Skocz do zawartości

Marzenia się NIE spełniają - marzenia się SPEŁNIA! Przyczepa, dwoje dzieci i my. Pierwsza wyprawa! O rady proszę :D


Madzialena

Rekomendowane odpowiedzi

Zachwyca mnie, że czym bym nie zaczęła się interesować znajduje się taka piękna tematyczna przestrzeń w sieci jak niniejsza - DZIĘKUJĘ :)

 

Zwracam się do każdego z was, kto ma doświadczenie w podróżowaniu z przyczepą kempingową o rady i sugestie. Z doświadczenia wiem, że na początku wielu rzeczy się nie wie, a ja lubię uczyć się również na doświadczeniach innych.

 

Od wielu lat marzę o podróży po Europie w kamperze, 2018 jest rokiem realizacji tego marzenia. Sprzętu własnego nie posiadamy i nie mamy zamiaru kupować, bo chcemy sprawdzić się w tym.

 

Po zorientowaniu się w cenach najmu kamperów z przerażeniem stwierdzam, że to duuuży KOSZT, trudny do przyjęcia :D

 

Z radością zauważyłam, że ceny wynajmu przyczep są tak rozkosznie akceptowalne i dostępne :) więc przyczepa.

 

Chcemy jechać na ok 14 dni, taki EURO trip - cel Chorwacja, może Włochy - cel konkretnie nie określony.

Skład podróżujących - 4 osoby - dwie dorosłe osoby plus dwoje dzieci (6 lat i 3 latka)

Samochód ma MOC, więc o to się nie martwimy. Kategoria prawa jazdy B, więc duuuże przyczepy wypadają.

 

Proszę was o wszelkie rady, które mogą nam pomóc w wyborze przyczepy jak i planowaniu wyjazdu. Pytania, które przychodzą mi do głowy to:

 

1. Jaką przyczepę wynająć?
Jaki rocznik? Czy te z lat 90tych nadają się na tak daleką podróż?
Na co zwracać uwagę technicznie? (mieszkaniowo-estetycznie to już ja dobrze znam swoje oczekiwania)

Gdzie pewnie wynająć przyczepę, może polecacie jakieś miejsca (woj. mazowieckie)?

 

2. Wybierając się w podróż po Europie, gdzie lokować się na noc?

 

Tylko kempingi? Jaki jest ich koszt, z waszych doświadczeń? Obiły mi się o uszy jakieś KARTY gwarantujące zniżki?

 

Czy możliwe jest parkowanie na dziko w pięknych, przypadkowych miejscach (o czym marzę )? 

Czy są jakieś serwisy skupiające osoby które chętnie przyjmą podróżników z przyczepą na własne podwórko?

 

3. Jeśli jeździcie na dalekie wycieczki macie totalny spontan, czy konkretny plan?

 

Otwieram się na wszystkie wasze sugestie :) za każdą będę BARDZO wdzięczna!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super plany, powodzenia w realizacji!!!

 

Dzieci duże, samochód mocny marzenia są więc w drogę. Wiele osób nocuje na "dziko" na parkingach czy stacjach. Podobno nie jest to zbyt legalne ale też nikt raczej wielkich problemów z tego tytułu nie miał. Jest dużo opisów podróży w dziale Europa. To czysta kopalnia wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład podróżujących - 4 osoby - dwie dorosłe osoby plus dwoje dzieci (6 lat i 3 latka)

Samochód ma MOC, więc o to się nie martwimy. Kategoria prawa jazdy B, więc duuuże przyczepy wypadają.

 

A co to za samochód i ile może ciągnąć, jakie ma DMC? Jaki ma moment, bo często moc to jednak nie wszystko. To że macie kategorię tylko B wcale nie musi Was w niczym ograniczać. W zależności od auta można wypożyczyć przyczep 1300-1400, a to już przyzwoite sprzęty.

 

 

 

1. Jaką przyczepę wynająć?

 

 

Na tyle dużą abyście mogli w niej komfortowo spać. Najlepiej z łóżkiem piętrowym dla dzieciaków.

 

Jaki rocznik? Czy te z lat 90tych nadają się na tak daleką podróż?

 

 

Jak najnowszą. Sprzęt w wypożyczalni zużywa się dużo szybciej niż w przypadku prywatnego użytkowania. Stare przyczepy są zajechane. Dlatego szukać nowych sztuk.

