Skocz do zawartości

Jaki Samochód do holowania przyczepy campingowej?


maciek9190

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka tygodni poznamy pewnie ceny całkowicie nowego touarega. Ostatnio widziałem stary model na wyprzedaży za 220.000 z beżowymi skórami, czarny lakier.Auto nie dla mnie, a nowy model pewnie ciężko będzie poniżej 300.000 zł kupić.

U mnie zgodnie z planem nadjeżdza auto do miasta, drugie będzie głównie holownikiem. Teoretycznie może to być i amarok. Pokażcie te super oferty za 3.0 tdi. Bagażnika użyje tylko jadąc na camping ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarosław69 napisał:

Highline , alusy , czarny metalik , dsg , 224 kM ,alcantara i reszta przypisana wyposażeniowo do tej wersji. Przystosowany do haka. Zostaje tylko kulę założyć.

Oczywiście paka goła.(na szczęście nie spaprana przez Jaśków serwisowych).

Paka dziewicza do zabudowy.

Nie czytałem całego wątku, ale skoro coś Jarku wspominasz o Amaroku V6, to taki wózek z 2016 z symbolicznym przebiegiem poniżej 10 kkm i za ciekawe pieniądze jest w http://www.autoweber.pl/samochody_uzywane_roz/423/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dudek_t napisał:

Marek, pytanie poza konkurencją? Co Ci nie pasuje w Touaregu poza "mizernymi" osiągami i brakiem najnowszych bajerów?

Miejsce w środku, bagażnik i koszty adekwatne do premium. Znajomy śmiga q7 z salonu i twierdzi, że to najgorzej wydane pieniądze i z obrzydzeniem do niego wsiada po ok 5 latach i 220.000km.

Różnica w cenie zakupu na dziś jest mniejsza niż akcyza.

10.000km do odcinki na zimnym silniku ;)

Handlowcy z salonów mają ciekawe historie z tych jazd próbnych. Od tygodnia śmigam autami kilku marek. Wszystkie palą katalog x 2 i zupełnie nie wiem czemu ;)

Tylko ja patrzę na temperatury..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pickup ma wady, ale akurat bagażnik moim zdaniem do nich nie należy. Jest oczywiście większy niż w bardzo dużych osobówkach, ale klapa na co dzień nie jest problemem (dla mnie). Małe rzeczy można wrzucić do środka przez podniesioną szybę, a do większych otwiera się burta. U mnie wg. instrukcji dopuszczalne obciążenie tak opuszczonej burty wynosi 300 kg więc spokojnie siadamy na niej do zakładania butów narciarskich itp. Wiozłem już szafę na otwartej burcie zamocowaną tylko pasami by nie spadła. Wiozłem kanapę itp. Gdy jadę na zakupy to wrzucam wszystko do pudeł tekturowych, które jeżdżą ze mną zawsze na pace, żeby mi kiełbasa nie latała na wszystkie strony.

Ogólnie rzecz biorąc to pickup jest bardzo wszechstronnym samochodem. Nie jest tak cichy i wygodny z tyłu jak dobra osobówka (przód bardzo ok), nie jest tak dzielny w terenie jak prawdziwa terenówka, nie ma tak dużo przestrzeni bagażowej jak typowy dostawczak. Ale pod względem kompromisu i spełniania różnorodnych zadań to pickup nie ma sobie równych. A do holowania jest wprost stworzony. Za to jest droższy niż zwykłe auto osobowe i więcej pali. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Commander napisał:

Marku...a może zetknął byś chociaż chwilę na Disco. W porównaniu z Mitsubishi to będzie przepaść w komforcie, a to też chyba jest ważne.

Jacku, Disco Sport nawet w podobnym budżecie jak Pajero wychodzi i bardzo ładne autko. Trzeba na żywo sprawdzić bo u nas na dzielni wcale tego nie widać:( A co z tymi legendami krążącymi wokół tej marki:hmm:

BTW- PW sprawdź proszę:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, powolniak napisał:

Nie czytałem całego wątku, ale skoro coś Jarku wspominasz o Amaroku V6, to taki wózek z 2016 z symbolicznym przebiegiem poniżej 10 kkm i za ciekawe pieniądze jest w http://www.autoweber.pl/samochody_uzywane_roz/423/

190tyś to ciekawa oferta za 2 letni używany samochód? Skoro w tym temacie była przedstawiona oferta za 160 za nowe auto.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mandrol napisał:

Jacku, Disco Sport nawet w podobnym budżecie jak Pajero wychodzi i bardzo ładne autko. Trzeba na żywo sprawdzić bo u nas na dzielni wcale tego nie widać:( A co z tymi legendami krążącymi wokół tej marki:hmm:

Disco Sport to bardziej następca Freelandera (trochę powiększony). Bardzo fajnym holownikiem jest Disco III (IV), ale teraz to już tylko używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, danielpoz napisał:

190tyś to ciekawa oferta za 2 letni używany samochód? Skoro w tym temacie była przedstawiona oferta za 160 za nowe auto.

Jak nadmieniłem w poście nie śledziłem całego wątku, wiem tylko, że była mowa o Amaroku z motorem V6. Z tego co się orientuję, to taki motor jest w zasadzie w wyższych wersjach wyposażenia, w tym z automatem 8 biegowym. Taka furmanka nowa nie może raczej kosztować mniej aniżeli 210 tys. zł.  Zatem nie wiem skąd w wyprzedaży jest nówka V6 TDI za 160 tys. zł, skoro na wyprzedażach 2017 rabat nie przekracza 25 tys. zł za najwyższy model.

Zatem likowany wózek, będący na wyposażeniu dilera, z minimalnym przebiegiem, w skórze, mimo iż z końcówki 2016 r. uważam za wystawiony w przyzwoitej cenie.

Za 160 tys. zł nówkę V6 TDI z ASB 8 stopniowym i hakiem sam bym kupił, pod warunkiem, że tapicerka byłaby jasna i byłoby trochę elektronicznych pomocników.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powolniak napisał:

Jak nadmieniłem w poście nie śledziłem całego wątku, wiem tylko, że była mowa o Amaroku z motorem V6. Z tego co się orientuję, to taki motor jest w zasadzie w wyższych wersjach wyposażenia, w tym z automatem 8 biegowym. Taka furmanka nowa nie może raczej kosztować mniej aniżeli 210 tys. zł.  Zatem nie wiem skąd w wyprzedaży jest nówka V6 TDI za 160 tys. zł, skoro na wyprzedażach 2017 rabat nie przekracza 25 tys. zł za najwyższy model.

Zatem likowany wózek, będący na wyposażeniu dilera, z minimalnym przebiegiem, w skórze, mimo iż z końcówki 2016 r. uważam za wystawiony w przyzwoitej cenie.

Za 160 tys. zł nówkę V6 TDI z ASB 8 stopniowym i hakiem sam bym kupił, pod warunkiem, że tapicerka byłaby jasna i byłoby trochę elektronicznych pomocników.

Nie ma jasnych tapicerek. Tylko szarości. Jak kręci Cię  taki temat na poważnie to mogę przyłożyć swoją rękę do Twojego zakupu na auto do produkcji na 2018.

Albo jeszcze coś z 2017 ale idzie tak jak wyszedł z produkcji.

Highline nie przekroczysz 170/180 brutto + paka. Ostateczna cena zależy od tego co jeszcze dokleisz do tego poziomu wyposażenia przy założeniu ,że do produkcji.

Nie będę tu robił OT więc już milczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.