Skocz do zawartości

Kemping w Toskani i w Rzymie


PaulinaS

Rekomendowane odpowiedzi

Na przełomie lipca i sierpnia planujemy wyjazd do Włoch. 

Czy znacie jakieś fajne kempingi w Toskanii?

 

Ważna jest dostępność basenów oraz aby był przy plaży. Istotne są również atrakcje dla nastolatków. Zależy mi aby były to duże kempingi.

 

Co do Rzymu, to bardziej kemping na trzy dni na zwiedzanie. Fajnie by było jakby miał basen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Rzymie byłem na Flaminio

http://www.campingmania.pl/camping-flaminio-village,124.html

polecam, około 10min na nogach do kolejki podmiejskiej skąd dojedziemy do 'centrum' na zwiedzanie

obsługi cempingu otrzymamy fajną mapkę (ale to chyba już norma)

z zaznaczonymi najważniejszymi zabytkami Wiecznego Miasta, i sposobie dotarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.01.2018 o 18:34, 11thebest napisał:

w Rzymie byłem na Flaminio

http://www.campingmania.pl/camping-flaminio-village,124.html

polecam, około 10min na nogach do kolejki podmiejskiej skąd dojedziemy do 'centrum' na zwiedzanie

obsługi cempingu otrzymamy fajną mapkę (ale to chyba już norma)

z zaznaczonymi najważniejszymi zabytkami Wiecznego Miasta, i sposobie dotarcia.

W jakim terminie byłeś na nim? Czy robiłeś rezerwację? Jak na nim wygląda sytuacja z miejscami gdy nie masz rezerwacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka razy byłem we włoszech, i solo i z budką, ze dwa albo trzy razy spróbowałem ale zawsze szybciutko wracałem na autostrade. A jak już są dziciaki to w ogóle bie biore pod uwagę tarabanić się krajówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech zazwyczaj jeździmy autostradami. Jedyny wyjątek to trasa nadmorska od Wenecji w okolice Ravenny (około 100 - 150 km).  Trasa całkiem niezła, w zeszłym roku jechaliśmy nią z przyczepą i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartekprz napisał:

Również planuję w tym roku Toskanię i Rzym. Omijał ktoś autostrady i jezdził darmowymi drogami krajowymi? 

Jak ktoś ma czas i mu się nie spieszy to nie widzę problemów z jechaniem zwykłymi drogami to takie drogi jak u nas ronda, światła, skrzyżowania itp.. Ja wybieram autostrady bo szybciej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem tamtejszymi krajówkami, całe Włochy 3 razy przejechałem. z północy aż po Napoli, Bari i Brindisi. Przewalone odcinki to tylko Piza-Monaco. Tam jest rzeźnia. W reszcie kraju jeździ się krajówkami (SS skrót od Strada Statale) całkiem przyzwoicie. Do Rzymu masz ponad połowę drogi darmową dwujezdniową ekspresówkę SS3Bis - prawie jak autostrada: Od Raveny aż po Terni. Odcinek Tarvisio - Udine - Venezia Raveny krajówką tez przyzwoity.

Wiadomo, nie pojedzie się tak szybko jak autostradą, czasem wręcz trzeba mieć 2 razy więcej czasu na pokonanie tego samego odcinka, ale też można więcej zobaczyć, zatrzymać się w napotkanej pizzeri, kupić świeżego arbuza u przydrożnego sprzedawcy, władować się na jakąś plażę itp. Jeśli nie zależy Ci na szybkiej teleportacji z punktu A do B to polecam, są znacznie ciekawsze widoki niż na setki kilometrów barier energochłonnych i ekranów ;P

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję na taką odpowiedz:) Zazwyczaj mam dużo czasu i do miejsca docelowego jadę 3-4 dni, wiec nie spieszy mi się. W tamtym roku nad Lazurowe Wybrzeże jechałem tylko drogami lokalnymi i było bardzo ok. Pytam o drogę na południe Włoch, bo byłem już w Ligurii i tam niema sensu omijać autostrady, bo na odcinku Genua-La Spezia są takie góry że jazda z przyczepą staje się koszmarem. Problemem nie jest dla mnie jazda wolniej niż na autostradzie tylko duża liczba zakrętów oraz strome podjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.