Skocz do zawartości

Poszukuję piętrusa


szymonw

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, AngryAnia napisał:

 w tej Adrii generalnie mniej miejsca w szafkach, chociaż dłuższa od naszej starej o 1m.

 

Taka przypadłość Adrii z tamtych czasów. Miałem Adrię w zeszłym roku. Szafki z wierzchu niby normalne, a wśrodku płycizna aż strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej.

Odswiezam troche watek. Mianowicie znalazlem przyczepe ktora mnie interesuje. Jest ona w DE u prywatnego sprzedawcy. 

Bede jechal ogladac i moze kupic w czwartek/piatek. Mam teraz pytanie bo sprzedawca powiedzial ze ma wazny TUV, ubezpieczenie etc... i moge nia pojechac do PL i nie trzeba bedzie w DE po urzedach chodzic. Jak to wyglada prawnie? Zawsze wydawalo mi sie ze trzeba wyrejestrowac przyczepe, wziasc "zolte" tablice, ubezpieczenie etc... i wtedy mozna, lub przyjechac juz z polskimi tablicami etc... jezeli mamy dokumenty wczesniej.

Znalazlem cos takiego :

 

http://nawakacje.eu/2018/01/02/rejestracja-przyczepy-kempingowej-formalnosci/
 

Ile w tym prawdy?

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy bardzo rzadko decydują się na sprzedaż pojazdu i jego eksport na dotychczasowych tablicach, a o takich przypadkach jedynie słyszałem.
Generalnie mają duże opory, więc należy być przygotowanym na różne ewentualności podczas zakupu, mimo wcześniejszych rozmów.
Obecnie niemieckie tablice zdaje się w Wydziale Komunikacji podczas formalności rejestracyjnych, a wszystkie ciekawe informacje możesz sobie "wygooglać" - jest ich naprawdę sporo.
https://www.autotesto.pl/blog/tablice-niemieckie-oc-komisowe-jak-nie-dac-sie-nabrac/
https://www.google.com/search?q=zwrot+zagranicznych+tablic+w+Wydziale+Komunikacji&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam, to Niemcy wyrejestrowywali pojazd przed sprzedaniem, albo najpóźniej w chwili sprzedaży. Byli kiedyś i chyba są nadal bardzo ostrożni.
W gronie rodzinnym lub baaardzo bliskich znajomych, pozwalali sobie na sprzedaż i podróż auta za granicę na oryginalnych blachach i dokumentach (później odsyłano im dokument i blachy np. przesyłką kurierską), ale raczej były to wyjątkowe przypadki. Sam z takimi się nie spotkałem.
Gdybym teraz osobiście sprowadzał pojazd, to i tak wolałbym zapłacić te kilkadziesiąt ojro za ubezpieczenie i tablice wywozowe, aby od chwili otrzymania pojazdu, mieć całkowicie jasną sytuację. Wszystko nie jest specjalnie trudne, jednak wcześniej warto poznać dni i godziny pracy stosownego urzędu w danej miejscowości. Jak Niemiec jest OK, to może nawet zgodzi się pomóc w załatwianiu spraw papierkowych.
Z tego, co wiem, to w w/w celu w Niemczech potrzebujemy świadectwo wymeldowania pojazdu (obecnie w niektórych landach nie ma tego obowiązku i przybijana jest jedynie odpowiednia pieczęć w "briefie". Gdy przyczepa jest jeszcze zameldowana, to wymeldowania dokonuje się właśnie w chwili załatwiania tego wszystkiego), kartę pojazdu i dowód rejestracyjny (te dwa dokumenty składają się na "Fahrzeugbrief"), umowę "sprzedaży/kupna (oczywiście napisaną w językach polskim i niemieckim, tzw. dwujęzyczną) oraz wspomniane kilkadziesiąt € (chyba 75, jeśli wiemy, że na wszystko wystarczy 5 dni, bo do 30, to już 200) plus ok. 50 za nowy brief.
Moim zdaniem, w Polsce jest więcej załatwiania "papierków" i wszystko wygląda na bardziej skomplikowane, niż to, które odbywa się w Niemczech.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli istnieje taka mozliwosc jakby co. U mnie "problem" polega na tym ze moge sie czasowo po prostu nie wyrobic z czasem poniewaz jade w czwartek rano do rodziny, i bedziemy wieczorem ogladac przyczepe. Jakby bylo ok, to w piatek planuje do urzedu i pozalatwiac. Problem w tym iz jest to dlugi weekend i jeszcze nie zobaczylem czy urzad w piatek pracuje, a jezeli tak to do 12 pewnie.  Te 70 ojro to za ubezpieczenie? Wszystko zalatwie w urzedzie ? Tablice, dowod i versicherung ? :)

Dzieki

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kristofer napisał:

W gronie rodzinnym lub baaardzo bliskich znajomych, pozwalali sobie na sprzedaż i podróż auta za granicę na oryginalnych blachach i dokumentach (później odsyłano im dokument i blachy np. przesyłką kurierską), ale raczej były to wyjątkowe przypadki. Sam z takimi się nie spotkałem.

W takim gronie to niekoniecznie trzeba odsyłać blachy i dokumenty do Niemiec. Na chwilę obecną to nie wiem, ale jeszcze parę lat temu  przywlokłem do Polski swoje dwa samochody, zarejestrowane w Niemczech i tutaj rejestrowałem je na swoją połowicę. Bez problemu tutaj je rejestrowaliśmy i wydział komunikacji w  Polsce powiadamiał wydz. komunikacji niemiecki, że auto zostało sprzedane w Polsce i tutaj zarejestrowane. Jedyną stratę jaką ponosiłem, to strata na ubezpieczeniu w Niemczech, bowiem leciało ono do czasu aż  Niemcy dostali polskie powiadomienie o sprzedaży i rejestracji w Polsce.Ja swoją drogą listownie powiadomiłem niemiecki wydział komunikacji, że sprzedałem auta w Polsce, to samo zrobiłem w swojej niemieckiej ubezpieczalni. Przechodziło wszystko bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było tak, jak piszesz, ale moi znajomi jednak odsyłali, chociaż nie wiem, czy z obowiązku, czy z nadgorliwości, a może z różnicy wymagań w poszczególnych rejonach Niemiec :niewiem:
Jak sam sprowadzałem, to załatwiałem wszystko na miejscu - tak na wszelki wypadek.
PS
75 €, to już koszt tablic i ubezpieczenia, wszystko załatwisz w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego, to obecnie akurat nie wiem, ale chyba jest to bez znaczenia :hmm:

Od samochodu mogłem sobie blachy wwozowe zostawić wtedy na pamiątkę, a teraz jest chyba obowiązek zwrotu w WK każdych tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.