Skocz do zawartości

Zabezpieczenie kampera, przyczepy


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Ryzyko nocowania w kamperze lub przyczepie kempingowej jest szczególnie wysokie, jeśli decydujemy się na skorzystanie z miejsca niestrzeżonego. Narażamy w ten sposób nie tylko nasze mienie, ale również zdrowie, a w ekstremalnych przypadkach życie. Szereg zabezpieczeń antywłamaniowych oraz zachowanie ostrożności pomogą w zminimalizowaniu ryzyka organizacji nocnych postojów na terenach delikatnie mówiąc niebezpiecznych. Myślę o zainstalowaniu jakiś czujek ruch ale takich które by działały od 1 do 3m nie dalej żeby nie było fałszywych alarmów.  Aktywne czujki ruchu pilnując bezpieczeństwa naszych kamperów, opierają się na obserwacji poziomu częstotliwości fal elektromagnetycznych, która wzrasta w momencie pojawienia się człowieka. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak założyć takie czujniki żeby nie  powodowały fałszywych alarmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale np każdy zwierz... i już alarm...nie mówiąc już o problemach z elektroniką...

Słyszałem o takich co coś takiego robili a później nie używali...

Co do na strzeżonym czy nie... też słyszałem że potrafili np rowery ukraść na kempingu i tyle z nich było...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, keri napisał:

 jak by był alarm to by tego nie było

oczywiście :lol:

 

samochody znikają z monitoringiem GPS, immobiliserami i cudami na kiju a ty chcesz kampera zabezpieczyć jakimiś czujkami - pies, kot czy lis ci to uruchomi i zabrudzisz materac w nocy :D

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o ukradzeniu samochodu tylko o wandalizmie jaki występuje w czasie gdy ty śpisz spokojnie . Czujniki mają włączyć światło na zewnątrz a w środku cichy alarm lub uruchomić np. szczekanie psa. Według ciebie nic nie należy robić a najlepiej otworzyć jeszcze drzwi niech wszystko biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keri napisał:

Ja nie mówię o ukradzeniu samochodu tylko o wandalizmie jaki występuje w czasie gdy ty śpisz spokojnie . Czujniki mają włączyć światło na zewnątrz a w środku cichy alarm lub uruchomić np. szczekanie psa. Według ciebie nic nie należy robić a najlepiej otworzyć jeszcze drzwi niech wszystko biorą.

nie uchronisz się , ale jak musisz to instaluj co chcesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza wybierać odpowiednie miejscówki do kimania. Jak będziesz się bał to co to za wypoczynek ,relax itd.o sexie już nie wspomnę.

Najlepszym i nie zawodnym zabezpieczeniem jest pies.

Oczywiście czujniki gazowe,i odstraszacz zewnętrzny się przydaje. Intruz pomyśli czy mu się opłaca.

Koledzy to jest karawaning jak nie pasuje,opuszczam miejsce. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5a6edc01b54de_InkedInked2018-01-2712_13.38_LI.thumb.jpg.8b1fc4b4c3a7148127c1b338e350f2c9.jpg

Znalazłem ciekawe rozwiązanie można kupić czujnik z obudową specjalnie dedykowaną do kampera , przyczepy montuje się nisko i mają tyko zasięg około 1-2 m i o to chodzi żeby nie wzbud5a6edbe8bafcb_2018-01-2711_29_27.thumb.jpg.a4f33015d77052c2569f5618e3ffe8a1.jpgzać alarmu ni5a6edbbce0b3b_Inked2018-01-2712_21.40_LI.thumb.jpg.0737185b2f01cba29e9099513ba2a9ab.jpgepotrzebnie  tylko jak ktoś się zbliży do mojego pojazdu . Kilka foto czujników z obudową

2018-01-27 12.03.18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.