Skocz do zawartości

Sejf


w79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Już widziałem okratowane kampery - takie "ordynarnie" ale też widziałem tak ładnie, ciekawie, a nawet taki co miał antywłamaniowe rolety w oknach...od słońca też one dużo dawały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie mając dodatkowe zabezpieczenie na drzwi przyczepy złodziej włamie się do tej z zabezpieczeniem czy czy do tej bez zabezpieczenia?

Pewnie do obu. Mi się też wydaje, że taka z zabezpieczeniami jest bardziej atrakcyjna, bo zabezpieczenia sugerują, że zawartość jest warta łamania tych zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraty w oknach trzeba zamontować, oprócz sztab w drzwiach i naszpikować wnętrze elektroniką.

Ciekawe co z tego powiadamiania, jak się jest na środku jeziora, albo na górskim grzbiecie?

Teoretycznie dzwonisz na camping i prosisz o reakcje. Ciekawe czy złodziej dalej plądruje, jak wyje syrena, dwie albo trzy ;).

 

Trzeba zabezpieczać dyskretnie, aby z zewnątrz nie było widać ;) tak jak przed kradzieżą auta metodą na walizkę. Już się da, kwestia chęci ;)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie plądruje. Ale co miał ukraść - ukradł w pół minuty i się oddalił. Zanim obsługa kempingu odbierze telefon - jest po temacie.

A co dopiero wytłumaczyć obsłudze co chodzi, zanim ruszy dupę, znajdzie przyczepę itp.

Ma to sens w przypadku domów,  że np. nie ukradną grzejników ze ścian, czy pieca CO,. jednak żaden alarm z powiadamianiem ochrony czy syrena nie uchroni przed włamaniem, które trwa klika minut (daje tylko spokój sumienia właścicielowi). A co dopiero w przypadku przyczep i kamperów.

Jak ktoś ma lęki - powinien jeździć na kwatery czy do hoteli. Wtedy wychodzisz, a mienie jest pilnowane.

 

Sejf czy kasetka najlepiej taka stara jak za PRL, dobrze przytwierdzona (najlepiej przez podłogę, do ramy) i do tego w miejscu trudno dostępnym (aby utrudnić manewrowanie przy zamku) ma sens, do zabezpieczenia jakichś elementarnych rzeczy.

Wtedy taka syrenka czy inny alarm faktycznie ogranicza złodziejowi czas.

Najważniejsze to nie popadać w paranoję....

Edytowane przez niebieski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej chyba trzymać rzeczy w samochodzie jak pisał Jacek. 

Sporo zależy od miejsca, do którego jeździmy. Nie zauważyłem, żeby na lepszych kempingach kręcili się jacyś poszukiwacze "skarbów", co nie znaczy że nie da się wejść. Ale ludzie są wyczuleni i raczej szybko by się zainteresowali kimś kto kręci się między parcelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich kempingach - kołchozach, które mają setki czy tysiące parceli, to kradzieże są dosyć prawdopodobne - złodziej może się wmieszać w tłum. Zresztą przecież kraść mogą też ludzie przebywający na kempingu. Zresztą jeszcze się nie spotkałem się do tej pory z kempingiem na który dostęp dla ludzi z zewnątrz jest permanentnie zablokowany. (Zresztą chyba bym nie chciał w takim obozie przebywać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziko zazwyczaj jest bezpiecznie, no bo nikogo nie ma i nikt nie wie, że tam ktoś w krzakach koczuje ;) W sumie większość przypadków kradzieży miałem na campingach. Raz nam nawet samochód z campingu zwinęli, to było na camping solfatara w miejscowości Pozzuoli (I). Zostaliśmy z namiotem i tym co było w namiocie.. auto się nie odnalazło i wracaliśmy samolotem.. Ale wtedy jeszcze dzieckiem byłem i z rodzicami jeździłem, stare dzieje)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to nie popadać w paranoję....

To chyba najważniejsze.

 

Nie zamykamy przyczepy na kempingu, takie przyzwyczajenie jak dzieci były mniejsze i chodziliśmy kąpać się czy pływać. Jak wychodzimy czy wyjeżdżamy to zamykamy.

 

I co najciekawsze, to jedyne kradzieże miałem u nas w Polsce.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.