Skocz do zawartości

Pierwsza wyprawa Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

W lipcu wybieramy się pierwszy raz przyczepą do Chorwacji, ekipa 7 osobowa 4 dorosłych i 3 dzieci. Z uwagi na to, iż nie mamy doświadczenia w tego typu wyjazdach (przygoda z przyczepa rozpoczęta w tamtym roku) chcemy zarezerwować parcele. Po przeszukaniu internetu i sprawdzeniu dostępności rezerwacji w dniach naszego urlopu tj. ok 22.07-02.08 wybór padł na Camping Park Umag ze względu na ciekawe  atrakcje wodne dla dzieci. Początkowo obstawialiśmy Camping Lanterna ale nie ma opcji na znalezienie tam miejsca, wszystko już po rezerwowane.

Teraz pytanie na w/w campingu maksymalna liczba osób na jednej parceli to 6, dzwoniąc do biura w którym chcemy zrobić rezerwacje powiedziano nam, że niestety ale musimy dla tej jednej osoby zarezerwować dodatkową parcele i nie ważne, że jest to 3 letnie dziecko. Proszę powiedzieć czy miał ktoś już taką sytuację, czy jest to aż tak sprawdzane przy wjeździe czy może na to nie zwracają szczególnej uwagi. Trochę bez sensu by było brać dodatkową parcele, gdzie spokojnie zmieścimy się na jednej, a już nie wspominam o dodatkowych kosztach

Drugie pytanie odnośnie rezerwacji, czytając forum dożo osób jeździ bez rezerwacji i szuka miejsca po przyjeździe , też o tym myślałem ale  obawiam się , że ciężko będzie znaleźć coś ciekawego w pełnym sezonie. Jak to jest z tymi miejscami na np. takiej Lanternie. A może ktoś podpowie jakieś fajne miejsce z atrakcjami dla dzieci aby przez te 11 dni nie nudziły się.

Za podpowiedzi bardzo dziękuje.

Edytowane przez sasza231 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu pojechaliśmy na Park Umag bez rezerwacji w szczycie sezonu i niestety nie było wolnego miejsca. Rok później zrobiliśmy rezerwację i bez problemu dostaliśmy się na niego. Kemping pomimo, że jest olbrzymi jest chyba najbardziej oblegany na Istrii. Dzieciaki były zachwycone, ale więcej na niego nie wróciliśmy, bo zmieniliśmy kierunek wypraw. Na Istrii mamy nasz ulubiony kemping Bijela Uvala, ale nie byliśmy na nim około 6 lat więc nie wiem czy coś się zmieniło. Na tym kempingu zazwyczaj staliśmy na tzw. free zone (bez parceli) i nikt nie patrzył ile osób śpi w namiocie czy przyczepie. Tam nie robiliśmy rezerwacji, a miejsce zawsze było. Dzieciaki też były nim zachwycone (super plac zabaw, dwa baseny, animacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Park Umag w zeszłym roku. W szczycie sezonu znaleźliśmy miejsce bez rezerwacji - oczywiście jak łatwo się domyślić nie było to najatrakcyjniejsze miejsce, daleko od morza, blisko szosy (słychać więc było szum, ale nie morza;-).

Co do atrakcji wodnych dla dzieci to szaleństwa nie ma - zaledwie 2 baseny i brak zjeżdżalni, jedynie "okręt piracki", ale ja mam zboczenie z kempingów typu Union Lido, Marina di Venezia, czy Pra Delle Torri więc może przesadzam). Ja bym tam na 11 dni nie pojechał - zresztą nie zamierzam tam wracać w ogóle. Nie rozważaliście podzielić tych 11 dni na 2 lokalizacje?

Jeśli chodzi o czystość sanitariatów to jest OK - bez zarzutów. Obszar też na tyle duży, że się rozłazi to towarzystwo jakość i tragedii nie ma.

Natomiast nie dziwię im się z tą ilością osób na parceli. Jeśli każdy chciałby upakować 6+ to zrobiłoby się tłoczno nie tylko na parcelach, ale to się przekłada na tłok wszędzie - na plażach, w basenach, w restauracjach, itp. I wszystkim byłoby ciasno.

Rozumiem, że jadą 2 familie (czy dzieci już dorosłe?) w układzie przyczepa i namiot, tak?

