Skocz do zawartości

Poszukiwania Pierzastego


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel... Dlaczego jesteś złośliwy?

Absolutnie nie ma żadnej złośliwości z mojej strony ale przyznaję szczerze że odpisałem ironicznie.

Co takiego złego powiedziałem...

Po prostu uważam że nie masz racji. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i poparte marnym doświadczeniem.

 

:piwko:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pierzasty, moje zdanie jest takie, że niech sprzedający się pofatyguje i zrobi porządne foty całej budy włącznie z miejscami, które u Ciebie wzbudzają jakiekolwiek podejrzenia. I te zdjęcia niech Ci wyśle mailem w dobrej rozdzielczości, a nie MMSem. A jak sprzedający nie chce to odpuść.

Jacek, ja tą budę widziałem na żywo i z wierzchu jest wszystko ok.Oprócz tego w środku, nie mam zastrzeżeń . Najciekawsze jest to, że ja też robiłem zdjęcia, ale aparat nie oddaje tego co widać na żywo Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na długotrwałą obecność pary wodnej. jej kondensacja powstaje bardzo szybko w warunkach zimowych.

Po powrotach z zimowych wojaży podejrzewam że jeśli w ogóle to została wytarta szmatką i na tym suszenie się kończyło. 

Miernik nie ma sensu, jeśli miejsce wyschło wilgoci nie wykryje.

Gdyby było jakikolwiek zaciek z zewnątrz, z pewnością wyglądałby bardziej dotkliwie, dążył by śladem w dół a tu idzie równo w poziomie, czyli tak, jak cyrkulacja omija takie zakamarki/kąty.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel... Focus...

Nie wiem co mam powiedzieć żeby na siłę nie forsować własnego zdania.

Ustalmy, że się mylę i mogę za to nawet przeprosić.

Doświadczenie to rzecz nabyta, więc każdy ma własne.

 

Nie chodzi o forsowanie lecz wyjaśnienie...

dziwne jest dla mnie to, że tylko w pewnej części występuję "odbarwienie" i tylko na powierzchni pionowej...

co do pomiaru wilgotności - to jest potrzebny, co jak się okaże, że to miejsce jest zawilgocone? ( ma większa wilgotność niż obszary sąsiadujące ? )

 

fajnie jest napisać, że pomiar jest zbędny i nie jest to nic złego - rozumiem, że pewności 100% w takim przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbarwienia są symetryczne względem tego plastikowego paska i na ścianie i na suficie. Z jakiś powodów było tam najwięcej wilgoci spowodowanej np zatykaniem wywietrzników. Pomiar wilgotności ma sens tylko inwazyjny...

Kto się na to zgodzi?

 

Podniecamy się często idealnymi przyczepami mającymi 15 i więcej lat. Skąd się takie biorą? Ano stąd że są w jednych rękach, ludzie nie gotują w środku tylko w przedsionku, nie używają prysznica, budę garażują z osuszaczami w środku itd.

Inni traktują jak przedmiot i sprzedają jak przestaje się podobać. Może tu po jakiejś eskapadzie brakowało zawsze suszenie i wietrzenia...bo nie było na to czasu.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale należy pamiętać o wentylacji z czym w lato raczej problemów nie ma, problem jest zimą lub nawet w zimniejsze dni gdzie samo ogrzewanie piecykiem potrafi czasem nieźle zaparować w środku przyczepę, Dlatego tez w innym wątku pytałem o skraplanie się wody w użytku zimowym bo trudno chyba nad tym zapanować zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar wilgotności ma sens tylko inwazyjny...

http://www.e-pewex.com/550-profesjonalny-miernik-wilgotno%C5%9Bci-drewna-i-materia%C5%82u-testo-616.html

Takim sprzętem bez uszkodzeń zamierzysz wilgotność w zakresie 3-5 cm i dokonując pomiaru całości, znając pewne punkty odniesienia jesteś w stanie określić czy jest aktywne źródło wilgoci czy nie....

jeśli pomiarowo wyjdą prawidłowe wartości to można sądzić, że wszystko jest ok i być może jest to przebarwienie w miejscu kondensacji pary wodnej, a może ktoś coś mokrego tam wrzucił i zapomniał i sobie czas jakiś leżało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.