Skocz do zawartości

Leasing, kredyt, vat, PIT- finansowanie


Mandrol

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, maarec napisał:

Trochę rozjaśniłeś, u mnie nie chodzi o Vat - mam go nagromadzonego i przy sprzedaży przyczepy nawet za miesiąc wcale go nie zapłacę. 

No to nie masz się czym przejmować :)

19 minut temu, maarec napisał:

Korci mnie wciągnąć ją w działalność i koszt wykupu w koszty, aby uratować dochodowego podatku bo ten akurat w kwietniu będzie konkretny. 

Ale mówisz o dochodowym za 1 kwartał czy za zeszły rok? No bo jak teraz wykupisz to już na poczet tego roku, a nie zeszłego. 

19 minut temu, maarec napisał:

Jeżeli tak zrobię to rozumiem, że np za 2 lata płacę od kwoty na fakturze zarówno vat i dochodowy ? kolejne 6 lat z przyczepą też może szybko zlecieć, pierwsze trzy minęły jakby to było zamawiane wczoraj.

Nie do końca rozumiem. Pytanie jak chcesz to rozliczać. Czy jednorazowo czy będziesz amortyzować przez x lat. Jak amortyzujesz to odliczasz vat i podatek proporcjonalnie. 

6 lat natomiast musi minąć od wycofania środka trwałego z firmy.

Cytat

Przy wciągnięciu w działalność mogę też później odliczyć koszt ubezpieczenia itd (tu akurat nie ma wielkiego pola do popisu). 

 

Ubezpieczenie, utrzymanie, przeglądy, opony, i inne duperele :)
 

Cytat

ogółem licząc na szybko temat rozbija się o jakieś 3200 pod dochodowego, ciężka sprawa.

Policz co Ci się bardziej opłaca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mój poprzedni problem został szybko rozwiązany na PW (pozdrawiam kolegów którzy w kilka godzin doradzili kilka rozwiązań).

teraz jest nowy problem.

Zakup auta używanego (max 2016 / 2017r) w leasing. Czy koniecznie musi być pełna FV czy wystarczy FV marża dla leasingu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie marża to zaproponują ci finansowy albo tzw pożyczkę leasingową - czyli coś jak kredyt. A to z tego względu, że operacyjny byś musiał mieć z VAT ,a że leasingodawca go nie odliczył przy zakupie to by ci doliczył do wartości brutto. Tym samym byś miał auto o 23% droższe. Jakby co dzwoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak później przy odsprzedaży takiego auta ?

kupisz bez VATU zamortyzujesz do zera i chcesz sprzedać i co wtedy wystawisz FV 23% ??

bo wiesz z VAT marżą przy sprzedaży środków trwałych po amortyzacji to śliska sprawa  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 minutę temu, danielpoz napisał:

Odpowiem za Ciebie. To bez znaczenia?

No nie wiem, czy leasingodawca ma podobne podejście do Ciebie. Co nie zmienia faktu, że ja także bym sobie dorobił stały plus, bo to jest demontowalne bez naruszenia instalacji samochodu. Fakt, jest trochę roboty z plastikami itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem co ma leasing do tego i fakt, że się nie jest właścicielem auta? ?  Przecież leasingodawcy nie interesuje to, że sobie jakieś zasilanie pociągniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia? Jeden słabszy, jeden "silniejszy" to już czasem wystarczy. Jeden słabszy na dwóch silniejszych - bez znaczenia. 

Ok, zgłosisz wadę w leasingu, potem u sprzedawcy (poprzez leasing, bo to leasing jest nabywcą). Importer (rękojmia) lub gwarant leasingowi odpowie "pojazd w pełni sprawy", leasing odpowie klientowi "pojazd w pełni sprawny". Raty lecą, a ty je płacisz i się barujesz, to potrwa miesiące, leasing i dealer wiedzą, że prędzej czy później klient odpuści. Korzystający nie może np. odstąpić od umowy sprzedaży, musi zrobić to leasing. Słabo widzę to, że na żądanie klienta z powodu wiązki haka, leasing odstąpi od umowy sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czyś napisał:

Nie ma znaczenia? Jeden słabszy, jeden "silniejszy" to już czasem wystarczy. Jeden słabszy na dwóch silniejszych - bez znaczenia. 