My zawsze w takich przypadkach (tzn. wspólnego wyjazdu ze znajomymi) bierzemy parcele 2+. Oprócz tego, że jesteśmy razem, to jak mamy siebie dość to mamy też mały dystans;-) Nie piszę tego, żeby Was przekonać do zmiany sposobu spędzania urlopu, ale podstawowe parcele nie są za duże i tyle osób na jednej to jest tłok. Lepiej rzeczywiście znaleźć w tej sytuacji część nierozparcelowaną i tam się rozłożyć (nie pamiętam czy na Park Umag takowa jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daleko macie Rovinij i camping Polari - nie ma problemu z ilością osób na parceli, a i oferta basenów od zeszłego roku jest o wiele większa. Polecam


Rafal Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bijela Uvala, tak jak napisała Paulina, jest godny uwagi, można trafić fajną miejscówkę bez rezerwacji, na której nie czujesz się, że to moloch :-) A atrakcji i na kempingu masz sporo, sklep, restoranty no i różne plaże... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

Byłem w Park Umag w zeszłym roku. W szczycie sezonu znaleźliśmy miejsce bez rezerwacji - oczywiście jak łatwo się domyślić nie było to najatrakcyjniejsze miejsce, daleko od morza, blisko szosy (słychać więc było szum, ale nie morza;-).

Co do atrakcji wodnych dla dzieci to szaleństwa nie ma - zaledwie 2 baseny i brak zjeżdżalni, jedynie "okręt piracki", ale ja mam zboczenie z kempingów typu Union Lido, Marina di Venezia, czy Pra Delle Torri więc może przesadzam). Ja bym tam na 11 dni nie pojechał - zresztą nie zamierzam tam wracać w ogóle. Nie rozważaliście podzielić tych 11 dni na 2 lokalizacje?

Jeśli chodzi o czystość sanitariatów to jest OK - bez zarzutów. Obszar też na tyle duży, że się rozłazi to towarzystwo jakość i tragedii nie ma.

Natomiast nie dziwię im się z tą ilością osób na parceli. Jeśli każdy chciałby upakować 6+ to zrobiłoby się tłoczno nie tylko na parcelach, ale to się przekłada na tłok wszędzie - na plażach, w basenach, w restauracjach, itp. I wszystkim byłoby ciasno.

Rozumiem, że jadą 2 familie (czy dzieci już dorosłe?) w układzie przyczepa i namiot, tak?

My zawsze w takich przypadkach (tzn. wspólnego wyjazdu ze znajomymi) bierzemy parcele 2+. Oprócz tego, że jesteśmy razem, to jak mamy siebie dość to mamy też mały dystans;-) Nie piszę tego, żeby Was przekonać do zmiany sposobu spędzania urlopu, ale podstawowe parcele nie są za duże i tyle osób na jednej to jest tłok. Lepiej rzeczywiście znaleźć w tej sytuacji część nierozparcelowaną i tam się rozłożyć (nie pamiętam czy na Park Umag takowa jest).

Tak, rozumiem tą ograniczoną ilość osób  z tym że moim zdaniem dzieci do pewnego wieku powinni nie zaliczać się do ilości uczestników, bo ile takie dwu, trzy letnie dziecko zajmie miejsca .

Rodzina to my z dwójka dzieci w wieku 3 i 5 lat, mama z siostrą i synem w wieku 12 lat.  Dokładnie, układ to przyczepa i jakiś mały namiot.

Co do podzielenia na 2 lokalizacje to nie rozważaliśmy, i myślę że to ciekawa propozycja, z tym że wtedy rezerwacja chyba odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Waszym zdaniem jest sens w ogóle rezerwować , czy po prostu jechać i szukać miejscówki. Obawy mam tylko takie, że bez rezerwacji możemy krążyć w poszukiwaniu miejsca tym bardziej, że jesteśmy świeżakami  , gdzie dla dzieci to nie będzie przyjemne a i tak będą wymęczone po 2 dniowej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terminie jakim planujesz jechać - ja bym zarezerwował, jeśli chcesz jechać na konkretny kemping, jeśli chcesz odwiedzić kilka po drodze na Istrii tak jak piszesz może próbować bez rezerwacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, patriks napisał:

Te "topowe" na Istrii to trzeba koniecznie rezerwować, bo pocałujesz klamkę...

Moj pierwszy wyjazd na Istrię - bez rezerwacji był, ale tylko i wyłącznie miejsca bez parcelowe. Teraz mamy już rezerwujemy, - warto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie z rezerwacjami - na niektórych odbywa się to (a przynajmniej jeszcze niedawno odbywało) bezkosztowo, na innych nie.

