Skocz do zawartości

Jaka nowa przyczepa?


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie 3 tygodnie oglądam przyczepy z piętrusami i mam już poprostu dość. Albo ulepy albo zgniłki. Jak jest coś sensownego to cena przekracza 40tys. Stąd dzisiaj zapadła decyzja o dołożeniu troche kasy i zakupie nowej przyczepy.

Bez szaleństw celuję w budżetowe propozycje. Moje oczekiwania spełniają na pewno te 3:

1. Adria Altea 552 PK

2. Adria Aviva 522 PT

3. Knaus Sport 500 KD

 

Czy ktoś użytkuje któryś z tych modeli? Możecie doradzić, który lepiej brać? Ta Altea ma super łazienke z oddzielną kabiną prysznicową ale w pozostałych zasłone prysznicową też przeżyje ;) Knaus z kolei może mieć DMC 1250. Mój holownik ma DMC 2240 więc mógłbym ciągnąć bez viatolla  (mam co prawda B+E ale kase z viatoll wole puszczac na ciekawsze atrakcje ;)). Knaus tez ma w standardzie lepsze wyposażenie. Co warto dobrać z wyposażenia dodatkowego do tych przyczep?

 

I może ktoś mi podpowie gdzie po dobrą ofertę na nie się zwrócić? Jaki okres jest dobry na kupowanea nowych? teraz czy poczekać troche i coś powystawowego z targów brać?

 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to śmieszne wydać 60tys na przyczepę a żałować 200zł rocznie na viatola.

Ale ok nie wnikam każdy ma swoje fobie.

Gdzieś w ogólnym na forum była przed chwilą dyskusja na temat tych przyczep i ich zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekraczanie 3,5t to nie tylko viatoll i wyższe opłaty (za granicą też), możliwość wjazdu w niektóre miejsca gdzie stoi zakaz pow 3,5t czy konieczność posiadania prawka BE też dużo ogranicza. mniejszy wybór aut do holowania, etc.

Lepiej mieć lekko przeładowaną przyczepę jeśli już, niż mieć ogromne dmc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) konieczność posiadania prawka BE też dużo ogranicza (...) 

 

zawsze wydawało mi się, że dodatkowe kategorie PJ zwiększają moje możliwości udziału w ruchu drogowym :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekraczanie 3,5t to nie tylko viatoll i wyższe opłaty (za granicą też), możliwość wjazdu w niektóre miejsca gdzie stoi zakaz pow 3,5t czy konieczność posiadania prawka BE też dużo ogranicza. mniejszy wybór aut do holowania, etc.

Lepiej mieć lekko przeładowaną przyczepę jeśli już, niż mieć ogromne dmc. 

Jaką granicą?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........możliwość wjazdu w niektóre miejsca gdzie stoi zakaz pow 3,5t............epiej mieć lekko przeładowaną przyczepę jeśli już.............

Za wjazd nie zapłacisz nic, bo nie masz napisane na czole ile możesz ważyć, natomiast przy kontroli zapłacisz za przeładowaną budę.

Coś nie bardzo rozumiem taką argumentację.

Ponad 3,5T nie jest na tyle drogie żeby się z tego powodu ograniczać. Płacisz za długość, za przeczepę, za ilość miejsc w aucie itd, opłat stricte za masę jest stosunkowo mało

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 3 tygodnie oglądam przyczepy z piętrusami i mam już poprostu dość. Albo ulepy albo zgniłki. Jak jest coś sensownego to cena przekracza 40tys. Stąd dzisiaj zapadła decyzja o dołożeniu troche kasy i zakupie nowej przyczepy.

Bez szaleństw celuję w budżetowe propozycje. Moje oczekiwania spełniają na pewno te 3:

1. Adria Altea 552 PK

2. Adria Aviva 522 PT

3. Knaus Sport 500 KD

 

 

Trochę dziwne to zestawienie :) Po pierwsze to różne klasy sprzętu. Aviva to półka niżej niż Altea i Sport. Altea z kolei jest dużo większa niż pozostała dwójka. Design też wg mnie ma dużo lepszy, ale to już kwestia gustu. Więc jak pieniądze nie grają roli, to brałbym Altee 552 PK. Mareec ma taką więc możesz zajrzeć do jego tematu na forum :)

 

Co do DMC, to Avivę też możesz obniżyć do 1250 kg. Nie ma z tym najmniejszego problemu. I nawet zostanie Ci więcej ładowności Niż u Knausa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To DMC nie jest dużym problemem dla mnie. Holownik ma euro 6, ja mam B+E. Wiadomo, że lepiej żeby była suma poniżej 3,5t ale to nie będzie decydowało ostatecznie o wyborze konkretnej przyczepy. Co do różnic w klasie tych przyczep to dla mnie nie ma znaczenia zupełnie czy to będzie Knaus czy Aviva (nie mam kompleksów na tym punkcie zadnych :-)) Bardzej chodzi mi o funkcjonalność, dostępność częsci, serwisu, niezawodność. Aviva widze, ze nie ma w standardzie rozprowadzenia ciepła.

 

Te modele wytypowałem ze względu na układ jaki mi pasuje i gabaryty (nie chcę przekroczyć szerokości 230cm). Klasa/segment przyczepy nie ma dla mnie znaczenia. Mam krótką listę wyposażenia, które i tak będę musiał dołożyć do każdej z nich. (markiza, bojler na gaz, klima podławkowa)

 

 

Nowe przyczepy kupujecie w PL czy w Niemczech? Gdzie wychodzi lepiej?

Edytowane przez snoozer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz B + C to dla 3 stówek rocznie będziesz rezygnować z wygód ???????????

Więcej rocznie na Viatol nie wydasz.

 

Mieszkam w Polsce południowo-wschodniej. 3 stówki to jeden wyjazd nad nasze morze, nad które jeżdżę kilka razu w roku. W kierunku zachodnim mam autostradę A4, którą też podróżuje często z przyczepą. Ostatni wyjazd do Świnoujścia z viatoll-a zniknęlo mi 264zł. Do Berlina na wyspe 200zł. Rocznie 1000-1500 się uzbiera. To wartości przy Euro6 - za parę lat holownik może już nie być w 1 klasie viatola. Przyczepę będę miał pewnie z 10 lat. dlatego trochę kalkuluję. Ale to nie będzie na pewno argument decydujący o wyborze konkretnej budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez viatolla ile byś zapłacił za te trasy które wymieniłeś. Dość selektywnie przedstawiasz sytuacje. Podobnie jak TVP...


 

 

 

Nowe przyczepy kupujecie w PL czy w Niemczech? Gdzie wychodzi lepiej?

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, musisz sam porównać i zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez viatolla ile byś zapłacił za te trasy które wymieniłeś. Dość selektywnie przedstawiasz sytuacje. Podobnie jak TVP...

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, musisz sam porównać i zdecydować.

66,20 zł (Krakow-katowice, Bielany-Sośnica) więc różnica duża.

Edytowane przez snoozer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.