Skocz do zawartości

Czy ktoś sprowadza przyczepy na zamówienie? Poszukuje piętrusa Fendt lub Knaus


adamf

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Kamil_K napisał:

Powiem szczerze, że z wielu doświadczeń tylko raz do DE jechałem na darmo ... do hanldarza ... wycieczki do prywatnych sprzedawców lub po sprzęt od pierwszego właściciela to raczej strzał w dziesiątkę a nie podróż na darmo.

Jak zamówisz od pośrednika to i tak musisz zapłacić z góry a przynajmniej zaliczkę ... przywiezie Ci na miejsce i wyboru nie masz :(

Ja nie potrafię zrozumieć obaw przed podróżą do DE? Kogoś z tzw "językiem" zawsze można zabrać ze sobą ;)

W 100% się z tym zgadzam, jak ja miałbym na naszym rynku szukać przyczepy czy samochodu, to wolałbym pójść za róg i z torebek postrzelać :D  Zawsze jest lepiej samemu jechać i wyrwać to, co ewentualni polscy handlarze zwiozą, bo przynajmniej ich zarobek mam w kieszeni, a za koszt transportu i tak im muszę zapłacić.Nikt za darmo zwoził nie będzie. Chociaż po przyczepę to osobiście wolałbym jechać do Holandii, w Niemczech ceny są wyższe.Ale obojętnie co bym nie zrobił, to i tak przez Niemcy jechać muszę, więc warto namierzyć w jakimś tam rejonie parę sztuk, zawsze po drodze można obejrzeć. A język? No cóż - zawsze dwie łapy człowiek ma, jak już inaczej nie idzie :D Szczególnie się dziwię młodym ludziom - gdzie ich młodzieńcza werwa? To ja stary dziad, bez zastanowienia wsiadam w samochód i jadę, a tu młodzi mają problemy. Ehhhhh;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszy mi się, na razie obserwuję oferty w PL i DE z nadzieją, że może trafi się coś na miejscu.

Ale tak jak radzicie, z obecnych obserwacji co do wyboru i stanu przyczep skłaniam się w stronę wycieczki...nie ma cudów, żeby porządne wózki były tańsze u nas niż w kraju z którego je przywieziono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, tylko najgorzej jak szuka się konkretnego i jeszcze nietypowego układu, np taki co mi się podoba i następną budę taką szukał to w całych niemczech są np 2-3 szt. Jest stosunkowo duże prawdopodobieństwo wrócenia na pusto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak na zakończenie tematu.

Kupiłem Fendt'a 490TKMz 2002r, znalazł się akurat taki w Białogardzie. Cena 29k, sporo niższa niż udało mi się przez ten czas znaleźć gdziekolwiek za ten model w jakimkolwiek roczniku (nie licząc już nawet dodatkowych kosztów wyjazdu gdzieś zagranicę itp...). W komplecie ponad standard: przedsionek Iza z karbonowym stelażem, ultraheat. Jestem super zadowolony bo przyczepa i przedsionek w idealnym stanie, nowe opony, hamulce, okładziny stabilizatora itp. Nie ma nawet co przy niej pogrzebać...:huh:

Nie żeby słodzić, ale po obejrzeniu przyczep u kilkunastu innych handlarzy, przyjazd do Białogardu pokazał inny świat sprzedawców :) Normalnie ciężko znaleźć u handlarzy jakąkolwiek przyczepę w dobrym stanie, w Białogardzie ciężko znaleźć w kiepskim. Szczerze polecam bo sama rozmowa z rozsądnym i uczciwym sprzedawcą to już nielada zaskoczenie ;)

IMG_20180501_181037.jpg

IMG_20180429_183428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.