Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kalapan
38 minut temu, olst napisał:

czy mieszek gumowy od strony AKS przycisnąłeś aluminiową konstrukcją, czy jest na styk.

Ja zrobiłem na styk, bałem się go wcisnąć pod aluminium...

Mieszek od strony AKS powinien być zabezpieczony/dociśnięty pierścieniem sprężynowym do AKS, wtedy nie przesuwa się po suwadle i dobrze suwadło zabezpiecza, przed kurzem, wodą itd.Ten pierścień powinien być w komplecie z nowym zaczepem AKS, przynajmniej u mnie był.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst
17 godzin temu, kalapan napisał:

Mieszek od strony AKS powinien być zabezpieczony/dociśnięty pierścieniem sprężynowym do AKS, wtedy nie przesuwa się po suwadle i dobrze suwadło zabezpiecza, przed kurzem, wodą itd.Ten pierścień powinien być w komplecie z nowym zaczepem AKS, przynajmniej u mnie był.

Noo.... DZIĘKI kalapan.

Człowiek się uczy całe życie, a mądrych warto posłuchać.... :o

Pierścień był, i mam - więc założę.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mareklubin59
19 godzin temu, olst napisał:

Też montowałem niedawno AKS 3004, też mam mocowanie poprzeczne śrub, śruby były w komplecie.

Mój też ma luz w obie strony ( i miał wcześniej) - widocznie tak ma być :-)

Mareklubin59 - czy mieszek gumowy od strony AKS przycisnąłeś aluminiową konstrukcją, czy jest na styk.

Ja zrobiłem na styk, bałem się go wcisnąć pod aluminium...

Pzdr

U mnie jest ściśnięty opaską zaciskową teretytką i trzyma idealnie tak też miałem w starym zaczepie. Co do luzów tak samo są jak w starym tak i nowym więc to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan
1 godzinę temu, olst napisał:

Pierścień był, i mam - więc założę.

Tylko pamiętaj -  pierścień idzie jako pierwszy na suwadło, przesuwasz go lekko poza montowanie zaczepu, następnie idzie mieszek, dociągasz go pierścienia, montujesz zaczep i dopiero teraz przez kawałek jakiegoś drewienka albo czegoś innego dobijasz pierścień wraz z mieszkiem od drugiej strony, czyli od wewnątrz, żeby gumowego mieszka nie uszkodzić ,aż dojdzie idealnie do AKS. Jak już dobijesz to od drugiej strony daj ostro smaru na suwadło i dopiero teraz montujesz mieszek na drugiej stronie i dociągasz go trytytką , bo z drugiej strony zazwyczaj ma kołnierz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Uuuu...

Dzięki za opis.

No to problem, bo zdjąć trzeba by zaczep.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi