Skocz do zawartości

Zakupy Online EU


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

 

po za tym i mniej plastiku w portfelu tym lepiej także szukam złotego środka :]

Nie wiem czy to złoty środek ale wyrobiliśmy sobie z żoną trochę z przymusu karty kredytowe bo zwykłe płatnicze nie przechodziły przy rezerwacji lotów czy przy meldunku w hotelu. 

Jest to karta kredytowa World MasterCard, co mnie cieszy to brak opłat za przewalutowanie transakcji w innej walucie niż PLN i ubezpieczenie podróżne na całą rodzinę. Karta jest darmowa jeśli się robi nią transakcje. Wiem, że płaci się mastercardowi prowizję ale już nie w banku, mastercarda i tak chyba nie da się pominąć. W ubezpieczeniu brakuje tylko OC.

https://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-kredytowe/karta-world-mastercard/karta-kredytowa-world-mastercard.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem tą z Kantoru Aliora, to jest chyba płatniczo/kredytowa więc problemow z płaceniem raczej być nie powinno, a i za płacenie nią za zakupy online nie powinno być jakiś dodatkowych opłat. Do zwykłego przelewu podobno doliczają do max 100zł

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze odnośnie płatności poza granicami kraju. Posiadam konto w euro i zawsze przy wyjeżdzie zagranicznym wpłacam odpowiednią kwotę zamawiam kartę debetową i po problemie . Zawsze była to karta debetowa maestro tym razem dostałem mastercard na co nie zwróciłem uwagi . Na przełomie roku byłem w Holandii . Po drodze w Niemczech tankowałem i płaciłem tą kartą .Problem zaczął się na miejscu gdy okazało się że ta karta nie jest akceptowana w 99% sklepów ,jedyna możliwość przeżycia to wypłata gotówki w bankomacie . Po powrocie do kraju reklamowałem zaistniałą sytuacje w moim banku . Przyznano mi rację i zwrócono prowizje za wypłaty z bankomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwedki napisał:

Dodam swoje trzy grosze odnośnie płatności poza granicami kraju. Posiadam konto w euro i zawsze przy wyjeżdzie zagranicznym wpłacam odpowiednią kwotę zamawiam kartę debetową i po problemie . Zawsze była to karta debetowa maestro tym razem dostałem mastercard na co nie zwróciłem uwagi . Na przełomie roku byłem w Holandii . Po drodze w Niemczech tankowałem i płaciłem tą kartą .Problem zaczął się na miejscu gdy okazało się że ta karta nie jest akceptowana w 99% sklepów ,jedyna możliwość przeżycia to wypłata gotówki w bankomacie . Po powrocie do kraju reklamowałem zaistniałą sytuacje w moim banku . Przyznano mi rację i zwrócono prowizje za wypłaty z bankomatu.

... wydaje się, że visa/mastercard jest wszędzie ... ciekawe co nie pasuje holendrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

... wydaje się, że visa/mastercard jest wszędzie ... ciekawe co nie pasuje holendrom?

 

Włochom też różne karty nie pasują. Mają po kilka terminali, do różnych kart, a i tak są miejsca gdzie nie zapłacisz ani Visą ani Mastercardem.

 

W Holandii też miałem taki problem o jakim piszecie wyżej. Za zakupy musiała płacić wtedy kuzynka żony, która miała holenderską kartę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Citibank ma kartę, którą można przepinać do konta walutowego. Jeśli mamy Euro na koncie, to swobodnie można nimi płacić. Ja zawsze kupuję eurasy na zniżce i potem tam właśnie robię. Płacenie z przeliczeniem waluty jest nieopłacalne... no chyba, że robimy małe zakupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 09:26, witus napisał:

 

 


Kilka dni temu nie mogłem zapłacić moim multiwalutowym mastercardem PKO BP za wyciągi na Słowacji. Musiałem przejechać kredytowką. Chwilę później w bankomacie i knajpie było już ok.

Myślę, że nie ma reguły zawsze warto mieć przy sobie dwa różne systemy płatnicze.

Revolut narazie wypiął się na mnie w Uberze.

założyłem Revoluta, pierwsze 50e zapłacone przy jego pomocy :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  robiłem płatności online kartą debetową kontoru Aliora (mastercard), karta w euro i tez nie narzekam a zawsze taki Aliora pewniejszy.
Kurs tutaj https://kantor.aliorbank.pl/forex

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.