Skocz do zawartości

Marzenia się NIE spełniają - marzenia się SPEŁNIA! Przyczepa, dwoje dzieci i my. Pierwsza wyprawa! O rady proszę :D


Madzialena

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek ale oni jadą maj/czerwiec. To niski sezon i jak sądzę z malutkimi dziećmi. Tak więc 20 do 50 to bardzo realne koszty.

No właśnie. Przed sezonem w Chorwacji z ACSI 13€-19€, chociaż na niektórych trzeba będzie dopłacić za dzieciaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DMC Jeepa jest takie jak powyżej napisał forscher to możecie zapomnieć o przyczepie i kategorii B. Tylko B+E, ewentualnie B96 - wtedy na przyczepę zostaje 1300 kg.

cus kolego z matemetyka jest na bakier heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cus kolego z matemetyka jest na bakier heheh

Bo? Przy DMC 2949 co podepniesz na B? Bo tego DMC tyczyła się moja odpowiedź. 2949+1300=4249. Czyli legalnie można jechać takim zestawem mając B96

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar, słyszałem, że lubisz czekać parę dni na części. Może jednak warto je wymienić przed wyjazdem za 500zł zamiast kiblować bóg wie gdzie i za to samo zapłacić 1500€

 

Jacek, na taki za 100€ jeszcze nie trafiłem, ale wierzę że są. Niemniej nie chciałbym na taki trafić. Cenię pewną dozę prostoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić można, ale wszystkiego się nie przewidzi. Jak ma się zepsuć to się zepsuje, w końcu ile zrobi na tych wakacjach 3tys km? 

Mi na tym wychodziło ponad 100 euro za dzień w najtańszej opcji w sumie nie wiem za co (a Jacek mi go nakminił )  :P https://www.playamontroig.com

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze wykupił za wszelką cenę assistance jeśli to będzie możliwe dla tak starego pojazdu. I dokładny przegląd auta przed wyjazdem, żeby sprawdzić czy nic nie kapie, nic się nie urywa, klocki, sprzęgło, opony, paski itp: muszą być we wzorowym stanie. Wszystko co budzi wątpliwości lepiej wymienić przed wyjazdem niż w trakcie, bo za granicą byle wymiana może przekroczyć wartość auta.

Nie lepiej od razu wziąść drugie auto na hol ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Polecacie nowicjuszom wyruszenie w daleką trasę z przyczepą bez sprawdzenia podstawowych rzeczy w samochodzie, np. w jakim stanie jest ich sprzęgło, opony czy hamulce, czy celowo chcecie ich wkopać w przykre przygody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Polecacie nowicjuszom wyruszenie w daleką trasę z przyczepą bez sprawdzenia podstawowych rzeczy w samochodzie, np. w jakim stanie jest ich sprzęgło, opony czy hamulce, czy celowo chcecie ich wkopać w przykre przygody?

 

ja bym założył, że każdy zna swój samochód, szczególnie, że omawiany tutaj holownik nie jest raczej przypadkowym zakupem. Bardziej stresowałbym się stanem technicznym układu jednego przyczepy z wypożyczalni. Osobiście nie brałbym przyczepy starszej jak 3-4 lata, skoro dużo takich w wypożyczalniach jest. U mnie kilka lat temu powstała nowa wypożyczalnia, mają kilkanaście hobby i z nimi raczej pojechałbym bez problemu w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie koniec z karawaningiem za stary sprzęt.

 

jeżeli piszesz do mnie to zauważ, że pisałem o starych przyczepach z wypożyczalni. Prywatnie użytkowana to 30 letnia może być technicznie lepsza niż nowa po jednym dobrym sezonie zarabiania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.