Skocz do zawartości

Zakup pierwsze przyczepki 2+3


Alternaty

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego tu proszę o radę,
Niedaleko mnie sporo przyczep jest w Wilamowie ale opinia o sprzedawcy mówi sama za siebie.
A może macie jakieś propozycje ktorą warto się zainteresować?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-fend-pietrowe-lozka-1999wilamow-kolo-szadku-CID5-IDqUFIp.html

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-swift-conquerer-5-os-CID5-IDrx2eL.html

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-90r-campingowa-duza-przyczepka-okazja-CID5-IDsg7eP.html

https://www.olx.pl/oferta/coachman-genius-CID5-IDqe9i7.html

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 minuty temu, Alternaty napisał:

Wrzucasz jak leci wszystko znalezione w necie, co spełnia Twoje kryteria. Nie czytasz co się do Ciebie pisze niestety. Nikt z forum za CIebie przyczepki nie znajdzie, a pytanie forumowiczów nie polega na tym, że wrzucisz linków ile się da, a my z tego wybierzemy.

Określ kryteria, układ, budżet. Odrzuć od razu przyczepy angielskie, ze świata kempingów, od wiórków czy innych wilamów, do tego dodaj ogłoszenia zawierające tekty w stylu januszy biznesu "okazja", "jedyna taka", itp. Nie wrzucaj linków jak leci, bo teraz szukasz przyczep od sasa do lasa, może zadzwoń do sprzedawcy, wypytaj o stan. Poproś o szczegółowe zdjęcia. Napisz czemu ta przyczepa a nie inna spełnia Twoje kryteria i czemu uważasz, że warto w ogóle ją rozważyć.

I jeśli jeszcze tego nie robiłeś to poczytaj tematy, zacznij od tego lektruę. Myślę, że po takim wstępie 90% linków wrzuconych przez Ciebie w ogóle nie będzie w kręgu Twoich zainteresowań. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda podejrzanie dobrze, ale to angielka  dlatego na tym forum i chyba nie tylko, polecał jej raczej nikt nie będzie. Chociaż są zwolennicy właśnie angielek.
A czemu macie takie uprzedzenie do angielek?
Wlasnie wyglada.... zbyt dobrze

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten temat było na forum już dużo.Wszyscy mówią, że angielki to same zgniłki. Ale ja bym jej nie przekreślał, być może zgniłkiem nie jest.Wyposażenie też ma nie najgorsze. I jeżeli rocznik 2001 nie jest z rękawa ( co jest w angielkach częste) to za te pieniądze z tego rocznika  europejki nie dostaniesz. 

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kalapan napisał:

na ten temat było na forum już dużo.Wszyscy mówią, że angielki to same zgniłki. Ale ja bym jej nie przekreślał, być może zgniłkiem nie jest.Wyposażenie też ma nie najgorsze. I jeżeli rocznik 2001 nie jest z rękawa ( co jest w angielkach częste) to za te pieniądze z tego rocznika  europejki nie dostaniesz. 

Ja tam w środku  przynajmniej dwa podejrzane miejsca widzę, w tym jedna odchodząca tapeta. Przyczepa jest wyszykowana do sprzedaży. Wyczyszczona idealnie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kalapan napisał:

na ten temat było na forum już dużo.Wszyscy mówią, że angielki to same zgniłki. Ale ja bym jej nie przekreślał, być może zgniłkiem nie jest.Wyposażenie też ma nie najgorsze. I jeżeli rocznik 2001 nie jest z rękawa ( co jest w angielkach częste) to za te pieniądze z tego rocznika  europejki nie dostaniesz. 

Spojrzałem na kompie na tą przyczepę i jest w niej więcej kwiatków, które mogą nawet wskazywać na przeszłość wypadkową, a na pewno na jakieś ingerencję człowieka.

Przede wszystkim brakuje oznaczeń modelu przyczepy. Na końcu po obu stronach powinna być naklejka z modelem. To Bailey discovery 516  jest. Naklejki Discovery wyglądają na zbyt nowe. Zwłaszcza jak się spojrzy na naklejkę Discovery z przodu, która jest już mocno zmęczona. Pasek idący przez całą przyczepę jest tylko z jednej strony a powinien być po obu stronach.  Do tego z lewej strony z przodu i z tyłu wmontowane kratki wentylacyjne, tego oczywiście w oryginale brak. Są ubytki też w uszczelkach w listwach, co wskazywać może, że elementy były rozkręcane.

