Skocz do zawartości

Jaka nowa przyczepa?


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

Marek każdy sam musi sobie ustalić co mu jest potrzebne na wyjazd, jeżeli kolega nie chce płacić Viatolla i mniejsza ładowność mu wystarczy

to jest jego decyzja, my możemy doradzić ale nie wmuszać komuś na silę naszych racji.

Moim zdaniem również Viatoll to nic w porównaniu z innymi kosztami podróży, ale to tylko moje skromne zdanie, może nie byłem na tylu wyprawach

jak Ty czy inni forumowicze ale gdzieś tak jednak byłem i nie zauważyłem drastycznie większych kosztów poprzez zestaw powyżej 3,5t

oczywiście jeżeli bym mógł to bym obniżył do 3,5t 9(już o to pytałem w innym temacie) ale nie ze względu na opłaty a na to że maiłbym zmiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając-dla mnie lepiej, jak nie ma konieczności posiadania prawa jazdy BE do mojego zestawu wczasowego, bo może żona poprowadzić, albo ktoś inny zamiast mnie.

Mam BE, sporo jeżdżę z lawetami. Dużo też jeżdżę z przyczepą bez viatoll, bywa że przeladowaną. Przy kontroli liczy się to co w dowodzie-tam jest ok, wagi nie ma każdy patrol. Przeładowanie mam na myśli delikatne, dokładnie tego typu co przy sytuacji z kempingiem. ok 100kg kazdy przymknie oko, nawet na granicą, ponieważ jest pewien margines błędu. doświadczenia z firmy transportowej (busy) sa takie, przy trasach po całej EU że do 4t tylko czasami mandat i w drogę dalej. 3700kg nikt nie robi problemu, na Słowacji się zdarza-są bardzo cięci.

 

Koszty to inna kategoria problemu, ale "troche" mnie boli, gdy viatoll kosztuje więcej niż paliwo, a opłaty za autostrady to zupełny kosmos.

Dlatego daję pod uwagę-każdy zrobi jak chce-możliwości są rózne i co za tym idzie ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę na Knausa Sport 500 KD z Procampu. Cena jakieś 2200eur drożej niż nówki sztuki w Niemczech.

Robił ktoś tak, że wskazywał dealerowi konkretny egzemplarz, który stoi w DE a dealer go sprowadzał? Np. chciałbym tego knausa https://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/knaus-sport-500-kd-gfk-dach-modell-2018-wilnsdorf-wilden/229497276.html

Z którym dealerem rozmawiać i ile pln może sobie do niego doliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, snoozer napisał:

Dostałem ofertę na Knausa Sport 500 KD z Procampu. Cena jakieś 2200eur drożej niż nówki sztuki w Niemczech.

Robił ktoś tak, że wskazywał dealerowi konkretny egzemplarz, który stoi w DE a dealer go sprowadzał? Np. chciałbym tego knausa https://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/knaus-sport-500-kd-gfk-dach-modell-2018-wilnsdorf-wilden/229497276.html

Z którym dealerem rozmawiać i ile pln może sobie do niego doliczyć?

A czytałeś że tam jest napisane 

Dostępność W ciągu 3 miesięcy od złożenia zamówienia?

Poza tym z tego co czytam na forum to dostępność nowych egzemplarzy waha się miedzy 8-12 miesięcy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Voku napisał:
44 minuty temu, snoozer napisał:

Dostałem ofertę na Knausa Sport 500 KD z Procampu. Cena jakieś 2200eur drożej niż nówki sztuki w Niemczech.

Robił ktoś tak, że wskazywał dealerowi konkretny egzemplarz, który stoi w DE a dealer go sprowadzał? Np. chciałbym tego knausa https://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/knaus-sport-500-kd-gfk-dach-modell-2018-wilnsdorf-wilden/229497276.html

Z którym dealerem rozmawiać i ile pln może sobie do niego doliczyć?

A czytałeś że tam jest napisane 

Dostępność W ciągu 3 miesięcy od złożenia zamówienia?

Poza tym z tego co czytam na forum to dostępność nowych egzemplarzy waha się miedzy 8-12 miesięcy 

3 miesiące to nie będzie problem. Mi się nie spieszy. Problem większy widzę w tym, że w DE cena to niespełna 17eur a w PL 19. Nie wiem jak jest z importem indywidualnym przyczep. Jak podobnie jak z samochodami to mógłbym nawet sam po nią pojechać.

Stockowe też takie są. Np. ten https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=247983752

Edytowane przez snoozer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie dziwi różnica w cenie salonowej przyczepy, która Cię interesuje.

