Skocz do zawartości

Norwegia z przyczepa w sierpniu 2018


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, BeeBee napisał:

super, dzieki za informacje. A co jezeli moj zestaw przekracza 3,5T? Ja mam 2505 DMC holownik + 1200 cepa. musze koniecznie poczytac na stronie autopass.
My raczej nie planujemy jechac bardzo daleko na polnoc, ale tak jak pisalem musze to wszystko teraz zaplanowac i przeliczyc.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Z tego co widze na stronie autopass, to DMC dotyczy pojazdu, a nie zestawu (nie tak jak w PL :( . Wiec faktycznie zarejestruje sie i bede mial temat z glowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie ma znaczenia waga zestawu, placisz tylko za sam holownik, czyli do 3,5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@BeeBee

Tak zgadza sie , to jest DMC pojazdu !!! 

a co do promow, to tak kilka jest rozliczanych rowniez przez Autopass wiec spoko gdybys na nie trafil to pojdzie z tej przedplaty.

ale wiekszosc niestety trzeba zaplacic .

Kolega @Mandrol napisal ze raz zliczyli go za dlugosc, a raz za zestaw. Powiem tak,  to zalezy chyba od operatora, ktory obsuguje dana przeprawe to raz a dwa w okresie wakacyjnym zatrudniaja troche z ''lapanki'' i sam nie raz sie z nimi wyklocam, zwlasza z towarowka bo zestaw mam 9,6m a czasami wpisze mi powyzej 10m, wtedy jest wesolo (na pokladzie maja namalowane linie przerywana co 0,5m, ale nie staniesz na rowna z nia nigdy) i wtedy wyciagam z drzwi metrowke i jest zwala. Starzy pracownicy wiedza o co chodzi ale mlodego ambitnego to trzeba przeczolgac :)  (najlepiej samemu mu powiedziec co i jak i wtedy nie wnika co komu za ile) Na przykladzie tego co jest tu u mnie, a ze mieszkamy na wyspie to praktycznie dwa razy dziennie prom :)  to tak, w pliku zalacznika jest obowiazujacy cennik ale to sa dlugosci pojazdow, natomiast przyczepy sa w regulaminie pkt 1.4 

Kjøretøy over 6 meter og tilhenger takstberegnes som ett kjøretøy, dvs. kjøretøyets samlede lengde bestemmer takstgruppen. Kjøretøy under 3501 kg og tilhenger betaler enkel takst dersom kjøretøy og tilhenger samlet er under 6 m. Kjøretøy under 3501 kg og som er under 6 m betaler to ganger takst for kjøretøy dersom kjøretøy og tilhenger samlet er under 10 m. Dersom samlet lengde er over 10 m, betales tre ganger takst. Elektriske kjøretøy med drivstoffkode 5 og hydrogenkjøretøy med drivstoffkode 6 i vognkortet som drar tilhenger, takseres også etter dette prinsippet. Ved bruk av rabattkort betales hhv. det dobbelte/tredobbelte av rabattert takst.

A po ludzku : Pojazd powyzej 6m z przyczepa liczy sie wg tabeli, ale to chyba nie dotyczy Ciebie bo Twoj holownik jest krotszy. 

  1. Pojazd do 3,5t i przyczepa jesli zestaw jest do 6m placi normalna stawke czyli jak za pojazd do 6m 
  2. Pojazd do 3,5t i przyczepa jesli zestaw jest do 10 m placi podwojna stawke jak za pojazd do 6m
  3. Pojazd do 3,5t i przyczepa jesli zestaw jest powyzej 10m placi podtrojna stawke jak za pojazd do 6m

Dalej to elektryki i wodor....

W kazdym z trzech punktow sam holownik nie moze byc dluzszy niz 6m !!! Wychodzi z tego ze jest taniej niz gdyby kasowali wg tabeli. 

W kazdej oplacie jest zawarta oplata za kierowce, za kolejne osoby jest oplata dodatkowa, dzieci i emeryci -znizka

 

i zapomnielismy jeszcze o jednym- tunele!!! Tu tak samo czesc jest bezplatnych , czesc obsluguje Autopass ale czesc jest platnych i tu tez, raz sie placi tylko za sztuke a czasami za sztuke i pasazerow :) 

Mamy nadzieje, ze to Cie nie przerazilo - to tylko tak strasznie wyglada - generalnie nie jest tak zle i z wyprawy ''bedziesz Pan zadowolony'' 

 

 

 

Riksregulativ for ferjetakster 2018.pdf

Takstar i Fjord1 for 2018.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, misiek535 napisał:

i zapomnielismy jeszcze o jednym- tunele!!! Tu tak samo czesc jest bezplatnych , czesc obsluguje Autopass ale czesc jest platnych i tu tez, raz sie placi tylko za sztuke a czasami za sztuke i pasazerow :) 

Hmm, my kilka/kilkanaście tunelów przejechaliśmy i na żadnym nie chcieli od nas haraczu;) A może ściągnęło automatycznie z Autopass?

