Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepki z oddzielną kabiną prysznicową


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, snoozer napisał:

akurat z napraw gwarancyjnych to dilerzy a właściwie ich serwisy cieszą się bardzo. Płaci i tak producent.

No nie wiem czy to opłacalny interes? i czy się cieszą? często kalkulacje napraw nie odzwierciedlają rzeczywistych nakładów pracy poniesionych przez serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Helmut napisał:

No nie wiem czy to opłacalny interes? i czy się cieszą? często kalkulacje napraw nie odzwierciedlają rzeczywistych nakładów pracy poniesionych przez serwis.

Raczej opłacalny. Po uznaniu gwarancji producent przysyła części a za robociznę płaci na podstawie faktury dilera. Przeważnie, z tego co słyszę to bardzo korzystnie wychodzi. Ostatnio widziałem też ogłoszenie jednego z dilarów o naprawie bezgotowkowej sprzętów z ubezpieczenia OC i AC. Mówili, że bardzo dużo tego jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że klaja wycofała się z hobby z powodu zbyt dużej ilości napraw lub zbyt małej ilości napraw :rolleyes:

wracając do tematu, pod lupę wchodzi fendt, adria, hobby, knaus. Mam prośbę do użytkowników, którzy posiadają nowe egzemplarze przyczepek tych producentów (niekoniecznie poszukiwane przeze mnie wersje), aby napisali swoje zdanie na temat przyczepek. Jak wygląda wytrzymałość materiałów, spasowanie elementów, komfort w przyczepce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PLopaPL napisał:

Wychodzi na to, że klaja wycofała się z hobby z powodu zbyt dużej ilości napraw lub zbyt małej ilości napraw :rolleyes:

wracając do tematu, pod lupę wchodzi fendt, adria, hobby, knaus. Mam prośbę do użytkowników, którzy posiadają nowe egzemplarze przyczepek tych producentów (niekoniecznie poszukiwane przeze mnie wersje), aby napisali swoje zdanie na temat przyczepek. Jak wygląda wytrzymałość materiałów, spasowanie elementów, komfort w przyczepce?


Jak wiesz ja mam model budżetowy. Nie mam się do czego przyczepić. Naprawdę. Domyślam się, że w wyższych modelach Adrii może być tylko lepiej. Na żywo też sprawiają takie wrażenie. 

 

PS. Zobacz sobie np Adora 573 PT. U Adrii okna panoramiczne są fajną sprawą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PLopaPL napisał:

Wychodzi na to, że klaja wycofała się z hobby z powodu zbyt dużej ilości napraw lub zbyt małej ilości napraw :rolleyes:

wracając do tematu, pod lupę wchodzi fendt, adria, hobby, knaus. Mam prośbę do użytkowników, którzy posiadają nowe egzemplarze przyczepek tych producentów (niekoniecznie poszukiwane przeze mnie wersje), aby napisali swoje zdanie na temat przyczepek. Jak wygląda wytrzymałość materiałów, spasowanie elementów, komfort w przyczepce?

jak będziesz we Wrocławiu to zapraszam, mamy z kolegą w garażu obok siebie dwa Knausy 500FDK i 500QDK jakość sprawdzisz organoleptycznie a z tą to jest tak jak w nowych samochodach, niby na pierwszy rzut oka wszystko ładniejsze i fajniejsze niż w starych ale jak się przyjrzysz to widać oszczędności, choć pewne rozwiązania na pewno w nowych modelach są na + 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardzo boli temat w tym układzie adrii, że w każdym modelu oparcie od kanapy graniczącej z łóżkiem piętrowym, w najwęższym miejscu przejścia jest ucięte pod takim dziwnym kątem. Spokojnie można było to obciąć po delikatnym łuku. Po rozłożeniu tego siedziska do spania zostaje taki sterczący róg, którym można zrobić sobie lub dziecku kontuzję. U nas powoli to łóżko idzie w odstawkę i nie będzie rozkładane. Przy okazji wizyty stolarza u mnie zapytam czy da radę to estetycznie zmienić :).

 

Adora jest kompromisem, ma szerokość 240cm. Ani to 230 ani 250 :).

Dla mnie okno panoramiczne w Adorze ma więcej minusów niż plusów. Osobiście miałem możliwość zakupu Adory w cenie niemal identycznej, stała w Niemczech, miała ogrzewanie Alde i po dobrych negocjacjach może 1000zł więcej by wyszła, ale była też wiele bliżej i transport byłby tańszy.  Altea jechała spod granicy Holenderskiej prawie 1100km.

Okno panoramiczne  stojąc w słońcu wpuści jeszcze więcej ciepła niż duże heki, jest wysoko ponad dachem holownika i stanowi krawędź natarcia dla powietrza / gałęzi / ptaków / kamieni itd. Dodatkowo u nas w nocy ma być ciemno aby dzieciaki spały a wiadomo, że roletki w 100% tego nie przesłonią i po krawędziach będzie wpadać światło. Owszem, raz staliśmy tak na majówce, że widok przez to okno byłby super, jednak jeszcze przyjemniej było stojąc na dworze :)

 

Edycja - pomijając już koszt wymiany tego okna, to proponuję przemyśleć czas dostawy od Adrii :) ja wiem, że zajmie to ok pół roku :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2018 o 20:16, snoozer napisał:

akurat z napraw gwarancyjnych to dilerzy a właściwie ich serwisy cieszą się bardzo. Płaci i tak producent.

Naprawy gwarancyjne to jedna strona medalu. Ale sprzedawca odpowiada jeszcze z tytułu rękojmi i za to płaci z własnej kieszeni, nawet za transport. Więc to nie jest tak kolorowo. Odpowiedzialność sprzedawcy to są koszty, które niekoniecznie się zwracają. Gdyby Klaja nie miał dość Hobby, gdyby te naprawy były tak opłacalne, to chyba nie pozbywałby się kury znoszącej złote jaja.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek już nie szukaj dziury w całym, już wiemy że Adria najlepsza. Ciekawe że jeszcze Klaja nimi nie handluje

Pewnie, że najlepsza :-P Tak jak i Citroen ;-) A poważnie to piszę o faktach. Sam się zdziwiłem, jak ktoś mi o Klai powiedział. A Klaja nawet Weinsberga wolał :-P 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziś jest dobre czy najlepsze okaże się za 7 czy 10lat, bo za 20 to może być już ciężko ;). 

 

Ja szukając cepy 2 lata temu usłyszałem od 2 dilerow hobby, że sami by tego nie kupili tylko wybrali.... Inną przyczepę i to najlepiej prosto z placu ;). Ale co oni mogą jak o hobby jest 90% zapytań. Tak jak z polo, golfem i passatem. Później tylko słyszy się te opowieści o pomyleniu przyczepy wieczorową porą ;). 

 

To nie znaczy, że za 5 lat nie będzie trzeba tego odszczekać. W 2010r sprzedając gnijące Mondeo powiedziałem, że nigdy więcej forda... Teraz mam dwa i jestem z tego zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.