Wszak w Polsce obowiązuje sporo wyższa aniżeli w Niemczech stawka podatku VAT. Ponadto przyczepa sama nie przyjedzie do Polski, trzeba ją na czymś przewieźć, a to niestety też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, VAT niemiecki to 19%. Czyli np. 17 tys. euro brutto (w Niemczech) daje cirka 14.285,10 euro netto plus 2714,90 euro Mwst (VAT). /pi razy oko/

W Polsce te 14.285,10 euro netto to już 17.570,70 euro brutto (+570,70 euro). Przyczepa z Niemiec (Knaus) musi przyjechać na lawecie, transport przyczepy jest z deka droższy niż np. osobówki, nie "upchnie" się jej na lorze tak, jak 8-9 osobówek. Ale fakt, że te dalsze 1600 euro to sporo. Tyle, że w tym będzie i transport, i jakaś marża za sprowadzenie i sprzedaż przyczepy. 

I tutaj m.zd. "leży pies pogrzebany" - Niemcy to inny rynek, tam dla dealera sprzedaż przyczepy to jak z samochodem - początek zarobkowania, czyli doposażenia, serwis, itp. itd., plus efekt skali (większy rynek, większy wolumen sprzedaży), ergo - mniejsza marża sprzedażowa na sztuce. 

U polskiego przedstawiciela, na 60% z góry wie, że zarobi raczej tylko tyle, co przy sprzedaży przyczepy, większość klientów po gwarancji nie będzie się z każdą pierdołą/przeglądem tułać przez pół Polski, czy do Wrocka, czy do Bierunia. Mały rynek, brak konkurencji między przedstawicielami, brak perspektyw na większy zarobek na usługach posprzedażowych - wyższa marża sprzedażowa.

W Niemczech jest co najmniej kilku regionalnych przedstawicieli każdej marki, stąd też "lokalny" dealer jest też naturalnie serwisem pierwszego rzutu przez lata, a więc sprzedaż przyczepy jest inwestycją w pozyskanie klienta na lata, tym bardziej że sprzedaje np. 50 nowych przyczep w roku, i żyje w dużej mierze z obsługi, w tym czasie jego polski odpowiednik może z 20 sztuk, a serwis jest generującym koszty dodatkiem do tego (mniejsza sprzedaż, mniejsze obroty w serwisie, tak aby był on i dochodowy, i przystępny cenowo dla klienta).  

Kupować u niemieckiego dealera osobiście, papiery do PL, rejestrować i jechać tam po odbiór "na kołach"? 

 

Edytowane przez czyś
uzupełnienie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowego Knausa też cenowo było podobnie czyli wg. cennika w DE była tańsza niż w PL.

Ale ..... w tym czasie Knausy w wersji standartowej oferowane w PL przez PRO-CAMP były o wiele lepiej wyposażone niż te które były / stały u dilerów w DE.   I sugerowanie się tylko cennikiem jest błędem.  . Byłem w DE i PL ,  i tam poprosiłem o konkrętną ofertę na przyczepę plus lista na wyposażenie dodatkowe  za kilka tyś euro .Negocjowałem zarówno z jednym jak i z drugim i diler w PL  zaoferował mi lepszą propozycję. Przyjechałem po odbiór z ubezpieczeniem i tablicami  . Wszystko co miało być było zamontowane i przygotowane .

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przyczepa do Polski czy do Niemiec musi przyjechać tak samo, więc zakładamy, że koszt jest jednak podobny. O VAT ktoś już wspominał. A co do porównywania, to takie porównywanie nie ma sensu. Na mobile.de jest wstawiona najtańsza wersja przyczepy. Tak naprawdę to cena od, bo jeśli zdecydujemy się przyczepę doposażać to cena będzie rosnąć. Oferta z ProCampu uwzględnia już ekstra wyposażenie, stąd i wyższa cena. Cała tajemnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, snoozer napisał:

3 miesiące to nie będzie problem. Mi się nie spieszy. Problem większy widzę w tym, że w DE cena to niespełna 17eur a w PL 19. Nie wiem jak jest z importem indywidualnym przyczep. Jak podobnie jak z samochodami to mógłbym nawet sam po nią pojechać.

 

Ostatnio był cały wątek o tym. Jeden z forumowiczów kupił Weinsberga, po którego później jechał do DE

 

Cytat

I mimo, że w coś doposażona to nadal ma gorsze wyposażenie niż ta oferowana w ProCamp. W Polsce masz wyposażone przyczepy jeszcze w:

  • okno dachowe w toalecie 280x280mm - 155 eu
  • okno na ścianie przedniej - 433 eu
  • stabilne nogi wsporcze - 128 eu
  • zestaw naprawczy do kół - 101 eu
  • felgi aluminiowe -  341 eu
  • oświetlenie Ambiente -  311 eu 
  • przykrycie dyszla - 95 eu
  • rozbudowana część prysznicowa - 222 eu
  • AKS 2004/3004 zamiast 1300

Za same dodatki masz niecałe 1800 euro, a jeszcze nie wiem ile liczą sobie za inny AKS, bo takowy nie występuje w cenniku

Pamiętaj, że fotki w ofercie na mobile.de wcale nie muszą pokazywać faktycznie sprzedawanego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.