Z Makaronami jest gorzej - właśnie zarezerwowałem Pra Delle Torri, co kosztuje jedyne 250 EUR depozytu za 1 parcelkę na 7 dni. Jak zrezygnuję wcześniej niż 45 dni przed rozpoczęciem pobytu to zwracają mi niby cały depozyt, ale potrącają 25 EUR opłaty manipulacyjnej, rezygnacja w przedziale 30-45 dni przed terminem - zwrot już 60% depozytu, 15-30 dni 40%, a poniżej 15 dni przepada cały:-( Oczywiście zasady na różnych kempingach się różnią.

Zawsze lepiej taki urlop podzielić na dwa miejsca (kamperem, albo mniejszą ekipą można by na więcej), bo jak w jednym coś nie zagra to jest szansa, że na drugim będzie lepiej, a i dzieciaki w nowym miejscu złapią nową energię.

Rzeczywiście jadąc w ciemno możecie błądzić, choć na Istrii kemping jest co kawałek i zawsze coś się w końcu znajdzie, ale po pierwsze nie będzie to z pewnością miejsce zbyt atrakcyjne, a po drugie dzieciaki jednak się będą męczyć (nie mówiąc o kierowcy;-).

Dobrym pomysłem IMHO jest np. pół pobytu spędzić we Włoszech, a pół na Chorwacji - wtedy urozmaicenie dużo większe, a można znaleźć kempingi w odległości nawet 200 km. Problem może być tylko w tym, że na większości kempingów włoskich (a i na części chorwackich) w szczycie sezonu rezerwować można min. na 7 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w zeszłym roku równiez byliśmy pierwszy raz w Chorwacji z przyczepą i ogólnie to były pierwsze wakacje z nią. Jako docelowy kemping wybraliśmy właśnie Park Umag ale niestety po przyjeździe i małym rekonesansie nie spodobał się (był za wielki i jakoś nie wypoczelibyśmy raczej) i zmieniliśmy miejscówkę na Stella Maris po drugiej stronie miasteczka. Ani jednego kempingu nie rezerwowaliśmy i na każdym dostaliśmy po kilka propozycji parceli jednak my nie planowaliśmy tak długiego pobytu. Przed wyjazdem przygotowałem sobie oferty kilkunastu kempingów i poruszałem się jedynie po nich.

Co do atrakcji dla dzieci to polecam po drodze Węgry i rewelacyjne baseny. Myślę ,że i tak nie planujesz takiej podróży na jeden raz więc warto dla dzieci wybrać taką opcję.

Obawiałem się troche takiej podróży na pierwszy raz ale nie taki diabeł straszny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byliście kiedyś na tym Umagu na żywo? Ja tak. Widzę tam 5% Chorwacji w Chorwacji. Wiem gusta są różne. Beton na plaży, woda taka jakaś brunatna, patelnia, moloch a w sklepie ceny, jakby butelki złotymi kapslami zakrecali. Wszędzie po deszczu płynęła ta ich pomarańczowa ziemia, pewnie do tej pory mam jej ślady na przedsionku.

Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciężki orzech z tymi rezerwacjami po pierwsze w tych dniach te "topowe" są już po rezerwowane a po drugie nie ma możliwości zarezerwowania na 7 osób.

RM77 podpowiedział fajny camping Polari i ponoć nie ma problemu z ilością osób, ale kiedy wchodzę w rezerwację jest podane max o 6 osób i nie przejdzie dalej.

Więc mam dwie opcje, jechać bez rezerwacji i liczyć na szczęście albo zarezerwować 2 parcele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sasza231 napisał:

Hmm, ciężki orzech z tymi rezerwacjami po pierwsze w tych dniach te "topowe" są już po rezerwowane a po drugie nie ma możliwości zarezerwowania na 7 osób.

RM77 podpowiedział fajny camping Polari i ponoć nie ma problemu z ilością osób, ale kiedy wchodzę w rezerwację jest podane max o 6 osób i nie przejdzie dalej.

Więc mam dwie opcje, jechać bez rezerwacji i liczyć na szczęście albo zarezerwować 2 parcele.

Na Polari nie podawaj ilości osób - przypiszą ci z automatu 2+1 i potem przy przyjeździe podajesz pełna liczbę osób - dziecko do 4 lat bezpłatnie, opłata za rezerwacje chyba 40 euro, o warto. Mam kilka zdjęć z parcelami z Polari jak coś daj znać na PW podeślę żebyś wiedział o jakie numery pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.