Skocz do zawartości

Leasing, kredyt, vat, PIT- finansowanie


Mandrol

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze trzeba zwrócić jedną rzecz że nie zawsze oferta zawiera sumę wszystkich opłat jakie musimy ponieść , też miałem oferty na 102% ale po podliczeniu okazywało się oferta nie zawiera wszystkiego.

Jeśli chcemy poznać REALNE koszty leasingu najlepiej poprościć o symulację z wykazem wszystkich rat i tabelę opłat z zaznaczeniem opłat które musimy ponieść w trakcie trwania umowy

zsumować wszystko na kalkulatorze i dopiero obliczyć procent (104,43 % które podawałem, wyszło mi realnie z kalkulatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Troszkę się zmienił projekt ale i tak na niekorzyść. Wychodzi też na to, że aby skorzystać na starych zasadach wystarczy podpisać umowę w tym roku. Chyba, że coś źle zrozumiałem.

https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Benior napisał:

Troszkę się zmienił projekt ale i tak na niekorzyść. Wychodzi też na to, że aby skorzystać na starych zasadach wystarczy podpisać umowę w tym roku. Chyba, że coś źle zrozumiałem.

https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut

 

Tak ma być. Czyli dla umów do końca roku rozliczamy wszystko po staremu. Od 1 stycznia 2019 w koszty w cyklu mieszanym zaliczysz tylko 75% PIT i 50% VAT. Do tego dochodzi limit/ 150k.

No ale jest jeszcze trochę czasu, więc coś jeszcze zawsze mogą zmienić :D Jak ktoś planuje kupno auta w leasingu, to teraz jest chyba najlepszy moment. Nawet warto w takim wypadku rozważyć umowę na dobre kilka lat, np 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 07:57, Wodnik Szuwarek napisał:

Cisza w temacie... a tu kolejne pytanie mi się rodzi. Co towarzysze karawaningowych wojaży sądzą o WIELOLETNICH UBEZPIECZENIACH KOMUNIKACYJNYCH, czasem oferowanych przy leasingu np. milenium bank

trochę czasu minęło jeśli temat aktualny, to zdecydowałem się na takie wieloletnie ubezpieczenie u dilera.

Zdecydowałem się na pełny pakiet na trzy lata  koszt całości 9,7% wartości początkowej z faktury , suma ubezpieczenia pierwszy rok 100% drugi 80% trzeci 68% od wartości początkowej z FV.

żadnych udziałów własnych, dopłat itd, wariant napraw serwisowy  , dostałem normalnie trzy polisy z PZU na kolejne lata nie widzę żadnych kruczków ;)

jakbym chciał na jeden rok to miałem propozycję 4% wartości z FV

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu trąbią o leasingu 101% lub 103% w niektórych salonach. Nie mniej 104% na 3 lata to też dobra oferta. Na 5letni ciężko dorwać poniżej 105-106 %

VW teraz ma promocję i daje faktycznie na 102%. 

 

Generalnie bez promocji można uzyskać leasing 1-1.5% na rok. Mniej ciężko uzyskać. Więcej bez problemu :-D U mnie rekordowa oferta to było chyba 145% z Idea Leasingu :-D

 

Oczywiście wszystko zależy od wielu czynników. Chociażby wysokość czynszu inicjalnego ma znaczenie. Ja przy leasingu na 6 lat dostałem warunki poniżej 107%.

 

Dla porównania mój brat w Toytocie na 3 lata dostał chyba 112% :-D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ceny aut z VAG wychodza duzo bardziej konkurencyjnie przy finansowaniu VW Bank. Ciezko o cos wiecej niz 104% a w promocji 101% nie jest wyjatkiem. 

Zulos, nie wziales GAPu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto się zastanowić czy dla każdego ważniejszy jest % leasingu czy cena wyjściowa ?  Mam wrażenie ,że wielu klientów kupuje "promocję" a nie towar.

 

Co do projektu wściekłej zmiany - nie ma jeszcze formy ostatecznej tak więc wystarczy jedna noc i wasze założenia legną w gruzach. Radzę zwrócić uwagę na tak ładnie nazwane oszustwo tzw okres przejściowy. Ta bandycka propozycja przewija się za każdym razem gdy bandytka próbuje załagodzić wizualnie sytuację zmiany .

To bardzo sprytny wybieg wizerunkowy.  Działa szczególnie na tych ,których rycyk przyciąga falami radiowymi.

A to czysta matematyka i działa tylko zero-jedynkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeszcze warto się zastanowić czy dla każdego ważniejszy jest % leasingu czy cena wyjściowa ?  Mam wrażenie ,że wielu klientów kupuje "promocję" a nie towar.


Dla mnie przede wszystkim znaczenie miała cena wyjściowa. Jak ta była na akceptowalnym poziomie to dopiero szukałem leasingu :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dudek_t napisał:

Zulos, nie wziales GAPu? 

Nie. Wg. mnie, GAP jest potrzebny przy niskiej wpłacie własnej. Jeśli wpłacasz 45% to mija się z celem płacenie co miesiąc 0,1 % wartości samochodu (przynajmniej w moim przypadku). Przez 3 lata wychodzi to 3,6 wartości, a co dopiero przy dłuższym okresie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.