Skocz do zawartości

Czy ktoś sprowadza przyczepy na zamówienie? Poszukuje piętrusa Fendt lub Knaus


adamf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję przyczepy w określonym układzie i od dłuższego czasu raczej bez rezultatów (podkowa+piętrus+dodatkowy stolik).

Zależy mi dokładnie na Fendt Saphir 490TKM, 490TK , Knaus Sudwind 500KU, Sport 500TK (w kolejności preferencji_)

Rocznik nieistotny, ważny jest stan, DMC Max 1600, budżet 20k-60k

 

Polecicie jakąś firm, która ściąga pod zamówienie?

 

Z aktualnej oferty w PL znalazłem:

http://moto.gratka.pl/tresc/knaus-sport-500-tk-knaus-23183898.html#64c9dbc5fcb940ef,3 - sprzedawca i przyczepa nie zachęca...

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-fend-pietrowe-lozka-1999wilamow-kolo-szadku-CID5-IDqUFIp.html#2c8b76653b;promoted - jak wyżej , tylko bardziej....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja - poszukać konkretnego modelu - 2-3 sztuki w konkretnym regionie i przyprowadzić samemu.  Cena będzie wyższa niż w kraju, ale przyczepa jak widać po 1 linku nie będzie rozkradziona (mover, markiza itd)

 

wskazany fendt ma fajny układ i to przy szerokości 2,2m. Atutem są drzwi przed osią, które pozwalają wchodzić na szybko do przyczepy bez rozstawiania podpór.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej puli dołożył bym jeszcze LMC... Niewiele, ale zawsze trochę zwiększasz pole do poszukiwań.

Z drugiej strony piszesz o sporej rozpiętości ceny...do 60k. 

Szczerze ? Gdy miałbym na budę 60k ,to bym się wypruł i dołożył dwie dychy do nowej.

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sport-500-kd-nowa-przyczepa-kempingowa-wroclaw-ID6zxtP6.html

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danielpoz napisał:

Skąd wiadomo że ten Knaus miał markizę?

ja pisałem o tej -  https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=257587985&categories=Caravan&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=8500&makeModelVariant1.modelDescription=Saphir+490TKM&pageNumber=1&scopeId=MH&fnai=prev&searchId=2664af76-715a-3c0a-dbd0-e415318ef886

ma markizę i inne wyposażenie, którego handlarz nie wymontował aby później za dopłatą montować lub sprzedawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Portale niemieckie znam, ale nie uśmiecha mi się marnować czasu i pieniędzy na wycieczki. Wiem, że na miejscu w DE też nie wygląda to tak wspaniale i jest duża szansa powrotu z niczym... Wbrew pozorom nie jest ich też tam dużo, bo raptem 9szt TK/TKM porozrzucane po całym kraju...  Uderzę w pierwszej kolejności do w/w przez kolegów "importerów" :)  i zobaczymy. Ale może rzeczywiście wycieczka będzie jedyną opcją...

Po drugie, jak zauważył kolega Pierzasty, ceny używanych nie odbiegają mocno od nowych. Rozważam zakup nowej, problem polega na tym, że nie ma nowych w takim fajnym układzie... Knaus 500KD ma inny układ, bo francuskie z przodu. Jedyna obecnie produkowaną przyczepą, z podobnym układem, jaką znalazłem robi Fendt model Bianco 515SKE. Mimo oznaczenia 515 jest jednak  już  sporo większa (150kg więcej i prawie metr długości całkowitej) chociaż nadal w zasięgu holownika. Jest jeszcze Dethleffs c'go 515RK, ale oglądałem ją i uważam, że za to cenę to porażka...bliżej tym modelom do Weinsberg'a i Sterckeman'a. Jeżeli ktoś kojarzy nową przyczepę z układem "podkowa+piętrus+dodatkowy stolik" w rozmiarze do 500 to będę wdzięczny za podpowiedź.

Edytowane przez adamf (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie konkretny układ i marka, nie widzę różnicy użytkowej między nową a 10cio letnią dobrze utrzymaną przyczepą. Wszystkie mają te same graty na wyposażeniu. Moim zdaniem nikt nie wymyślił niczego przełomowego przez ostatnie 10 lat, a wręcz przeciwnie twarda ręka konkurencji rynkowej daje o sobie znać.

Oczywiście nawet przy super zadbanej przyczepie z "małym przebiegiem"  wraz z przemijaniem czasu wszystkie elementy ulegają zużyciu w jakimś stopniu.

Natomiast nie zamierzam płacić za 10cio letnią jak za nową ;) i nie ukrywam, że wolałbym zapłacić mniej ;) , a bawić się tak samo dobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką i zastanawiam się nad sprzedażą. Zamówiłem kampera a przyczepę miałem postawić na działce ale jest chyba za ładna aby zrosnąć się z trawnikiem ;-). zobacz czy układ Ci pasuje?  DMC 1400kg 

Eiffeland.jpg

IMG_5509.jpg

IMG_5506.jpg

IMG_5484.jpg

IMG_5486.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że z wielu doświadczeń tylko raz do DE jechałem na darmo ... do hanldarza ... wycieczki do prywatnych sprzedawców lub po sprzęt od pierwszego właściciela to raczej strzał w dziesiątkę a nie podróż na darmo.

Jak zamówisz od pośrednika to i tak musisz zapłacić z góry a przynajmniej zaliczkę ... przywiezie Ci na miejsce i wyboru nie masz :(

Ja nie potrafię zrozumieć obaw przed podróżą do DE? Kogoś z tzw "językiem" zawsze można zabrać ze sobą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.