Jump to content
keri

Zabezpieczenie kampera, przyczepy

Recommended Posts

keri

Ryzyko nocowania w kamperze lub przyczepie kempingowej jest szczególnie wysokie, jeśli decydujemy się na skorzystanie z miejsca niestrzeżonego. Narażamy w ten sposób nie tylko nasze mienie, ale również zdrowie, a w ekstremalnych przypadkach życie. Szereg zabezpieczeń antywłamaniowych oraz zachowanie ostrożności pomogą w zminimalizowaniu ryzyka organizacji nocnych postojów na terenach delikatnie mówiąc niebezpiecznych. Myślę o zainstalowaniu jakiś czujek ruch ale takich które by działały od 1 do 3m nie dalej żeby nie było fałszywych alarmów.  Aktywne czujki ruchu pilnując bezpieczeństwa naszych kamperów, opierają się na obserwacji poziomu częstotliwości fal elektromagnetycznych, która wzrasta w momencie pojawienia się człowieka. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak założyć takie czujniki żeby nie  powodowały fałszywych alarmów.

chris_66

ryzyka nie ma , o ile dobrze wybierzesz miejsce, bez sensu okopać się elektroniką i zamiast spać trząść d00pą 

keri

Miałem taki przypadek że nocowałem w Jarosławcu było pełno kamperów ja miałem kołpaki z stali nierdzewnej i w nocy ukradli jak by był alarm to by tego nie było

Misio

Ale np każdy zwierz... i już alarm...nie mówiąc już o problemach z elektroniką...

Słyszałem o takich co coś takiego robili a później nie używali...

Co do na strzeżonym czy nie... też słyszałem że potrafili np rowery ukraść na kempingu i tyle z nich było...

chris_66
Godzinę temu, keri napisał:

jak by był alarm to by tego nie było

oczywiście :lol:

samochody znikają z monitoringiem GPS, immobiliserami i cudami na kiju a ty chcesz kampera zabezpieczyć jakimiś czujkami - pies, kot czy lis ci to uruchomi i zabrudzisz materac w nocy :D

Edited by chris_66 (see edit history)

keri

Ja nie mówię o ukradzeniu samochodu tylko o wandalizmie jaki występuje w czasie gdy ty śpisz spokojnie . Czujniki mają włączyć światło na zewnątrz a w środku cichy alarm lub uruchomić np. szczekanie psa. Według ciebie nic nie należy robić a najlepiej otworzyć jeszcze drzwi niech wszystko biorą.

Cezarr

Ale jak podłączyć kołpaki do alarmu :hmm:
Zresztą jeżeli to poprawi Twoje samopoczucie i poziom bezpieczeństwa załóż alarm i już, ale czy
w 100% to pomoże w każdej sytuacji to raczej wątpliwe.

chris_66
1 godzinę temu, keri napisał:

Ja nie mówię o ukradzeniu samochodu tylko o wandalizmie jaki występuje w czasie gdy ty śpisz spokojnie . Czujniki mają włączyć światło na zewnątrz a w środku cichy alarm lub uruchomić np. szczekanie psa. Według ciebie nic nie należy robić a najlepiej otworzyć jeszcze drzwi niech wszystko biorą.

nie uchronisz się , ale jak musisz to instaluj co chcesz 

comsio

Trza wybierać odpowiednie miejscówki do kimania. Jak będziesz się bał to co to za wypoczynek ,relax itd.o sexie już nie wspomnę.

Najlepszym i nie zawodnym zabezpieczeniem jest pies.

Oczywiście czujniki gazowe,i odstraszacz zewnętrzny się przydaje. Intruz pomyśli czy mu się opłaca.

Koledzy to jest karawaning jak nie pasuje,opuszczam miejsce. 

keri

5a6edc01b54de_InkedInked2018-01-2712_13.38_LI.thumb.jpg.8b1fc4b4c3a7148127c1b338e350f2c9.jpg

Znalazłem ciekawe rozwiązanie można kupić czujnik z obudową specjalnie dedykowaną do kampera , przyczepy montuje się nisko i mają tyko zasięg około 1-2 m i o to chodzi żeby nie wzbud5a6edbe8bafcb_2018-01-2711_29_27.thumb.jpg.a4f33015d77052c2569f5618e3ffe8a1.jpgzać alarmu ni5a6edbbce0b3b_Inked2018-01-2712_21.40_LI.thumb.jpg.0737185b2f01cba29e9099513ba2a9ab.jpgepotrzebnie  tylko jak ktoś się zbliży do mojego pojazdu . Kilka foto czujników z obudową

2018-01-27 12.03.18.jpg

bartosz_b

Załóż sobie czujnik kurtynowy, nie wyzwoli Ci tego pies ani kot bo trzeba przerwać więcej niż jedną wiązkę na raz

chris_66
Załóż sobie czujnik kurtynowy, nie wyzwoli Ci tego pies ani kot bo trzeba przerwać więcej niż jedną wiązkę na raz

Cztery czujniki Bosch i centralka to 1500 minimum, i podziurawiony kamper

Ale pomysł zacny

Wysłane z mojego Tapatalka

bartosz_b

Nikt nie pisał że ma być tanio :-) tylko że ma działać ;)

chris_66
Nikt nie pisał że ma być tanio :-) tylko że ma działać 
Kurtyny działają fajnie, ale nie widzę tego w kamperze /przyczepie, stacjonarnie jak najbardziej

Wysłane z mojego Tapatalka

lewand2004

Często nocowaliśmy na dziko było ok .Okradziono nas na strzeżonym  monitorowanym kempingu ośrodek  Bachus o 5 rano.Złodziej wyciął szybę boczną i zwinął portfel ,i poco zabezpieczenia