Skocz do zawartości

BMW E34 i "zabytkowa" przyczepa


trafic115dci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam BMW e34 520i (150km, automat), które szykuje na zabytek. Będzie ono używane tylko w ciepłe dni na wypady i kręcąc się po okolicy. W związku z tym, że interesuje sie karawaningiem i juz od bardzo dawna chciałem mieć przyczepę, wpadł mi do głowy pomysł aby kupić coś pod ten mój "zabytek". Jaką przyczepe byście mi polecili ? Myślałem o jakimś Niewiadowie np n126n lub 126. Nie mam żadnych wymagań poza tym, że będą tym podróżowały dwie dorosłe osoby i aby pasowała wizualnie do auta.

Pozdrawiam.

Maciek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BMW to lepiej poszukaj niemieckiej przyczepy z lat 80 tak aby pasowała do samochodu ;)

Dla mnie Niewiadów kojarzy się z Polonezem i Fiatem 125p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np niestety ceny są jajka są. Myślę że ogólnie nadała by się każdą przyczepa lat 70/80

Ale Beemka jest koniec lat 80 a raczej początek 90tych., więc nie wiem czy 70-80 by tak pasowało. To Bmw jest można powiedzieć kultowe i jeśli w dobrym stanie to naprawdę "fajny statek". Przyczepy jednak starzeją się inaczej i myślę że przyczepa z 90 roku jest po prostu starą przyczepą, ale nie zabytkiem. Więc trudno żeby taki zestaw spasować...nie wiem, może jakiś knaus ,wilk z tamtych lat. Na pewno jakaś marka "premium" przyczep i do tego musi być igiełka. Inaczej nie ma to sensu. Łatwo nie będzie.

a czy Waszym zdaniem jest szansa ze przyczepa z lat 80tych bedzie sucha i szczelna ? Wiekszych wymagan bym nie mial, no moze ewentualnie zeby była choć troche zadbana...

myślę że jest. Z lat 80 to solidne przyczepy Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Beemka jest koniec lat 80 a raczej początek 90tych., więc nie wiem czy 70-80 by tak pasowało. To Bmw jest można powiedzieć kultowe i jeśli w dobrym stanie to naprawdę "fajny statek". Przyczepy jednak starzeją się inaczej i myślę że przyczepa z 90 roku jest po prostu starą przyczepą, ale nie zabytkiem. Ięc trudno żeby taki zestaw spasować

myślę że jest. Z lat 80 to solidne przyczepy

Gwarantuje ze to BMW jest w swietnym stanie o czym swiadczy fakt, że będzie rejestrowane na "żółte blachy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje ze to BMW jest w swietnym stanie o czym swiadczy fakt, że będzie rejestrowane na "żółte blachy" :)

absolutnie nie podważam. Osobiście lubię "stare graty" i sam posiadam takie dwa. Ale tak jak Ci napisałem. Myślę, że przyczepy starzeją się trochę inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem zestawem: Mercedes W124 1994 rok + Knaus 1993 rok. Czyli wiekowo i miejscem produkcji były spasowane idealnie.

post-7869-0-49265300-1515961663_thumb.jpg

No i samochód faktycznie wyglądał klasycznie, był bardzo ładnie utrzymany i wiele osób spoglądało na niego. Za to przyczepa rok starsza wcale nie była klasykiem, nikt jej nie traktował jako starą. Po prostu zwykła przyczepa jakich wiele. Oczywiście Niemcy czy Holendrzy przyjeżdżali z nowszymi i ładniejszymi przyczepami, ale wiele starszych budek na kempingach też się widziało.

 

Wychodzi na to, że aby zestaw faktycznie klasycznie wyglądał na oko nie eksperta karawaningu to przyczepa musi być z 10-15 lat starsza niż twoje BMW. Wówczas samochód wygląda dostojnie, a zaokrąglona przyczepa z minionej epoki z nim koresponduje wizualnie. To nic, że pojazdy nie z tego samego okresu, ale za to kompozycyjnie budzą pozytywne uczucia. A jak połączysz BMW z przełomu 80/90 z budą z tego samego okresu, to uzyskasz taki rezultat, że większość osób powie, że ładnym, zadbanym, klasycznym samochodem przyholowałeś jakiegoś rupiecia przyczepę.

Budy z przełomu 80/90 nie mają jeszcze "patyny" w dzisiejszych czasach. Dostawczy MB kaczka jest już pojazdem nostalgicznym, a młodszy od niego zaledwie o rok czy dwa Sprinter to po prostu stary grat bez żadnego sentymentu u widza i właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.