 

 

 

Gdzie pewnie wynająć przyczepę, może polecacie jakieś miejsca (woj. mazowieckie)?

 

 

 

Tu sprawdź: http://centrumcaravaningu.pl/przyczepy-kempingowe/wynajem/

 

 

2. Wybierając się w podróż po Europie, gdzie lokować się na noc?

 

 

Jeśli wypożyczycie to raczej solara mieć nie będzie, więc potrzebujecie mieć prąd. Tak więc raczej zostają kempingi.

 

 

Tylko kempingi? Jaki jest ich koszt, z waszych doświadczeń? Obiły mi się o uszy jakieś KARTY gwarantujące zniżki?

 

 

CCI i ACSI dają zniżki. ACSI poza sezonem, CCI w sezonie. Ale kupowanie kart na 2 tygodnie nie ma raczej sensu. Zapłacisz za CCI 40 parę złotych, to może Ci się to zwróci w zniżkach.

Koszt kempingów to koszt rzędu od kilkudziesięciu zł do nawet kilkuset za dobę. Wszystko zależy od standardu, długości pobytu, konkretnej parceli itp itd.

 

Czy możliwe jest parkowanie na dziko w pięknych, przypadkowych miejscach (o czym marzę )?

 

 

Tak, ale pamiętaj, że musisz czymś zasilać przyczepę. Czyli musi być ona wyposażona w zestaw solarny i akumulator, z którego będziecie zasilać sprzęty w przyczepie. Wtedy też musicie wozić z sobą wodę świeżą itp.

 

3. Jeśli jeździcie na dalekie wycieczki macie totalny spontan, czy konkretny plan?

 

 

Każdy z pewnością robi to inaczej. Jeden jedzie stacjonarnie na cały urlop, a inny podróżuje z miejsca na miejsce jak mu się podoba. Nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka przyczepę wynająć? 
Nie wiem czy pytasz o wielkośc czy o DMC?  Kwestia DMC zalezy od tego jakie masz auto i jakie ono ma DMC.  A kwestia wyglądu - taką która Wam sie spodoba i która uznacie za odpowiednio obszerna dla waszej rodziny

 

 

 

To także moze okazac sie pomocne

http://forum.karawaning.pl/topic/25144-wynajem-kampera-na-wakacje-na-pocz%C4%85tek/page-2?hl=wypozyczalnie&do=findComment&comment=571934

 

 

A tu wypozyczalnie przyczem w wtbranym województwie, Wiele z nich ma sporo dobrych opinii to moze byc dowodem, że sa warte zaufania. Czy to Alexcamp czy to Wypożyczalnia przyczep kempingowych Dobiński Tomasz.

 

 

Koszty:

http://domowa.tv/wyjazd-z-przyczepa-kempingowa-koszty/

 

https://pl.camping.info/kempingi

 

Lista kempingów  - pomoze w  rozeznaniu cen https://www.camprest.com/pl/lista-campingow

 

Pisałaś cos o Włoszech http://www.kempingieuropy.pl/

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód: Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 DMC zdaje się 3500


Jaka przyczepę wynająć? 
Nie wiem czy pytasz o wielkośc czy o DMC?  Kwestia DMC zalezy od tego jakie masz auto i jakie ono ma DMC.  A kwestia wyglądu - taką która Wam sie spodoba i która uznacie za odpowiednio obszerna dla waszej rodziny

 

 

 

To także moze okazac sie pomocne

http://forum.karawaning.pl/topic/25144-wynajem-kampera-na-wakacje-na-pocz%C4%85tek/page-2?hl=wypozyczalnie&do=findComment&comment=571934

 

 

A tu wypozyczalnie przyczem w wtbranym województwie, Wiele z nich ma sporo dobrych opinii to moze byc dowodem, że sa warte zaufania. Czy to Alexcamp czy to Wypożyczalnia przyczep kempingowych Dobiński Tomasz.

 

 

Koszty:

http://domowa.tv/wyjazd-z-przyczepa-kempingowa-koszty/

 

https://pl.camping.info/kempingi

 

Lista kempingów  - pomoze w  rozeznaniu cen https://www.camprest.com/pl/lista-campingow

 

Pisałaś cos o Włoszech http://www.kempingieuropy.pl/

 

 

Pozdrav

 

Zaczytuję się teraz w podesłanych linkach - bardzo dziękuję!!!!


