Skocz do zawartości

Nocleg w Budapeszcie


lukpyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od niedawna stałem sie bezdomny :(.Cóż, trzeba było podjąć takie kroki aby zakupić na przyszłość lepszy holownik:przyczepa:. Mówiąc wrócimy jeszcze do karawaningu :yes:. Teraz juz teraz muszę sie przebranżowić szukając noclegów na wakacje  i to nas z małżonką przeraza:bzik:. Jedziemy na Węgry do Bogacs na tzw kwatery na 6 dni . Później chcemy zwiedzić Budapeszt dlatego  szukamy jakiegoś noclegu  3 osoby plus pies. Bedzie to nasz pierwszy rodzinny wyjazd za granice a szczególności dla naszej córki:serducha: .Co oczekujemy , oczywiście aby pies był akceptowalny ,aneks kuchenny , jakiś parking a najlepiej bliskość do głównych atrakcji turystycznych:]. Pewnie , zwiedziłem już w poszukiwaniach portale które oferują noclegi typu booking itp ale możne ktoś z was posiada własne sprawdzone miejscówki albo o nich słyszał i mógłby podać oczywiście abym z butów nie wyskoczył cenowo  . :blagac:

Dzięki za opinie i namiary . 

Edytowane przez lukpyr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarr napisał:

Fajne miejsce i blisko do metra

http://pl.arenacamping.eu/dom-goscinny/

 

Z tą bliskością do metra to bym jednak uważał. Te 2-3 przystanki autobusem trzeba podjechać :) Warto o tym wspomnieć, bo każdy może inaczej interpretować tą bliskość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cezarr napisał:

20 minut spacerem to jest daleko :hmm:

https://goo.gl/maps/g8QAMSuC35C2

Dla jednego daleko, dla drugiego blisko. Wszystko zależy od punktu widzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek no ja  Cię proszę chciałeś aby to metro zajeżdżało na ten kemping :D
to są wakacje trzeba się trochę poruszać a nie wszędzie tyłek wozić, a jak zajadą tym metrem do centrum Budapesztu
to co dalej, taksówka czy może rikszą będą ich tam wozić. :hmm:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezarr napisał:

Jacek no ja  Cię proszę chciałeś aby to metro zajeżdżało na ten kemping :D
to są wakacje trzeba się trochę poruszać a nie wszędzie tyłek wozić, a jak zajadą tym metrem do centrum Budapesztu
to co dalej, taksówka czy może rikszą będą ich tam wozić. :hmm:
 

Ale ja przecież tylko stwierdziłem fakt, że dla jednego blisko, a dla innego daleko :) Każdy sam oceni czy mu pasuje taka odległość. Już na forum były narzekania na Arenę, że daleko wszędzie. Ja tam byłem i mi pasowało. Do centrum nie było strasznie daleko

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka przeglądniemy , co do chodzenia to 20 min a nawet 30 to nie straszna rzecz wiec spoko a jeszcze po drodze knajpka ooooo :piwo:

Kurcze coraz bardziej denerwują mnie szukania lokum . Przedtem wsiadałeś i jechałeś gdzie oczy pozwolą i zona haha:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

My w zeszłym roku wizytowaliśmy na 1 noc: http://hallercamping.hu/.

O ile dobrze pamiętam nie było tam "kwater", więc pozostaje pewnie namiot. Lokalizacja fajna, blisko centrum, czysto, obsługa komunikuje się po angielsku. Na zwiedzanie Budapesztu na 1-2 noce mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie. Od moje pierwszego postu zmieniło się , ale miejsce docelowe zostało . Zmieniło  sie to że zakupiliśmy przyczepkę i wróciliśmy do tego co lubimy:yay:.  Miejsce docelowe pozostało w naszych planach dalej takie same czyli Węgry,  baseny i Budapeszt 

Wiec jedziemy, mieliśmy dwa tygodnie urlopu wiec jako tako podzieliliśmy wypad węgierski na dwa etapy . Jeden byly baseny Tiszejvaros i moczenie tyłka drugi zwiedzanie Budapesztu . Po wojażach basenowych dotarliśmy do Budapesztu na kemping polecany w przez was Arena Cemping.

