Skocz do zawartości

Drzwi przesuwne dzielone do sypialni Hobby 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , chciałbym zamontować na oryginalnym systemie drzwi do sypialni w przyczepie Hobby z 2006 roku . Czy któryś z kolegów forumowiczów ma takie drzwi u siebie i mógłby zrobić zdjecie jak i podać mi wymiary obu skrzydeł ? .Zastanawiam się jak rozwiązane jest oryginalnie popychanie jednego skrzydła drugim przy otwieraniu i zamykaniu , z góry dziekuje .Załączone zdjęcia tego co mam pod sufitem i na podłodze , zapewne nie jest to kompletny system wózkowy i chcę dokupić niezbędne części.Oczywiście nie jest dla mnie problemem zamontować inny system a chciałbym wiedzieć jak wyglada fabryczny , mile widziany każdy pomocny komentarz ,dzięki jeszcze raz.

27746387_1940647839296447_1918157639_o.jpg

27785757_1940647845963113_133384004_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , napewno są podwójne drzwi , teraz tylko chciałbym wiedziec jak to w oryginale wyglada . Robiłem takie podwójne drzwi w przyczepie na systemie wózkowym z marketu i wszystko ładnie działa tylko drażniła mnie szyna przykrecona do podłogi na środku wejścia. Rozglądam się i tak za jakimś systemem tylko fajnie by było zobaczyć jak fabryka to robi że jedne drzwi ciągną drugie za sobą ,moje rozwiązanie było na blaszkach i działało bez zarzutu tylko tak wygląda .Nie znam się na modelach a wiem ze 540 rok 2006 , dowodu rejestracyjnego nie mam przy sobie , załącze zdjecie .

27479682_1932112960149935_1792680327_o.jpg

...albo 560 model juz nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwne

Działa to prosto, nasz cztery wózki od pierwszej połówki masz wózki 1 I 3 od drugiej połówki wózek 2 i 4, w ten sposób ciągnąc pierwsze pociągasz drugie.

Na dole masz prowadzenie pierwszych drzwi żeby nie latały, drugie mają kawałek plastiku żeby się trzymały pierwszych.

Wózki są "wyborcze" żeby po jednej szynie jeździły oba skrzydła na mijankę.

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent na drzwiach robiony po swojemu: od dołu napewno musi być na dwóch ceownikach , na dalej wysunietych drzwiach zamontowany w górę a na tych co mniej się otwierają w dół tak aby trzymał sie schowanej za ścianą prowadnicy przykręconej do podłogi.Pytanie jak to jest w oryginale i jakich części mi brakuje .Chris 66 czy tak jest w oryginale jak opisujesz , że 3 wózki jada po jednej szynie a jeden po drugiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są dwie pojedyńcze szyny , bardzo mi się podoba jak to wygląda fabrycznie bo bez dolnej szyny na środku korytarza .Tak to wygląda z daleka w komplecie :

Hobby-De-Luxe-Easy-540-UK-31.jpg

Hobby-540-UK-de-Luxe-Easy-2005-97-WB-XN-11.jpg

Hobby-540-UK-de-Luxe-Easy-2005-97-WB-XN-14.jpg

Edytowane przez pawelexc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tylko chodzi mi o oryginalny system popychania jednego skrzydła o drugie bo już widze ze podwójny ceownik jest do jednego skrzydła od dołu zamocowany jako stabilizacja skrzydła które wysuwa się dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Też mam pytanie o drzwi przesuwne ale w drugą stronę. Przy łóżku francuzkim i przy pietrusach z tyłu mam takowe drzwi, będą używane bardzo sporadycznie jeżeli w ogóle. Chciałbym je wywalić bo to jednak pare ładnych kilogramów. Tylko czym je zastąpić? Najprościej to uszyć jakąś kotarke, tylko wygląd to będzie miało raczej średni. Są jakieś systemy drzwi harmonikowych? W jaki sposób to podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@byry007 na pewno płytowe są lepsze, tylko że będą używane naprawdę sporadycznie jak się zdarzy że będziemy siedziec w budzie jak dzieciaki beda spać żeby przysłonić żeby im po oczach światłem nie świecić. Jeszcze muszę zmierzyć jaką mają łącznie powierzchnie to policzę ile ważą. A druga rzecz to te przy francuzie troche wystają z tego ich schowanka, dobre 10cm i ograniczają szerokość przejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem, w sumie mam 5,7m2 drzwi o grubości 15mm, sklejka tej grubości waży ok 10kg/1m2. Czyli mam do odchudzenia ponad 50kg, dużo. Dlatego tym bardziej proszę o podrzucenie jakiegoś patentu na drzwi harmonijkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Pomierzyłem, w sumie mam 5,7m2 drzwi o grubości 15mm, sklejka tej grubości waży ok 10kg/1m2. Czyli mam do odchudzenia ponad 50kg, dużo. Dlatego tym bardziej proszę o podrzucenie jakiegoś patentu na drzwi harmonijkowe

zdejmij je i zobacz ile ważą - zazwyczaj są robione z lekkiej sklejko i do tego puste w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem, w sumie mam 5,7m2 drzwi o grubości 15mm, sklejka tej grubości waży ok 10kg/1m2. Czyli mam do odchudzenia ponad 50kg, dużo. Dlatego tym bardziej proszę o podrzucenie jakiegoś patentu na drzwi harmonijkowe
A nie możesz zrobić patentu jak u mnie? U mnie fabrycznie są zasłonki. Jedna na górze, a druga na dole. Całkiem się to dobrze sprawdza. Syn u góry się zasłania zasłonką i śpi :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.