Skocz do zawartości

Jaki Samochód do holowania przyczepy campingowej?


maciek9190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Proszę o poradę za jakim samochodem się rozglądać aby pociągnąć przyczepę campingową o DMC 1200 (masa własna poniżej 1000 kg).

Przyczepa będzie ciągnięta raz w roku do Włoch w rejon Wenecji, także trzeba będzie autostradą przez Alpy przyjechać.

Ale pytam głównie o to czy takie samochody jak:
Chevrolet Cruze/ Opel Astra 1.4 Turbo (benzyna) 140 km (masa własna 1319 kg, DMC 1832, maks masa przyczepy z hamulcami 1200 kg),
Renault Laguna 2.0 benzyna 140 km (masa własna 1369 kg, DMC 1919, maks masa przyczepy z hamulcami 1300 kg),
i Tego typu podobne samochody dadzą radę realnie pociągnąć taką przyczepę.
(Bo na papierze wszystkie mogą o takiej masie przyczepę holować).

Na co dzień nie potrzebuję dużego samochodu typu SUV, Terenowy.
Także proszę o odpowiedź czy tego typu pojazdy jest sens kupować pod przyczepę, czy zdecydowanie nie i lepiej szukać czegoś większego.

Z góry dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pamiętaj o 1,33 "dla hamulca"

Więc wg mnie te samochody nie mogą ciągnąć cepy DMC1200 :(

Edytowane przez Jaśki
ucięło zdanie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaśki napisał:

i pamiętaj o 1,33 "dla hamulca"

Więc wg mnie te samochody nie mogą ciągnąć cepy DMC1200 :(

Słabo z matematyką chyba było ? 1832 / 1.33 = 1377kg  a drugi może holować jeszcze więcej. Ograniczeniem jest więc zapis w DR 1300/1200

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Pomyliłem się i zacząłem DMC przyczepy dzielić przez 1,33

Oczywiście maarec masz rację

Sorki za zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i super, ważne że szybko wyprostowane, czasami ktoś wpadnie, przeczyta dwa pierwsze wpisy i znika z tematu żyjąc w niewiedzy :)

Ja wyleczyłem się przykładowo z poprawiania bzdur na grupach typu campermajstry - tam co 2 dzień jest pytanie ile mogę holować i na jakie prawko. Jak czytam wpisy zasłyszane gdzieś tam od szwagra po kielichu i jeszcze info, że ludzie tak jeżdżą :)... włos się jeży ale sił mi brak na naprawianie świata :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maarec napisał:

no i super, ważne że szybko wyprostowane, czasami ktoś wpadnie, przeczyta dwa pierwsze wpisy i znika z tematu żyjąc w niewiedzy :)

Ja wyleczyłem się przykładowo z poprawiania bzdur na grupach typu campermajstry - tam co 2 dzień jest pytanie ile mogę holować i na jakie prawko. Jak czytam wpisy zasłyszane gdzieś tam od szwagra po kielichu i jeszcze info, że ludzie tak jeżdżą :)... włos się jeży ale sił mi brak na naprawianie świata :)

PJ i DMC to jeszcze pół biedy. Mnie bardziej bawią obrońcy podnoszenia przyczep na podporach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W długie trasy moim zdaniem ważniejsza jest moc holownika, silnik minimum 2.0 do przyczepki ważącej około 1 tony. Silnik 1.4 może mieć problem pod wzniesienia i dostanie strasznie du... po takiej trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ecik02 napisał:

W długie trasy moim zdaniem ważniejsza jest moc holownika, silnik minimum 2.0 do przyczepki ważącej około 1 tony. Silnik 1.4 może mieć problem pod wzniesienia i dostanie strasznie du... po takiej trasie. 

oczywiście masz rację, ale teraz mamy nowe czasy :). teoretycznie to 1.4 z turbiną będzie lepiej holować jak 2.0 z japończyków, gdzie max moment jest na czerwonym polu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ecik02 napisał:

W długie trasy moim zdaniem ważniejsza jest moc holownika, silnik minimum 2.0 do przyczepki ważącej około 1 tony. Silnik 1.4 może mieć problem pod wzniesienia i dostanie strasznie du... po takiej trasie. 

