Skocz do zawartości

REMONT HOBBY 560 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , jestem nowy na forum wiec z góry przepraszam jak coś żle dołącze w temacie.

Kupiłem okazyjnie od kolegi przyczepę do remontu , jest to Hobby 560 z 2006 roku z dosyć dużymi zaciekami i popsutymi ścianami wewnętrznymi jak i nie oszczędzana była z zewnatrz . Zaczynam dosyć poważny remont i bedę wdzieczny za pomoc , dodam ze jest to druga moja przyczepa którą będe naprawiać . Pierwsza to był Wilk 420 z 1979 roku i została wyremontowana dostępnymi środkami w markecie typu castorama , obi , leroy . Naprzeciwko domu mam zaprzyjażnioną dużą stolarnie produkującą meble kuchenne gdzie moge  korzystać z pomocy fachowców i maszyn. Do naprawy mojej nowej przyczepy chciałbym używać uszczelniaczy , mas klejąco-uszczelniających , listewek oraz uszczelek dedykowanych do przyczep kempingowych.Dodaje zdjęcia i liczę że ktoś podpowie przy naprawie tak abym nie uczył się za dużo na własnych błędach .Z góry dziekuje za pomoc .Lista skrócona rzeczy zepsutych  :

- pękniecie poszycia nad drzwiami wejściowymi co spowodowało zalanie wewnątrz (zdj.1 )

- przód zalany mocno do podłogi , mocniej po prawej , słabiej lewej stronie , zgniła belka nad oknem (zdj. 2 , 3, 4 ,5 )

- naprawiany wcześniej sufit nad stolikiem  (zdj. 6 , 7 )

27265610_1927703543924210_90942593_o.jpg

27265942_1927703813924183_1483406238_o.jpg

27265994_1927703510590880_1600834426_o.jpg

27267268_1927703650590866_1588265714_o.jpg

27267696_1927703633924201_1460809132_o.jpg

27336112_1927703533924211_625249847_o.jpg

27479493_1927703513924213_1533777853_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dobijać leżącego. Mam nadzieję, że więcej jak 5.000zł za to nie zapłaciłeś. Ciekawi mnie najbardziej co działo się z tą przyczepą, czy poprzedni właściciele jeździli bez pojęcia (przeciążenie tyłu jest równoznaczne z pęknięciem nad drzwiami), czy jest to przyczepa mieszkalna na 12 miesięcy w roku, czy też  hobby aż tak poszalało z jakością.  Fotki powinny trafić do działu - kącik kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnia czesc dachu była wykorzystana jako podest dla kamerzysty i to zrobiło swoje ( był zrobiony panel z blachy z zaczepem do relingów , nie było chodzone po przyczepie bezposrednio ) , niestety* ,nie mam możliwości finansowych na droższą przyczepe a odbudowe jestem w stanie przeprowadzic sam od A do Z ( nie wspomniałem ze bardzo lubie tego typu  wyzwania ) .Proszę o komentarze związane z odbudową ,jeżeli ktoś takową przyczepe remontował i jest w stanie napisać coś co pomoże mi a nie negatywnie nastawi do przyjemnej pracy przy remoncie :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sądzi że wie z czym się wiąże ten remont więc jak wyremontuje to tak jak będzie umiał a są przypadki że ludzie robią to lepiej niż firmy które się tym zajmują na codzień. Kupił przyczepę że świadomością tego remontu zawsze to lepiej jak by kupił przyczepę bez tej świadomości. Lubię oglądać remonty przyczep np. Niewiadowki ludzie laduja kasey w remont nie raz 3 razy tyle co przyczepa jest warta i nikt ich za to nie neguje ze zle robia. Na pewno musisz zakupić sobie kilka tub sikaflex. Rób zdjęcia wszystkiego będzie dla innych źródło informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, byry007 napisał:

 a są przypadki że ludzie robią to lepiej niż firmy które się tym zajmują na codzień. 

Dokładnie, był jeden magik co z towarówki namotał takie cudo że każdemu kopara z wrażenia opadła. Jak ma dryg majsterkowania, miejsce i czas to może fajnie ją zreanimować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem że przyczepa bedzie wykorzystywana 70 - 120 km. od domu jako baza na skuter wodny w okresie letnim , nigdy dalej nie pojedzie ( na początku sezonu zawożę i na koniec sierpnia ściągam do domu) .Przy darmowej  pomocy zakładu stolarskiego uważam ze nie powinno mnie coś zaskoczyć , doślę zdjęcia po rozmontowaniu części wnętrza .Jestem całkowicie świadomy czego się spodziewać pod ścianką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło to nie lepiej zrobić takie coś z przyczepki towarowej i zrobić stelaż że stali i obłożyć to blacha ?A tej przyczepie przedłużyć życie do czego jest stworzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacekzoo napisał:

Póki nie zaczniesz rozbierać i pokażesz co w ścianach siedzi to nikt Ci nie pomoże. Na wróżke mamy wakat :) a pochwalisz się ile dałeś za nią?

Wiem , wiem będą zdjęcia niebawem , chciałem wystartować na forum z tematem jak najszybciej bo rownież śledzę forum od dawna i chciałem poprostu wejść w dyskusję w szanowanym gronie przydomowych techników magików czerpiących przyjemność z odbudowy swoich przyczep. Ceną była bardzo niska , można w tej kwocie zakupic najwyżej  hobby z 1990 roku :) .Uważam że było warto kupić z 2006 i zrobić porządną odbudowe , nieco solidniej jak fabryka . To jest moje osobiste zdanie na ten temat i chciałbym prowadzić dialog o rozwiązaniach technicznych nie o tym co kto za ile by kupił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacekzoo napisał:

Podejrzewam że nie jako garaż na skuter a jako miejsce do spania przy wypadach na skuter

Dokładnie tak , skutery na noc są spinane łancuchami i naszpikowane gpsami śledzącymi , wkleje zdjecie dosyć ciekawego rozwiązania garażowania skutera jaki posiadam , nie chciałbym przerabiać przyczepy w taki sposób , zostawiam fabryczną bryłe przyczepy w 100% . Dokładam jedynie swoją instalacje 12v , solar 250w  , całośc w ledach , gniazda usb , baterie 2x110ah  , wszystko co potrzebne mi jest do pracy w przyczepie na plaży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.