667807565_2_1000x700_przyczepa-kempingowa-bailey-5-6-osobowa-dodaj-zdjecia.jpg.bc778ef156645da38757809331602cb9.jpg

667807565_1_1000x700_przyczepa-kempingowa-bailey-5-6-osobowa-legnica.jpg.c1f3d9770198b309b8ce725218f7073c.jpg

 

Ale i tak najwięcej mówi nam wnętrze. Są dwa mocno niepokojące miejsca. 
Jedno to róg przyczepy, gdzie jest jakaś szpara i w  okolicach widać złuszczoną tapetę, taki odstający purchel:667807565_6_1000x700_przyczepa-kempingowa-bailey-5-6-osobowa-.jpg.5952bfa69440a6a3da3e9db4afcde22d.jpg
 

Drugie miejsce to okolice zlewu. Widać dokładnie jak łuszczy się tam tapeta:

667807565_5_1000x700_przyczepa-kempingowa-bailey-5-6-osobowa-dolnoslaskie.jpg.2682222e9a38e45a89344ce45abac384.jpg

 

No i ceny takich przyczep w dobrym stanie w UK to około 3-4k funtów. Gorszy stan można kupić już za niecałe 3k funtów. Ale nawet licząc 3k funtów to po dzisiejszym kursie daje nam 14k złotych. Więc gdzie zarobek handlarza? Cudów nie ma. Ta przyczepa jest bardzo tania, a więc gdzieś musi być haczyk. Żeby handlarzowi się opłacało ją sprowadzić to musiał ją kupić poniżej 2k funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na kompie na tą przyczepę i jest w niej więcej kwiatków, które mogą nawet wskazywać na przeszłość wypadkową, a na pewno na jakieś ingerencję człowieka.
Przede wszystkim brakuje oznaczeń modelu przyczepy. Na końcu po obu stronach powinna być naklejka z modelem. To Bailey discovery 516  jest. Naklejki Discovery wyglądają na zbyt nowe. Zwłaszcza jak się spojrzy na naklejkę Discovery z przodu, która jest już mocno zmęczona. Pasek idący przez całą przyczepę jest tylko z jednej strony a powinien być po obu stronach.  Do tego z lewej strony z przodu i z tyłu wmontowane kratki wentylacyjne, tego oczywiście w oryginale brak. Są ubytki też w uszczelkach w listwach, co wskazywać może, że elementy były rozkręcane.
667807565_2_1000x700_przyczepa-kempingowa-bailey-5-6-osobowa-dodaj-zdjecia.jpg.bc778ef156645da38757809331602cb9.jpg
667807565_1_1000x700_przyczepa-kempingowa-bailey-5-6-osobowa-legnica.jpg.c1f3d9770198b309b8ce725218f7073c.jpg
 
Ale i tak najwięcej mówi nam wnętrze. Są dwa mocno niepokojące miejsca. 
Jedno to róg przyczepy, gdzie jest jakaś szpara i w  okolicach widać złuszczoną tapetę, taki odstający purchel:667807565_6_1000x700_przyczepa-kempingowa-bailey-5-6-osobowa-.jpg.5952bfa69440a6a3da3e9db4afcde22d.jpg
 
Drugie miejsce to okolice zlewu. Widać dokładnie jak łuszczy się tam tapeta:
667807565_5_1000x700_przyczepa-kempingowa-bailey-5-6-osobowa-dolnoslaskie.jpg.2682222e9a38e45a89344ce45abac384.jpg
 
No i ceny takich przyczep w dobrym stanie w UK to około 3-4k funtów. Gorszy stan można kupić już za niecałe 3k funtów. Ale nawet licząc 3k funtów to po dzisiejszym kursie daje nam 14k złotych. Więc gdzie zarobek handlarza? Cudów nie ma. Ta przyczepa jest bardzo tania, a więc gdzieś musi być haczyk. Żeby handlarzowi się opłacało ją sprowadzić to musiał ją kupić poniżej 2k funtów.
Jacek00 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź,
Co to może spec po zwykłych zdj wyłapać :)

Poszukiwań ciag dalszy, dziś jadę oblookać Delta 4600 CTK, niestety na razie nie dysponuję jej zdjęciami a jest to 15km od mojego miejsca zamieszkania więc spoko.

Przeglądając oferty natknąłem sie jeszcze na hobby elegance, co o niej sądzicie?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim Jackowym opisie mniej więcej wiesz na co zwracać uwagę, jak są jakieś pomarszczenia tapety to przeciek jest albo był. Tak jak dzisiaj to nie patrz że twarde, bo jak jest woda to pięknie sobie zamarzła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Alternaty napisał:

Jacek00 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź,
Co to może spec po zwykłych zdj wyłapać :)

Żaden ze mnie spec :) Po prostu czasem coś na zdjęciach wygląda niepokojąco, a czegoś takiego nie powinno być. 

Oczywiście bierz poprawkę, że szukasz przyczepy w skromnym budżecie i przyczepy mogą mieć mankamenty. Ale przecieki czy zgniłe ściany do mankamentów zaliczyć nie można. Takich przyczep musisz unikać.

Jak pojedziesz oglądać jakąś przyczepę to rób zdjęcia najlepiej. Od spodu, szafek w środku i różnych wrażliwych miejsc. Na spokojnie w domu sobie obejrzysz. Nie napalaj się na nic i oglądaj z chłodną głową. A najlepiej jakbyś pojechał z kimś kto wie gdzie zajrzeć i co posprawdzać. Jest nawet taka lista gdzieś na forum punktów kontrolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.