 

Wracając jeszcze do promów- moi norwescy koledzy w 2013/2014 roku mówili mi, że u jednego operatora promów opłacało się kupić bilet w stylu karnetu, bodajże to było 3000NOK, może 3500NOK wtedy i pojedynczy przejazd wychodził dużo taniej (dla przykładu prom z Senji na Andoyę- 1753NOK, prom z Moskenes do Bodo- 1652NOK więc karnet byłby już spłacony a to tylko 2 z naszych wszystkich 17 promów, za które daliśmy w sumie ok. 8000NOK). Ale niestety w Norwegii jest kilka przewoźników i to miałoby sens gdybyś obracał się tylko w regionie, gdzie pływa jeden operator. Niemniej jednak sprawdź to sobie; jeśli dobrze pamiętam był to Fjord1 a tu jest chyba to info ale niestety tylko po norwesku: http://www.fjord1.no/eng/ferry/ferry-tickets/storbrukarkort

 

16 godzin temu, misiek535 napisał:

... i z wyprawy ''bedziesz Pan zadowolony'' 

Jeśli pogoda Ci dopisze tak samo jak i nam w 2014 roku podczas "lata stulecia" to "będziesz Pan MEGA zadowolony":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę tylko, że z autopass (boksem ) jest 10% rabatu tylko trzeba wybrać odcinki, na których się będzie przejeżdżać, co można zrobić przez internet. Na niektóre promy nie trzeba kupowac biletu tylko nabija na boksa . Np. Prom horten - moss

Sent fra min SM-G870F via Tapatalk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

.... do użytkowania typu - gotowanie .... włączenie ogrzewania na wieczór .... w zupełności wystarczy ... (jedna butla przy takim użytkowaniu to potrafi na cały sezon starczyć)

... no chyba że masz zamiar "dzikusować" -  mieć włączoną lodówkę na gazie + ogrzewanie na okrągło - to nie staczy :-( ...

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @BeeBee 

Moje doswiadczenie co do samego karawaningu jest jeszcze niewielkie, tym bardziej jesli chodzi o ilosci gazu, ale gdybys mial problem z gazem i gdy twoja trasa bedzie przebiegala gdzies kolo mnie to moge cie poratowac. Mam pelnego ''polskiego'' kompozyta z BP, albo moge pozyczyc Ci miejscowa butle z szybkozlaczka, a zwrocilbys mi w Szczecinie. Takze nie ma problemu. A tak w ogole to moglbys sie juz pochwalic swoja trasa tzn co zaplanowales i co chcecie zobaczyc ?

Pozdrawiamm

Edytowane przez misiek535
blad wyrazowy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeeBee, podzielam słowa Tomka. Nam na 43 dni wystarczyła jedna duża butla ale tylko gotowanie i kilka dni na dziko z lodówką na gazie. Grzania nie zapodawaliśmy no bo jak można grzać jak na dworze 32 C;)

IMG_8386.thumb.JPG.78f41cb09ce033eec55ff90ee2650910.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, BeeBee napisał:

mam nadzieje, ze tegoroczny sierpień nie bedzie najzimniejszy od 114 lat ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Pamiętaj, że w Norwegii nie ma złej pogody są tylko złe ubrania, więc na wszelki wypadek kalesonki możesz zabrać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KlAn napisał:

Pamiętaj, że w Norwegii nie ma złej pogody są tylko złe ubrania, więc na wszelki wypadek kalesonki możesz zabrać :lol:

Dokładnie... w  lipcu 2016 bywały dni słoneczne i ciepłe ale i tak zimne i wietrzne, że przydałyby się ubrania, które w Polsce ubieram na zimę...więc w tym roku na wszelki wypadek coś cieplejszego tez wezmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mieliśmy ciepłe kurtki, zimowe buty i ciepłe rajstopy dla naszych chłopców (wtedy 5 i 6 lat) i tylko raz ich użyliśmy podczas wizyty na Nordkappie, gdzie temperatura powietrza oscylowała w granicach 10-12 C.  Wiatr trochę chłodził ale i tak mieliśmy super pogodę;)

IMG_7201.thumb.JPG.8afc51ff3b820dcb7424f14394c7e187.JPG

8 godzin temu, BeeBee napisał:

mam nadzieje, ze tegoroczny sierpień nie bedzie najzimniejszy od 114 lat ...

Nie bądź taki pesymista!!! Będzie dobrze i ciepło chociaż nie tak jak w lipcu:P

Przychylam się do prośby @misiek535- masz już obczajoną trasę? Pochwal się!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.