Skocz do zawartości

Zaczep


Mareklubin59

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, olst napisał:

czy mieszek gumowy od strony AKS przycisnąłeś aluminiową konstrukcją, czy jest na styk.

Ja zrobiłem na styk, bałem się go wcisnąć pod aluminium...

Mieszek od strony AKS powinien być zabezpieczony/dociśnięty pierścieniem sprężynowym do AKS, wtedy nie przesuwa się po suwadle i dobrze suwadło zabezpiecza, przed kurzem, wodą itd.Ten pierścień powinien być w komplecie z nowym zaczepem AKS, przynajmniej u mnie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 godzin temu, kalapan napisał:

Mieszek od strony AKS powinien być zabezpieczony/dociśnięty pierścieniem sprężynowym do AKS, wtedy nie przesuwa się po suwadle i dobrze suwadło zabezpiecza, przed kurzem, wodą itd.Ten pierścień powinien być w komplecie z nowym zaczepem AKS, przynajmniej u mnie był.

Noo.... DZIĘKI kalapan.

Człowiek się uczy całe życie, a mądrych warto posłuchać.... :o

Pierścień był, i mam - więc założę.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, olst napisał:

Też montowałem niedawno AKS 3004, też mam mocowanie poprzeczne śrub, śruby były w komplecie.

Mój też ma luz w obie strony ( i miał wcześniej) - widocznie tak ma być :-)

Mareklubin59 - czy mieszek gumowy od strony AKS przycisnąłeś aluminiową konstrukcją, czy jest na styk.

Ja zrobiłem na styk, bałem się go wcisnąć pod aluminium...

Pzdr

 

U mnie jest ściśnięty opaską zaciskową teretytką i trzyma idealnie tak też miałem w starym zaczepie. Co do luzów tak samo są jak w starym tak i nowym więc to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, olst napisał:

Pierścień był, i mam - więc założę.

Tylko pamiętaj -  pierścień idzie jako pierwszy na suwadło, przesuwasz go lekko poza montowanie zaczepu, następnie idzie mieszek, dociągasz go pierścienia, montujesz zaczep i dopiero teraz przez kawałek jakiegoś drewienka albo czegoś innego dobijasz pierścień wraz z mieszkiem od drugiej strony, czyli od wewnątrz, żeby gumowego mieszka nie uszkodzić ,aż dojdzie idealnie do AKS. Jak już dobijesz to od drugiej strony daj ostro smaru na suwadło i dopiero teraz montujesz mieszek na drugiej stronie i dociągasz go trytytką , bo z drugiej strony zazwyczaj ma kołnierz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.