Ok, zgłosisz wadę w leasingu, potem u sprzedawcy (poprzez leasing, bo to leasing jest nabywcą). Importer (rękojmia) lub gwarant leasingowi odpowie "pojazd w pełni sprawy", leasing odpowie klientowi "pojazd w pełni sprawny". Raty lecą, a ty je płacisz i się barujesz, to potrwa miesiące, leasing i dealer wiedzą, że prędzej czy później klient odpuści. Korzystający nie może np. odstąpić od umowy sprzedaży, musi zrobić to leasing. Słabo widzę to, że na żądanie klienta z powodu wiązki haka, leasing odstąpi od umowy sprzedaży.

No dokładnie tak to będzie. Skoro auto w leasingu to po pierwsze nie ma żadnej niezgodności z umową, bo de facto nie jesteśmy nawet stroną :D Zwrot auta też nie jest prosty u normalnego kowalskiego a co dopiero w przypadku leasingu.

Ja zamiast się szarpać bym pojechał do normalnego elektryka i sobie pociągnął to zasilanie na 9 pinie. Poza tym jak to ma być tylko na postoju na parkingu to zdecydowanie wolałbym akumulator i zasilanie budy z aku niż z auta.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lbuster napisał:

No nie wiem, czy leasingodawca ma podobne podejście do Ciebie. Co nie zmienia faktu, że ja także bym sobie dorobił stały plus, bo to jest demontowalne bez naruszenia instalacji samochodu. Fakt, jest trochę roboty z plastikami itp..

Obawiam się a właściwie jestem pewien że leasingodawca ma jeszcze gorsze podejście i jego nic nie obchodzi. Znaczy obchodzi tyle ile jest to związane z płatnościami. Leasing nic Ci nie pomoże jeśli chodzi o awarie czy inne perypetie ze sprzętem. Wszystko jest dokładnie opisane w umowie i polecam przeczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacek00 napisał:

Ja zamiast się szarpać bym pojechał do normalnego elektryka i sobie pociągnął to zasilanie na 9 pinie

Wiesz, tylko @Orzel już zapłacił za hak i wiązkę 13 pin ( w sensie będzie płacił w ratach). A tak to musi dodatkowo płacić za raz zapłaconą ocję :( Trochę nie fair :( Ja bym się obraził na Forda :foch:

32 minuty temu, jacek00 napisał:

Poza tym jak to ma być tylko na postoju na parkingu to zdecydowanie wolałbym akumulator i zasilanie budy z aku niż z auta.

Też to wolę, jednak fajnie mieć w opcji zasilanie z holownika, jakby Ci AKU pokładowy padł lub jakiś inny problem z elektryką ;) 

20 minut temu, danielpoz napisał:

Obawiam się a właściwie jestem pewien że leasingodawca ma jeszcze gorsze podejście i jego nic nie obchodzi.

Czyli według Ciebie mogę sobie w samochodzie leasing'owym robić dowolne zmiany i po trzech latach taki samochód oddać?

21 minut temu, danielpoz napisał:

Wszystko jest dokładnie opisane w umowie i polecam przeczytać?

Na szczęście lub nieszczęście już nie będę miał leasing'u. Ufff. Denerwowało mnie to, że samochód niby mój a nie mój i strach było robić jakieś zmiany na stałe (choćby przykręcenie wkrętami radia CB). Choć patrząc na Twoje wypowiedzi powinienem przykręcić CB na wkręty do plastiku i by było OK ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lbuster napisał:

@Orzel

Czyli według Ciebie mogę sobie w samochodzie leasing'owym robić dowolne zmiany i po trzech latach taki samochód oddać?

 

Oczywiście tylko w Twoim przypadku dopłacisz za ewentualne zniszczenia ponad normę?

9 minut temu, lbuster napisał:

 @Orzel

Na szczęście lub nieszczęście już nie będę miał leasing'u. Ufff. Denerwowało mnie to, że samochód niby mój a nie mój i strach było robić jakieś zmiany na stałe (choćby przykręcenie wkrętami radia CB). Choć patrząc na Twoje wypowiedzi powinienem przykręcić CB na wkręty do plastiku i by było OK ;) 

Jak dobrze że ja w moich leasingowanych autach mogę robić wszystko co zechcę?  no po to je mam żeby mi służyły?

