Skocz do zawartości

Leasing, kredyt, vat, PIT- finansowanie


Mandrol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gorzej jak trzeba brać VW uzytkowego typu multivan. Tam już bliżej 107% będzie przy 5 latach i to w zestawie z ubezpieczeniem przeplaconym dwa razy ;)

Mnie się nie spieszy, ok marca w salonach jest luźniej a ceny i promocje jak w grudniu na poprzedni rok.

Teraz jest idealny moment na Toyoty jak ktoś lubi, wyprzedaż na maxa przez sprawy z cłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że rozmawiałem z kilkoma leasingodawcami i u każdego GAP miał zupełnie inny zakres (fakturowy, finansowy, indeksowy, casco, a w dodatku każdy inaczej rozumiał te definicje), więc nie - nie wiem co to jest GAP...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, maarec napisał:

Gorzej jak trzeba brać VW uzytkowego typu multivan. Tam już bliżej 107% będzie przy 5 latach i to w zestawie z ubezpieczeniem przeplaconym dwa razy ;)

Mnie się nie spieszy, ok marca w salonach jest luźniej a ceny i promocje jak w grudniu na poprzedni rok.

Teraz jest idealny moment na Toyoty jak ktoś lubi, wyprzedaż na maxa przez sprawy z cłem.

maarec -I tu się nie zgodzę jak chodzi o Toyotę. Dostałem gorsze warunki jak dokładnie 2 lata temu. Tak więc nie jest to regułą.

Nie rozumiem też dlaczego w przypadku VW "trzeba" brać z ich ubezpieczeniem ?

Niczego nie trzeba - można to zrobić zupełnie oddzielnie. Przerobiłem to na sobie. Najkorzystniej było ugrać cenę samego pojazdu z dealerem ( tu też jest kilka dróg dojścia do mety) , leasing swój sprawdzony (niekoniecznie najtańszy - dla 1% nie warto czasem ryzykować wdepnięcia w gooowno typu gtl albo temu podobne ) ,ubezpieczenie też nie koniecznie powiązane z dealerem czy firmą leasingową. Dealerskie z reguły jest podpięte pod widełki marżowe - cudów w przyrodzie nie ma. 1+1= 2.

Nie jest to regułą dla wszystkich ale w moim przypadku najlepiej zawsze ugrać cenę z dealerem , leasing swój od lat i ubezpieczenie brokerskie.

Jest jeszcze coś takiego jak wycena ryzyka i komfortu obsługi na wypadek różnych przypadków typu problemy finansowe czy zdarzenia drogowe .

Biorąc ten aspekt pod uwagę z automatu skreślam wszystko co powiązane z PZU oraz pochodnymi związanymi z np przekrętem pt Pan Czar....... . No... to tyle.

Reszta wg indywidualnych ocen.

Edytowane przez Jarosław69
uzu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, ja akurat dostałem ofertę wiązaną, bez mega nacisku i z negocjacją ceny ubezpieczenia na podstawie moich ofert.

Podobnie było w skodzie, tyle że tam już na siłę - leasing, ubezpieczenie i gap w pakiecie musi być od nich aby dostać super cenę na leasing. (marzec 2018).

Ostatecznie poszedł mój leasing, moje ubezpieczenie i gap a auto Ford.

Odnośnie Toyoty to mówię o modelach popularnych, które stoją na placu i zaraz będą droższe od nowych sprowadzonych bez cła. Wszędzie reklamy Toyoty. Na LC pewnie trudno bo ich nie importowali za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec  - masz rację. Nie uwzględniłem tego ,że nowego LC na ulicy nie zobaczysz...najszybciej w internecie  ?

 

Generalnie jak dla mnie marka Toyota a raczej moje postrzeganie tej marki...legło w gruzach . Nie z powodu marnej oferty cenowej- to bez znaczenia.

Z powodu wielu poczynań przedstawicieli tej marki . Produkt jak produkt - bardzo dobry .Jedyną plamą na wizerunku produktu - nie marki -(dla mnie bardzo dużą plamą)

jest meeega  goooowniana  jakość ( a raczej nijakość) lakierów jakimi malowane są te samochody. W życiu się z czymś takim nie spotkałem. I żeby nie było - mam kilka samochodów - w tym również nowe i przy takim samym kolorze i rodzaju malowania jakość lakieru na Toyocie od lakieru na xxxxx jest mega , mega odległa !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czyli kupując auto za 200k w całości odliczymy pierwsze 150k a następne 50k w połowie? Dobrze to kumam?

Nie, tylko 150k auta odliczasz proporcjonalnie, czyli VAT w połowie i PIT 75%. Reszta nie podlega rozliczeniu.

 

Dla starych umów nic się nie zmienia na szczęście. Czyli do końca trwania umowy rozliczamy po staremu, na szczęście.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Nie, tylko 150k auta odliczasz proporcjonalnie, czyli VAT w połowie i PIT 75%. Reszta nie podlega rozliczeniu.

 

Dla starych umów nic się nie zmienia na szczęście. Czyli do końca trwania umowy rozliczamy po staremu, na szczęście.

 

 

 

Czyli kto kupuje auto za 150+ np 400.000 koniecznie musi podpisać umowę już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu leasingu. Jak to będzie w przypadku podpisania umowy leasingu w ostatnich dniach roku ? Z tego co mówili mi w jednym salonie dostawa musi być w ciągu 3 miesięcy ?

zakładając skodę kodiaq vrs - jej nie da się jeszcze zamówić, dostawa pewnie na maj / czerwiec w wersji optymistycznej. Orientuje się ktoś, czy można to zrobić z większym wyprzedzeniem jak np pół roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu leasingu. Jak to będzie w przypadku podpisania umowy leasingu w ostatnich dniach roku ? Z tego co mówili mi w jednym salonie dostawa musi być w ciągu 3 miesięcy ? zakładając skodę kodiaq vrs - jej nie da się jeszcze zamówić, dostawa pewnie na maj / czerwiec w wersji optymistycznej. Orientuje się ktoś, czy można to zrobić z większym wyprzedzeniem jak np pół roku ?

 

A dlaczego dostawa musi być w ciągu 3 miesięcy? Umowę z leasingodawcą możesz podpisać i z rocznym wyprzedzeniem, na podstawie zamówienia. Czynsz inicjalny też możesz zapłacić wcześniej. Wszystko pewnie zależy od umów konkretnych leasingodawców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:

A dlaczego dostawa musi być w ciągu 3 miesięcy? Umowę z leasingodawcą możesz podpisać i z rocznym wyprzedzeniem, na podstawie zamówienia. Czynsz inicjalny też możesz zapłacić wcześniej. Wszystko pewnie zależy od umów konkretnych leasingodawców.

 

takie coś przekazali mi w jednym z salonów.

Myślisz, że jak zamówię w grudniu, podpiszę leasing w grudniu a odbiór np czerwiec - wrzesień to cała umowa na 5 lat będzie szła na starych zasadach ?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowym nie jestem, ani pracownikiem UKS ale wydaje mi się że jak chcesz coś wrzucić w koszty to musisz uzasadnić że tego potrzebujesz w prowadzonej DG i to wykorzystać ( w danym roku księgowym) i udowodnić że się korzystało ( w przypadku samochodu np faktura za paliwo ) więc myślę że nawet jak podpiszesz umowę z leasingiem to w razie kontroli taką FV z leasingu US może zakwestionować i wyrzucić z kosztów . Sprawa skomplikowana, musiałabyś skonsultować z jakimiś radcą prawnym.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.