Super plany, powodzenia w realizacji!!!

Dzieci duże, samochód mocny marzenia są więc w drogę. Wiele osób nocuje na "dziko" na parkingach czy stacjach. Podobno nie jest to zbyt legalne ale też nikt raczej wielkich problemów z tego tytułu nie miał. Jest dużo opisów podróży w dziale Europa. To czysta kopalnia wiedzy

 

Dziękuję :) tylko im bardziej wchodzę w temat tym więcej spraw, o których bym nie pomyślała :) Ale myślę, że przeżywam za bardzo. Sprawdzę dział EUROPA bo szukamy inspiracji, sugestii, rad. Dziękuję!


A co to za samochód i ile może ciągnąć, jakie ma DMC? Jaki ma moment, bo często moc to jednak nie wszystko. To że macie kategorię tylko B wcale nie musi Was w niczym ograniczać. W zależności od auta można wypożyczyć przyczep 1300-1400, a to już przyzwoite sprzęty.

 

Jak najnowszą. Sprzęt w wypożyczalni zużywa się dużo szybciej niż w przypadku prywatnego użytkowania. Stare przyczepy są zajechane. Dlatego szukać nowych sztuk.

 

Jeśli wypożyczycie to raczej solara mieć nie będzie, więc potrzebujecie mieć prąd. Tak więc raczej zostają kempingi.

 

 

Tak, ale pamiętaj, że musisz czymś zasilać przyczepę. Czyli musi być ona wyposażona w zestaw solarny i akumulator, z którego będziecie zasilać sprzęty w przyczepie. Wtedy też musicie wozić z sobą wodę świeżą itp.

 

 Samochód: Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 DMC zdaje się 3500

 Właśnie takie rozważania - tańsza STARA przyczepa czy droższa NOWSZA. 
 Nie orientuję się "jak to działa" - czytałam o kamperach a tam fakt, zupełnie inaczej.

 

Umknął mi fakt, że będziemy bez prądu :P a czy w przyczepach nie ma tych "magicznych" lodówek na gaz? Zakładam, że zależy od wyposażenia. 

 

Wody pewnie dałoby się troszkę zapakować, światło świec. Czyli co jakiś czas niezbędnym jest lokować się na kempingach, a może bardziej kilka razy da się na dziko :) 

Cieszę się, że Was znalazłam - przeczytałam już wiele tekstów w sieci, ale żadne nie były tak konkretne jak wasze odpowiedzi

Dziękuję, że jesteście!

Edytowane przez Madzialena (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Uf... Chciało by się powiedzieć po raz kolejny, że wszystko jest na forum opisane i wystarczy poszukać w owej przestrzeni...

 

Ale cóż , pomoc wypada.

1. Dane samochodu jak napisał przedmówca. Hak 13 pin, itd.

2. Wiek dzieci.

3. Przyczepa to jedno ale warunki wynajmu i ubezpieczenia to drugie.

4. Na starcie na dziko nie polecam bo się możecie zrazić. Myślę że przyczepa z wypożyczalni będzie dostosowana jedynie pod kempingi.

5. O miejscu podróży musicie zadecydować sami.

6. Nie słyszałem o żadnej karawaningowej komunie i spaniu u kogoś, chyba że po koleżeńsku i na pewno nie w topowych miejscach.

To na razie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spójrz porządnie w dowód rejestracyjny samochodu.

Wg mnie - na tyle co znalazłem sam - to ma on DMC 2452 kg.

Tym samym maksymalna przyczepka, żeby się zmieścić w 3.500,- kg zestawem to DMC 1000, co ogranicza Was do naprawdę NAJMNIEJSZYCH przyczep.

No chyba, że macie prawo jazdy kat. B96 - wówczas Wasz zestaw może mieć max. 4250 DMC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC tego cacka to  2949 kg

 

 

 Samochód: Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 DMC zdaje się 3500

 

 

Jeśli DMC Jeepa jest takie jak powyżej napisał forscher to możecie zapomnieć o przyczepie i kategorii B. Tylko B+E, ewentualnie B96 - wtedy na przyczepę zostaje 1300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.