Skocz do zawartości

Przyczepa w przedziale 15-18k pln


tmk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od września - z mniejszym lub większym nasileniem - rozglądam się za przyczepą do 1500 DMC, dla rodziny 2+2 (ale raczej krótsza niż dłuższa - całkowity brak doświadczenia w jeździe z przyczepą).
Budżet na przyczepę to około 15-18 tyś. zł. Przy czym z wszystkimi dodatkowymi wydatkami (przedsionek - must have, ewentualnie mover) nie chciałbym przekroczyć 20 tyś. 
Dzięki Waszej pomocy angielki sobie odpuściłem. Natomiast teraz zastanawiam się nad czymś takim:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-excellent-495super-stanatrakcyjny-wyglad-ID6zr95Z.html#c63b610c37

i będę wdzięczny za Wasze fachowe porady.

Z minusów, które widzę:

1) "SUPER STAN"
2) od handlarza
3) cena - w 20k z przedsionkiem i moverem się nie zmieszczę
4) 160km ode mnie, 2,5h drogi - trochę daleko, żeby jechać tylko obejrzeć :-)

 

Z plusów:
1) Podoba mi się wygląd tej przyczepy - głównie wnętrze, które nie wygląda jak meblościanka mojej babci. 
 

 

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

Pozdr,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacekzoo napisał:

Jakaś dziwna ta budka. Nie spotkałem się w 495 z dmc 1500, poza tym ta drabinka na oryginalną mi nie wygląda

W katalogu holenderskim na 1997r. jest 1400.
https://www.holidaysport.nl/uploads/Hobby-Caravans-Brochure-1997.pdf 

Googlując trafiłem też na wersje 1350, jako laik założyłem, że być może były również wersje 1500. Nie znalazłem zdjęć z drabinką - ale tutaj znów tłumaczyłem to sobie moim brakiem obeznania i przyjąłem, że to pewnie opcja dodatkować. Choć faktycznie różni się od drabinek modeli 1999 czy 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te roczniki chyba ogólnie nie miały drabinek. A gdzieś widziałem taki zestaw do kupienia, Materac też widać zmieniony na jakiś normalny. 

Ja powtarzam że jak komuś nie przeszkadza i cena mu opowiada a przyczepa jest ok to można zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki ja znam jednego kto miał Hobby  i teraz kupił drugą, nawet mam jego fanty bo jak nie postawi za zakup nowej to
fanty przepadają :P:lol:
Oczywiście żartowałem, słuchaj kolegów oni wiedzą gdzie węże w trawie pierdzą, można się przejechać na handlarzach. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cezarr napisał:

Kurczaki ja znam jednego kto miał Hobby  i teraz kupił drugą, nawet mam jego fanty bo jak nie postawi za zakup nowej to
fanty przepadają :P:lol:
Oczywiście żartowałem, słuchaj kolegów oni wiedzą gdzie węże w trawie pierdzą, można się przejechać na handlarzach. <_<

Który to :D 

Przyjdzie kwiecień i :pub:muszę poszukać kieliszka na sznurku żeby znowu z dzbanka nie pić :D

11 minut temu, Pierzasty napisał:

W tym modelu lubiło pękać poszycie nad drzwiami. Jeśli są tam jakieś uwypuklenia listwy itp. to bym odpuścił. Generalnie ten sprzedający źle mi się kojarzy.

No i narożniki do sprawdzenia pewnie idealne nie będą ale tak jest raczej w każdej, kwestia ile odbiegają od normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Poproszę sprzedającego o więcej szczegółów.
Na razie zbyt wiele niewiadomych, żeby tracić 5-6 godzin na wycieczkę pod Człuchów. Do sezonu jeszcze trochę - więc nie mam ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Voku napisał:

Im bliżej sezonu tym będzie gorzej.

Dlatego trochę żałuję, że nie kupiłem przyczepy późną jesienią - teraz w ofertach dominują handlarze. 
Zdecydowanie bardziej wolałbym kupić od faktycznego użytkownika - ale nie trafiłem jeszcze na nic ciekawego w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Dziękuję Wam za pomoc w tym i innych tematach. Na koniec dnia zmieniłem trochę założenia i zmniejszyłem budżet (do 10k pln). Kilka godzin temu, dosyć spontanicznie, stałem się szczęśliwym posiadaczem niewielkiej budki Adria Optima 4256 TD. Co prawda sporo mniejsza i z WC przenośnym, ale za to z piętrowym łóżkiem dla brzdąców. 5m długości całkowitej i 390kg ładowności też robią swoje :-)

Z pewnością założę osobny wątek w odpowienim dziale i będę opisywał swoje zmagania z tą przyczepą. 

Jeszcze raz dzięki!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tmk napisał:

stałem się szczęśliwym posiadaczem niewielkiej budki Adria Optima 4256 TD

Adrie rządzą :D Dobry wybór. Ale to spanie na piętrze to tylko dla brzdąca, bo dorosły to się tam nawet nie obróci - o ile w ogóle do góry się  wczłapie :D  No i ta długość coś mi nie gra, bo ja mam chyba 5.29 m, a budki bliźniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kalapan napisał:

Adrie rządzą :D Dobry wybór. Ale to spanie na piętrze to tylko dla brzdąca, bo dorosły to się tam nawet nie obróci - o ile w ogóle do góry się  wczłapie :D  No i ta długość coś mi nie gra, bo ja mam chyba 5.29 m, a budki bliźniacze.

5m to w przybliżeniu - nie mierzyłem. Idealnie mieści się w miejscu parkingowym pod firmą ;-)
Pewnie jest właśnie 5,29. 

U góry miejsce zarezerowała sobie moja 5 letnia córka. 

Teraz czeka mnie zabawa w doposarzanie, usprawnianie, tuningowanie :D same przyjemności tylko karta kredytowa może tego nie wytrzymać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.