Ten 1.4 sobie nieźle poradzi. Ma parametry diesla. 140 KM i  200 Nm przy 1850-4900 - czyli maksymalny moment w całym zakresie obrotów. 2.0 benzyna wolnossąca od Toyoty np ma 150 Nm i 150 KM. I się okazuje, że taki silnik dużo gorzej będzie sobie radzić na tych podjazdach.

Z kolei we Francji, Holandii dużym uznaniem cieszy się uwaga uwaga silnik PSA 1.2 PT. 230 Momentu i 130 KM, też w zakresie od 1750 obrotów na minutę. Silnik parametrami podobny do mojego Diesla. Jeździłem trochę C4P z takim silnikiem i jeździ to dużo lepiej niż mój obecny C4P.

Nowoczesne benzyny to już charakterystyka diesli. Nie ma się czym martwić tylko jeździć :) Towcar.info to bardzo ładnie obrazuje. Małe uturbione benzyny bardzo dobrze wypadają w ich zestawieniach. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem samochodu z powyżej opisanym silnikiem i w zeszłym sezonie byłem nim w Grecji gzie zmierzyłem się z najwyższym pasmem gór w tym kraju . Silnik przeżył w całkiem dobrym stanie .Komort jazdy bardzo duży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szwedki napisał:

Ja jestem posiadaczem samochodu z powyżej opisanym silnikiem i w zeszłym sezonie byłem nim w Grecji gzie zmierzyłem się z najwyższym pasmem gór w tym kraju . Silnik przeżył w całkiem dobrym stanie .Komort jazdy bardzo duży .

uwielbiam takie info :)

Mimo wszystko mało jest jeszcze takich zestawów a wygląda na to, że za 10 lat będzie to konieczność patrząc na nagonkę na diesle to mam wrażenie, że mój  następny będzie już tym ostatnim.

Oglądam różne hybrydy, plug-iny ale chyba taka 1.4.-2.0 t benzynka będzie musiała dać sobie radę :)

jeszcze trochę i nie będzie czym holować przyczep powyżej 1800kg ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szwedki napisał:

Ja jestem posiadaczem samochodu z powyżej opisanym silnikiem i w zeszłym sezonie byłem nim w Grecji gzie zmierzyłem się z najwyższym pasmem gór w tym kraju . Silnik przeżył w całkiem dobrym stanie .Komort jazdy bardzo duży .

Sam rozważam C4P nowego  z tym silnikiem i automatyczną skrzynią biegów :) Dlatego pożyczyłem sobie auto demo na weekend bo byłem ciekawy jak to jeździ. I byłem naprawdę zaskoczony jak ten silnik sobie radzi. Dużo lepiej niż mój 1.6. No ale to zrozumiałe. Samochód lżejszy o 250 kg od mojego, a na haku 1400 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli może ja jestem trochę przewrażliwiony ze mały silnik nie uciągnie :D. Co byście polecili do przyczepki ważącej 1400kg i 1600DMC. bo myślę o zmianie auta na mniejsze?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

uwielbiam takie info :)

Mimo wszystko mało jest jeszcze takich zestawów a wygląda na to, że za 10 lat będzie to konieczność patrząc na nagonkę na diesle to mam wrażenie, że mój  następny będzie już tym ostatnim

Mam świadomość końca diesla i też rozważam 2.0. Ale u mnie jest problem taki, że jeżdżę miesięcznie obecnie może z 500 km. Rocznie robię 10-15k km, w tym połowa to pewnie z przyczepą i na wakacjach. Tak więc u mnie kupowanie diesla się nie do końca kalkuluje i szukam innych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.