Jeśli leasingowanie budzi w Tobie strach i tyle emocji to ta forma nie jest dla Ciebie idealna? To tylko auto?

Dodam od siebie że nie każda umowa jest identyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lbuster napisał:

Wiesz, tylko @Orzel już zapłacił za hak i wiązkę 13 pin ( w sensie będzie płacił w ratach). A tak to musi dodatkowo płacić za raz zapłaconą ocję :( Trochę nie fair :( Ja bym się obraził na Forda :foch:

Można reklamować, ale znając życie to pewnie nic się z tym nie wskóra. 

Cytat

Czyli według Ciebie mogę sobie w samochodzie leasing'owym robić dowolne zmiany i po trzech latach taki samochód oddać?

Możesz. Pomijam już sens oddawania auta po 3 latach ;) Wg mnie to nieopłaalne. Ja zawsze auto z leasingu wykupuję, a potem sprzedaję. Poza tym przecież nikt nie będzie po 3 latach sprawdzał czy zainstalowałeś jakiś kabelek do gniazda haka ;) 

35 minut temu, lbuster napisał:

Na szczęście lub nieszczęście już nie będę miał leasing'u. Ufff. Denerwowało mnie to, że samochód niby mój a nie mój i strach było robić jakieś zmiany na stałe (choćby przykręcenie wkrętami radia CB). Choć patrząc na Twoje wypowiedzi powinienem przykręcić CB na wkręty do plastiku i by było OK ;) 

Przy DG finansowanie auta czy sprzętu w jakikolwiek inny sposób niż leasing wg mnie się nie opłca. Leasing jest najkorzystniejszy finansowo, bo zaliczasz wszystkie raty w koszty, nie wyskakujesz z gotówki i nie musisz niczego amortyzować. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

Przy DG finansowanie auta czy sprzętu w jakikolwiek inny sposób niż leasing wg mnie się nie opłca. Leasing jest najkorzystniejszy finansowo, bo zaliczasz wszystkie raty w koszty, nie wyskakujesz z gotówki i nie musisz niczego amortyzować. 

Wszystko jest dobrze jak nic się nie stanie, ale jak jakaś szkoda to ręce letą, mam na co dzień do czynienia z lizingami, jak mam być szczery to lepiej trochę mniej odliczyć i wziąć kredyt, zawsze też jesteś wpisany w dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, peja76 napisał:

Wszystko jest dobrze jak nic się nie stanie, ale jak jakaś szkoda to ręce letą, mam na co dzień do czynienia z lizingami, jak mam być szczery to lepiej trochę mniej odliczyć i wziąć kredyt, zawsze też jesteś wpisany w dowód rejestracyjny.

Ale jaka szkoda? Przecież masz AC i GAP. Da sie wszystko ubezpieczyć. Oczywiście na wypadki losowe nie ma rady, ale tak samo przy szkodzie będziesz musiał spłacać kredyt - tu się przecież nic nie zmienia.

Poza tym leasing to nie tylko auta ale i różnorakie sprzęty, często droższe niż auta. Weźmy na przykład taki piec do DG mojej żony. Koszt netto 110k. Wywalając kasę jendorazowo taki piec trzeba amortyzować 10 lat - przecież to absurd. Przy kredycie dokładnie to samo, też amortyzujesz 10 lat. W takim wypadku też leasing jest dużo korzystniejszy finansowo. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Ale jaka szkoda? Przecież masz AC i GAP. Da sie wszystko ubezpieczyć. Oczywiście na wypadki losowe nie ma rady, ale tak samo przy szkodzie będziesz musiał spłacać kredyt - tu się przecież nic nie zmienia.

Jacek nie życzę ci żebyś miał dzwona, masz G do gadania, dążą to tego żeby zrobić szkodę całkowitą i na razie, ludzie nieraz to beczą, ostatnie auto człowiek płacił 1,5 roku Toyota Aygo, szkoda całkowita, auto u mnie trzy dni i lata,  nic mu nie zostało ani auta ani pieniędzy, jak masz ksiore żeby wykupić to ok, ale jak nie masz to dolina.

Dziś zrobić szkodę całkowitą to naprawdę nie problem.

Przy kredycie robisz auto, potem przegląd który wysyłasz to banku i ci wypłacają pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.