosowskie (miałem kiedyś Lanosa)

Każdy ma swoje "patrzenie" ale drugi raz do takiego lexa nie wsiądę.  A już na pewno nie za swoją kasę.

Takie auto bez emocji , bez dreszczyku i wszystko pod małe paluszki :rolleyes:

O ile jeszcze wersja z dużą niewysiloną benzyną + elektryk jest do zaakceptowania (nie biorąc pod uwagę cyfry finansowej) to już mała benzyneczka paląca jak smok i wyjąca jak wilk z turbinką wcale.

Na razie za duża to nowość by ocenić zdolności/możliwości takiej kombinacji przy jeździe z przyczepą po dłuższych trasach.

Nikt jeszcze nie ciąga hybrydą przyczepy. Ja bynajmniej nie znam i nie słyszałem o takim przypadku.

Do miasta  dla lansującego się lekarza TAK - ale do turystki kampingowej dla Kowalskiego (nawet przy kasie) wg mnie NIE.

 

Edytowane przez Jarosław69
abc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na razie wystarczają testy z youtuba. Wczoraj klepnąłem samochód do miasta. Z premedytacją ominąłem hybrydy, może za 5-7 lat. Ale to bardziej auto typu plug-in. Jazdę 1.0 turbo porównuje do 1.6 lecz jest przyjemniej ;) i to wszystko z silnika od większej kosiarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, az jestem zdziwiony jak rozni ludzie moga miec inne spojrzenia na to samo. Choc mi sie wydaje ze mowimy o innym samochodzie. 

Halas w porownaniu do Landka?! Zarowno punkt 1 jak i 2. No cos tu jest nie tak. Bo mimo ze Landek jest na balonach a Lex na 20 (srednica duza ale kolo to nadal balon, tam jest wysoki profil opony!!!) to z zawieszenia RXa nie dochodza zadne dzwieki. To samo skrzynia biegow. Jak to moze halasowac? Nie rozumiem szczerze...! Cisza jest totalna. Z pewnoscia jest ciszej niz w X5. Porównywalnie z GLE. Tak samo odgłosy powietrza czy toczenia kół. 

Bagażnik mały - pełna zgoda. Dosc powiedziec ze nie wejda 4 opony na wymiane i trzeba skladac siedzenia :-D 

Design wnetrza - kwestia indywidualna. Mi sie bardzo podoba. Ale to moze byc na zasadzie „innosci” w stosunku do samochodow nudnych strasznie ktorymi poruszam sie na codzien. Tak samo jak podoba mi sie wnetrze Civica IX a niektorzy wrecz maja mdlosci. 

Plastiki na dole sa twarde ale nadal dobrej jakosci. Skora tez nie jest najwyzszych lotow. Ale teraz takie czasy ze fura za 300 z tego segmentu (SUV) to jest dopiero poczatek cennika i marudzic na materialy to mozna za 2,3x wyzsza kwote a i w tamtych rejonach zdarzaja sie wpadki jakosciowe. 

 

Ps. Ale fajnie ze mozna sobie spokojnie podyskutowac i podzielic obserwacjami. Dawno tego nie bylo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak dla mnie ten samochód za tą cenę to porażka, kokpit, zwłaszcza konsola centralna w okolicach radia podobna jest do kokpitu w bmw e36 sprzed 25 lat. nie miałem nim okazji się przejechać ale z tego co widzę po zdjęciach zgodzę się z Jarkiem. bagażnik mały, z wyglądu średni, własności użytkowe żadne albo prawie żadne, nie widzę sensu dla takiego auta. dla szpanu? w tej cenie dużo bardziej szpanerski wóz można kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.