Wszystko zaczęło sie od pojawienia sie w recepcji i bardzo nas zaskoczyła pozytywnie obsługa, na wstępie dostaliśmy pakiet informator , mapę i zostaliśmy poinformowani jak gdzie poruszać sie jakim autobusem,metrem itp. Poprzednicy pisali o 30 min do przystanku (oj koledzy musieli iśćććććć bardzo, bardzo,bardzo wolno :pub:) A tak naprawdę to dojście do przystanku autobusowego jakieś 6 min później autobusem jedziemy ok 10 min i przesiadamy sie do metra . Metrem jedziemy ok 20 min do miejsca blisko  Parlamentu choć stacja najbliższa była zamknięta ale były autobusy zastępcze które dowoziły albo szlo sie z buta . Podróżując  metrem nie odczuwasz w ogóle tego czasu jaki w nim spędzasz. My kupowaliśmy bilet grupowy 24 h koszt 3300huf na całą komunkację . Do sklepu Aldi ,Spar jakieś 10-15 min spacerkiem 

Po wszystkim było poszukiwanie miejsca . Kemping dość rozległy podzielony tak jakby na place (strefy) więc szukajcie miejsca w rożnych zakamarkach . W czasie upałów szukać miejsc zacienionych co jest rarytasem . Tylko na środkowej części i w prawym bocznym jest więcej cienia , reszta jest uboga. 

Toalety ,wc do niczego sie doczepić nawet jeżeli nie posiadasz taśmy to masz jej do woli :brawo:. Toalety sprzątane i czyste , miejsce do zmywania z ciepłą wodą, jest pralka i mikrofala, lodówka. Nie jest to kemping wypoczynkowy typu trawka przystrzyżona itp. Droga na kempingu wyłożona kamieniem reszta parceli jest trawiasta ale w czasie naszego pobytu dość słonko dawało czadu wiec występowały placki . Zostało wspominanie o samolotach i pociągach , tak jest bliskość tego ale idzie sie przyzwyczaić a osoby lubiące fotografować samoloty będą zadowolone :). Wieczorami juz jest mniej latania a noce jak zaśniesz to nie odczujesz bo jet to sporadycznie.

Co nas zaskoczyło również porównując kemping zagraniczny z polskimi realiami. Po zakwaterowaniu chcieliśmy zapłacić za pobyt a tu że nie płacimy teraz tylko na zakończenie. Nie wiem czy tak jest w innych krajach ale u nas kasa na stół i możesz wtedy jechać  szukać miejsca . Następnym dość jak dla nas miłym zaskoczeniem było zakończenie pobyty , po prostu dostaliśmy za darmo od odbslugi wino możne sie chwale ale w swoim 8 letnich jazdach po polsce ani razu nie mialem takiego przypadku żeby coś ktoś dal ot tak bez upominania się.

Coż pobyt uważam za bardzo udany a jako świeżak wyjazdów zagranicznych  takie moje spostrzeżenia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Łukasz...bardzo ładna przyczepa. Co do płacenia w PL z góry...nigdy tego nie robiłem.

Dla mnie kemping Haller bije rekordy jeśli chodzi o komunikację. Ok. 400 metrów do metra, a po drodze markecik Spar. Wina co prawda nie dostałem, ale mapy i sugestie co do zwiedzania owszem.

Czytając Twoją relacje przypomina mi się pewna scena z filmu...bo ja mam proszę pana bardzo dobry dojazd do pracy.... hihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś jestem swiezakiem w wyjazdach zagranicznych wiec moja relacja różni sie dużo od  osób które już były na różnych zagranicznych wojazach . Co do kempingu który przytoczyles miałem tez go w planach ale padło na Arenę  ale apetyt rosnie w miarę jedzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.