Skocz do zawartości

Włochy - sierpień 2018


ugly

Rekomendowane odpowiedzi

Urlop prawie klepnięty więc czas zacząć szukać jakiegoś fajnego kempingu. W tym roku w planach są Włochy, okolice Wenecji. 
Wymagamy basenu i ew. atrakcji wodnych dla dzieci (jedziemy z 7latkiem). Najlepiej przy adriatyku i żeby fortuny nie kosztował ;-) 
Ktoś był w zeszłym roku i może coś polecić?

Warto coś po drodze zwiedzić lub zatrzymać się na dzień-dwa? Może ktoś też planuje w sierpniu obrać ten kierunek? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że też jeździmy z dziećmi (w podobnym wieku) możemy polecić Sant Angelo Village. Dużo atrakcji dla dzieciaków (baseny ze zjeżdżalniami, fajny plac zabaw na plaży, duża szeroka plaża, wieczorne animacje). Dodatkowo łazienki specjalnie dla dzieciaków (takie pomniejszone, aby mogły samodzielnie korzystać) i dużo alejek do jazdy na rowerze czy hulajnodze. Na tym kempingu byliśmy 2 razy i nam przypadł do gustu. Byliśmy też m.in. w Garden Paradiso - też był o.k. - ale po pierwszym wyjeździe do Sant Angelo już tam nie wróciliśmy. 

 

 

 

 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejka. Podepne sie troche pod temat. Też planujemy Włochy na przełomie sierpnia i września... chcemy jednak zrobić objazdowke i zobaczyć jak najwięcej, omijając jednak duże miasta. Nasz zestaw to 2plus 2(6 i 4). Macie może jakieś miejsca do polecenia? I czy ktoś był, widział lub słyszał coś na temat Muzeum Ferrari w Modenie? Warto?
Pozdrowionka

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, uwex napisał:

Hejka. Podepne sie troche pod temat. Też planujemy Włochy na przełomie sierpnia i września... chcemy jednak zrobić objazdowke i zobaczyć jak najwięcej, omijając jednak duże miasta. Nasz zestaw to 2plus 2(6 i 4). Macie może jakieś miejsca do polecenia? I czy ktoś był, widział lub słyszał coś na temat Muzeum Ferrari w Modenie? Warto?
Pozdrowionka

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Byłem w muzeum Ferrari w Modenie i warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziliśmy wiele campingów we Włoszech, byliśmy też w Muzeum Ferrari. Nam się podobało, fajne doświadczenie :) opisałam je tutaj

Natomiast włoskie campingi odwiedzone prze nas tutaj opisałam na blogu http://www.campingowo.com.pl/category/wlochy/campingi-we-wloszech/ 

Prócz campingów opisałam też miejsca, które odwiedzaliśmy w okolicy, może przydadzą się do Waszych planów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2018 o 14:58, Magda Pawłowicz napisał:

Magda dziękuje Ci bardzo. Przeczytałam od deski do deski . Super relacja. Niestety że względu na wiek naszych podróżników 4 i 6 lat nie damy rady skupić się na zwiedzaniu miast i zabytków. Bardziej chcemy pospacerować, pojeździć na rowerze i przy tej okazji sami coś zobaczyć a maluchom coś pokazać.
Jedno jeszcze mam pytanie czym się różni Enzo Ferrari Museum w Modenie od Museo Ferrari w Maranello? Bo rozumiem, że Wy byliście w tym drugim. A ja narazie skupiałam się na oglądaniu tego pierwszego( chyba że coś źle przeczytałam)
Pozdrawiam Ania





Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W muzeum Enzo w Modenie nie byłem. Polecam jednak zdecydowanie Muzeum Ferrari w Maranello. Muzem jest fajne choć tyłka nie urywa ale sam klimat miasteczka (w którym wszystko kręci się wokół Ferrari) jest nie do podrobienia. Dodatkowo polecam odłożyć kilkaset euro na przejechanie się 30 minut Ferrari po okolicznych drogach. Wrażenia niezapomniane i za każdym razem inne. Byłem tam 4 razy i z pewnością będę jeszcze kilkukrotnie :) Atmosfera genialna: "push, push you drive Ferrari" - usłyszeć to przy 200+ na wąskiej, krętej drodze - bezcenne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ferrari n

3 godziny temu, dudek_t napisał:

:) Atmosfera genialna: "push, push you drive Ferrari" - usłyszeć to przy 200+ na wąskiej, krętej drodze - bezcenne :D 

Rewelacja :) nie wiedziałam, że jeździłeś :) Ja z moimi umiejętnościami to się na razie nie nadaję :) W muzeum ferrari i tak nam się podobało. Poczuliśmy atmosferę , szczególnie w sali zwycięstw      :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, uwex napisał:

Niestety że względu na wiek naszych podróżników 4 i 6 lat nie damy rady skupić się na zwiedzaniu miast i zabytkow. Bardziej chcemy pospacerować, pojeździć na rowerze i przy tej okazji sami coś zobaczyć a maluchom coś pokazać.

Aniu - polecamy Aqualandię dla Was i dla dzieci to będzie ekstra atrakcja, z pewnością większa dla Maluchów niż ferrari, ale nie jedźcie tam w weekend, bo ludzi tłumy i trzeba czekać w kolejkach do atrakcji, ale i tak warto. Są kempingi, które maja zniżki do Aqualandii w Jesolo gdy odpowienią ilość dni u nich będziecie, tak miał w 2010 roku Garden Paradiso. Możecie też wybrać kemping ze zjeżdżalniami i atrakcjami wodnymi i wtedy do Aqualandii można się wybrać ze starszymi (za kilka lat np. ) dziećmi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - polecamy Aqualandię dla Was i dla dzieci to będzie ekstra atrakcja, z pewnością większa dla Maluchów niż ferrari, ale nie jedźcie tam w weekend, bo ludzi tłumy i trzeba czekać w kolejkach do atrakcji, ale i tak warto. Są kempingi, które maja zniżki do Aqualandii w Jesolo gdy odpowienią ilość dni u nich będziecie, tak miał w 2010 roku Garden Paradiso. Możecie też wybrać kemping ze zjeżdżalniami i atrakcjami wodnymi i wtedy do Aqualandii można się wybrać ze starszymi (za kilka lat np. ) dziećmi. Pozdrawiam
Dzieki. Posprawdzam. Na szczęście jeszcze sporo czasu na planowanie. A do ferrari musimy pójść większej niespodzianki dla naszego 6 latka nie możemy wymyślić- samochody to jego pasja . Pozdrowionka

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.