Skocz do zawartości

Marzenia się NIE spełniają - marzenia się SPEŁNIA! Przyczepa, dwoje dzieci i my. Pierwsza wyprawa! O rady proszę :D


Madzialena

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście B96 to w przypadku tego samochodu najlepsze rozwiązanie.

Musielibyście tylko uważać na ograniczenia do 3,5 t na drogach, bo może być zonk.

A potrafią to co-po-niektórzy robić perfidnie - na drodze, będącej alternatywą dla nagminnie omijanej "autostrady" pomiędzy Koszycami a Preszovem, Słowacy postawili znaczek poniżej 3,5 t i "tysiacz kurun pokutu";-)

W koronach to jeszcze było OK, ale odkąd przeszli na euro...:-(

No a jeśli nastawiacie się na objazdówkę, tzn. nie będziecie li tylko autostradami pomykać i trzeba będzie na to uważać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym przeliczył koszty i chyba poszedł w kampera.

 

Przy B96 już będzie pięknie i życzę zdania za pierwszym razem. Oczywiście jak czytam, że to tylko jeden dzień i już egzamin to mordka mi się uśmiecha.  Dodatkowo nie wiadomo, czy kierowca coś tam kiedyś holował.

 

także ja powiem tak - najpierw min 6 godzin wykupionych na jazdy na placu i można próbować iść na egzamin jeżeli kierowca czuje się na siłach.

 

Osobiście szukałbym jaka będzie różnica w cenie prawdziwego kursu, który później da uprawnienia B+E (egzamin ten sam), i pozwoli wykorzystać w pełni możliwości auta w przyszłości. Czasami braknie 10-20kg do przekroczenia 4250kg i już się fajnej przyczepy nie kupi.

 

Oczywiście można przeliczyć czy nie taniej wypożyczyć jednak kampera :)

 

(najtaniej będzie jechać na domki, ale to nie o to chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ma i to jest prawidłowa masa całkowita dla 4.7

 

Zamontuj viatoll to nie gryzie a ułatwia życie.

Ale mam...wisi po od lusterkiem, a jak...

Ale jak jeszcze nie miałem i szukałem na szybko towarowkę to takiej 500 kg nie znalazłem.

Czyli WuJ... Zmyliła mnie moc. Tam jest 231 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny kempingów w europie, to jest to koszt 20-50€/noc, w zależności od kraju, ale przede wszystkim lokalizacji kempingu. Kempingi nad wodą są zazwyczaj droższe, te w górach są tańsze.
Warto zainstalować na telefonach (na wszystkich, w razie awarii żeby był drugi pod ręką) nawigację działająca bez internetu, która ma POI z wszystkimi (no, może prawie wszystkimi) kempingami w galaktyce (np. Automapa - można wykupić w rozsądnej cenie licencję krótkoterminową na czas wyjazdu). Wtedy w sytuacji awaryjnej zawsze można łatwo sprawdzić gdzie jest jakiś kemping. Ale i w sytuacji nie awaryjnej taka nawigacja bywa pomocna, np do rozplanowania następnego etapu podróży.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już kolega wyżej napisał: b96, viatoll na szybę, porządna budka i w drogę ;)

Przykładowy układ idealny moim zdaniem dla Was:

https://www.olx.pl/i2/oferta/przyczepa-kampingowa-knaus-sport-500-CID5-IDp8Lsj.html#:4dd4d527cd

Piętrus, stolik osobny i francuz. A gazik se poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze wykupił za wszelką cenę assistance jeśli to będzie możliwe dla tak starego pojazdu. I dokładny przegląd auta przed wyjazdem, żeby sprawdzić czy nic nie kapie, nic się nie urywa, klocki, sprzęgło, opony, paski itp: muszą być we wzorowym stanie. Wszystko co budzi wątpliwości lepiej wymienić przed wyjazdem niż w trakcie, bo za granicą byle wymiana może przekroczyć wartość auta.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze wykupił za wszelką cenę assistance jeśli to będzie możliwe dla tak starego pojazdu. I dokładny przegląd auta przed wyjazdem, żeby sprawdzić czy nic nie kapie, nic się nie urywa, klocki, sprzęgło, opony, paski itp: muszą być we wzorowym stanie. Wszystko co budzi wątpliwości lepiej wymienić przed wyjazdem niż w trakcie, bo za granicą byle wymiana może przekroczyć wartość auta.

Ten jeep dalej zajedzie niż te nowe badziewia :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.