Skocz do zawartości

Zabezpieczenie kampera, przyczepy


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tymi czujnikami bo w opisie jest taka wzmianka, że Czujnik działa też niezawodnie nawet w temperaturze 25 ° C

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Czujnik-gazu-LPG-CO-Usypiajacego-Alarm-Przyczepa-Kamper/5846

Czy ten konkretny tak ma, czy możecie polecić jakiś inny? Zależy mi głównie na czujniku gazów usypiających. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Też ostatnio rozmyślaliśmy nad taką czujką, z naciskiem na gaz usypiający. Póki co przyglądamy się temu co oferuje rynek. Zastanawia nas jednak jedna kwestia, czy gaz (chodzi o "usypiacza")  zadziała wcześniej na czujnik, czy na osoby w budce? Bo co nam po czujce, która zaczyna wyć jak już wszyscy "odpadli". Na ew. sąsiadów biegnących z pomocą raczej bym nie liczył (zwłaszcza poza kempingiem). Swoją drogą chyba ciężko znaleźć jakieś konkretne miejsce na zamontowanie takiej czujki,  bo w końcu nie wiadomo z której strony przyczepy nastąpi ew. atak. To takie nasze dywagacje w tym temacie, ponieważ nie znamy dokładnej zasady działania takiego gazu (i daj Bóg się o tym nie przekonać), jak też działania samego czujnika. Ale może ktoś "siedzi" w tych tematach i coś nakreśli. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

No czujnik jest od tego aby zadziałał już po wykryciu małego stężenia jeszcze nieszkodliwego dla człowieka, inaczej tak jak piszesz
sens kupienia takiego czegoś jest raczej wątpliwy :hmm:

Pytanie tylko gdzie znajduje się ta granica "małego stężenia" w relacji człowiek - urządzenie. Kto "wykryje" wcześniej: jeśli urządzenie to ok,  jeśli człowiek to "po ptokach". Przykład: gaz wstrzyknięty z przodu przyczepy (dajmy na to rozłożona do spania podkowa a na niej my), czujnik przezornie założony na środku, no bo na tyle też spanie. My już wdychamy "na dzień dobry" a czujnik w dalszej kolejności. Czy będziemy w stanie zareagować zanim czujnik wyłapie gaz? Inna sprawa to wysokość na jakiej czujnik ma być zamontowany - gaz z butli jest cięższy od powietrza i "kładzie" się po podłodze, nie wiem na ile lotny jest taki "usypiacz" - zakładam że bardziej niż propan-butan. Wynikało by z tego,  że taki czujnik nie spełni wszystkich przewidzianych zadań a co najwyżej jedno z nich, w zależności od wysokości montażu względem podłogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czepkateam napisał:

Pytanie tylko gdzie znajduje się ta granica "małego stężenia" w relacji człowiek - urządzenie. Kto "wykryje" wcześniej: jeśli urządzenie to ok,  jeśli człowiek to "po ptokach".

Bladego pojęcia nie mam :niewiem: ale chyba jakieś tam testy przeprowadzali a co do wysokości to na pewno jest napisane w instrukcji obsługi
ale chyb lepsze takie zabezpieczenie niż żadne, to tak jak z zamkami i alarmami nie ma takich co w 100% nas ochronią.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A np takie?

 

Fajne, ale widzisz ile wątpliwości jest na forum, gdzie wsadzić, na jakiej wysokości, kiedy zadziała, jak zadziała...............

 

O ile czujnik CO może mieć jakiś sens to czy czujnik narkogazu ma ??

 

Trochę psychoza się szerzy, tak mi się wydaje

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czułość, to osobiście posiadam czujnik gazów i narkogazów w jednym, taki podpinany na 12V. Nie wiem jak to jest w przypadku gazu narkotycznego ale w przypadku zwykłego gazu wystarczy obok czujnika upuścić trochę gazu z zapalniczki i piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, chris_66 napisał:

O ile czujnik CO może mieć jakiś sens to czy czujnik narkogazu ma emoji849.png??

Myślę że dużo zależy od tego jak szybko taki narkogaz zadziała - czy wystarczą dwa wdechy, czy jednak trzeba trochę pooddychać. W pierwszym podlinkowanym czujniku napisano że: "próbkowanie co 40s". Czy to oznacza że czujka sprawdza otoczenie raz na 40s? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto go zamontować, że tak powiem, blisko głowy osób dorosłych. Każdy ma mniej więcej swoje miejsce w przyczepie (przynajmniej u mnie) więc wiadomo gdzie śpią dzieci, a gdzie rodzice. Może to trochę niehumanitarne ale jak rodzice polegną to dzieciaki mogą nie odstraszyć złodzieja, odwrotnie jest jakaś szans na uratowanie dobytku. Bez sensu montować czujnik z dala od siebie, bo tak jak ktoś wspomniał atak może nastąpić przez okno obok nas i zanim gaz dojdzie do czujnika to my będziemy już dawno w siódmym niebie. Sam nie mam takiego czujnika, to takie teoretyczne gdybanie i chyba logicznie patrząc tak bym zrobił gdybym kupił. Szkoda, że to dość drogie urządzenia, bo zawsze można powiesić dwa na obu końcach przyczepy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.