Skocz do zawartości

Kupię przyczepę


Nicram Gdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Jeżeli temat powinien być w innym dziale to proszę modów o przeniesienie. Mam żonę i dzieci w wieku 3lata i drugie 1 rok. Miałem kiedyś TEC King 390 teraz myślę o czymś minimum 4 i pół metra żeby można było ciągnąć Seatem Alhabrą w benzynie. Przyczepa ma być wygodna z prysznicem do włóczęgi po europie ( wyjazdy np 1 miesiać).  Budżet do 20 tyś zł. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zakresie cenowym dostępne są egzemplarze z roczników do końca lat 90,

a holownik jaki masz aktualnie, to przyczepa najlepiej do 1 200 DMC.

A więc bardzo dużo rozsądku w oglądaniu pasującego układu,.

Tzw. okazje :to wiadomo nikt czegoś co jest dobre się nie pozbywa, a jak już  ktoś sprzedaję to za rozsądną cenę.

Są handlarze, ale to, to już poezja - tu najwyższa ostrożność i uwaga.

Masz tu na forum wiele tematów, ale internet to zawsze tylko jakieś wskazanie, gdzie kto chce coś sprzedać.

Kolega podaje 2 linki, a i bardzo wielu z forumowiczów bardzo zachwala sprzedawcę z Białogardu,

no i w internecie setki-tysiące ogłoszeń o sprzedaży.

Jednak w/w to tylko jakieś informacje dla Ciebie, i to Ty sam na końcu musisz dokonać wyboru i zakupu.

A więc podróże, podróże, spokojne weryfikowanie informacji oraz oglądanie bardzo uważne.

Zapodawaj w tym temacie linki oraz foty interesujących Cię konkretnych egzemplarzy, to coś popatrzymy-doradzimy,

ale jak już wyżej napisałem, czeka Cię chyba sporo podróży.

Powodzenia i do zobaczenia na szlaku.

Pozdrawiam

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 litrów to już spora pojemność. 

Po co więcej niż 70 litrów? Jak będziesz to napełniał? Więcej konewką wiadrem tam nie nanosisz, bo się zatyrasz.

Jak przewidujesz stale mieć dostęp do wody z wodociągu, to nawet dużo mniejszy zbiornik styknie, i jeśli już, to dolewasz sukcesywnie z węża albo robisz podłączenie węża na ogrodową szybkozłączkę z zaworem w zbiorniku zamykającym się przy określonym poziomie napełnienia (trochę jak w spłuczkach ze zbiornikiem).

Pamiętaj, że taki zbiornik jest jednoprzestrzenny, i napełniony swoje waży, a konstrukcja cepy to raptem sklejka i parę patyków, nawet te 70 l to spore obciążenie i dla podłogi, i mocowań zbiornika. Woda przelewająca sie w częściowo wypełnionym zbiorniku to też siła, która sama z siebie moze nadwyrężyć podłogę, tym większa, im większy zbiornik.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarda, to jest to czego szukam.

 

Kto podpowie czy 70 litrów zbiornik to jest ok czy można zwiększyć?

 

Wszystkim dziękuje za rady i czekam na kolejne.

Można zwiększyć.  Do obecnej dołożyłem 70 l i mam razem 115l. W poprzedniej cepce dołożyłem dodatkowo 120l. Te zbiorniki mają powierzchniowy nacisk na podłogę pewnie taki jak moja wnuczka . :] Obciążenie na podłogę możesz pominąć. Zresztą jeżdzić będziesz  z 20 - 30 l więcej Ci na wieczór w drodze nie będzie potrzebne.Do pełna nalewasz przy wjeżdzie na camp.  Za to żona i dzieci będą zadowolone mając możliwość kąpieli w drodze.

Przetestowane w Chorwacji, Rumunii, Łotwie, Albanii.

Powodzenia w przeróbkach :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarda, to jest to czego szukam.

 

Kto podpowie czy 70 litrów zbiornik to jest ok czy można zwiększyć?

 

Wszystkim dziękuje za rady i czekam na kolejne.

Zawsze można dołożyć kolejny. Im więcej tym lepiej :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła woda pod prysznicem i ilość tej wody to dla 10 miesięcznej córki i 2 letniego syna. Jak coś zostanie to dla żony ;) Mi 5 litrowa bańka z Biedry wystarczy :)

 

Dzięki wam, powinienem mieć Hobby 495. Większosć jest w masie 1300-1400. W dowodzie mam bez hamulca 1200kg. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik masz w tej Alhabrze? 1.8t, 2.0 czy 2.8? Ja ciągałem Sharanem 1.8T. Z przyczepa DMC 900kg radził sobie aż nadto dobrze. Zobacz jakie masz DMC samochodu (pozycja F2 w dowodzie rejestracyjnym). Powinno być coś koło 2400kg. To dzielisz przez 1,33 i masz jaką maks przyczepę podepniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarda, to jest to czego szukam.

 

Kto podpowie czy 70 litrów zbiornik to jest ok czy można zwiększyć?

 

Wszystkim dziękuje za rady i czekam na kolejne.

taka cepka ??? na 2 dzieci?? uklad totalnie nie rozwojowy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć dlaczego?


Jaki silnik masz w tej Alhabrze? 1.8t, 2.0 czy 2.8? Ja ciągałem Sharanem 1.8T. Z przyczepa DMC 900kg radził sobie aż nadto dobrze. Zobacz jakie masz DMC samochodu (pozycja F2 w dowodzie rejestracyjnym). Powinno być coś koło 2400kg. To dzielisz przez 1,33 i masz jaką maks przyczepę podepniesz.

 2.0 żona ma bo ja mam sportowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.