Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, golob napisał:

Maarec, na Strasko na początku czerwca, z karta ACSI trzeba robić wcześniejszą rezerwacje na powiedzmy 5-7dni postoju? Spodziewać można się już wtedy ciasnoty i braku miejsc?

Spokojnie możesz jechać, będzie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, może akurat uda się spotkać. Miała być Grecja, ale córka jest na tyle mała, że nie jeździ się zbyt fajnie w dalekie trasy. Więc zostaje północna Chorwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straśko polecam (dla rodzin z dziećmi) , z tych co byliśmy podobał się nam najbardziej, w tym roku zastanawiamy się jeszcze nad Cikat kamp na Mali Losij ale nie wiem czy chce nam się tam przeprawiać promami :hmm:

ogólnie plan jest taki :

wyjazd  koniec maja i tranzytem przez Niemcy , i ze dwa noclegi w Austrii  ( Panorama Camp Zell am See ) jedna dwie noce w planach wycieczka na jeden dzień trasą widokową Großglockner Hochalpenstraße (jak będzie pogoda i widoczki, bez przyczep) , potem okolice Wenecji i później się zastanawiamy, albo do CRO albo na południe Włoch , decyzja jeszcze nie podjęta :hmm:

jakby jednak CRO to mniej więcej tak :

 

cro.jpg

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli służbowe wyjazdy niczego nie pokrzyżują, wyjazd także końcówka maja ale prosto do Chorwacji z jakimś noclegiem tranzytowym jedynie i jakiś kamp na północy, a potem Strasko, bo wszyscy z dziećmi polecają.

 

BTW. Z Wrocławia z przyczepą nie lepiej przez Kudową zamiast Boboszów?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jechać na Kudowę, Nachód, Vamberk, Svitavy, Brno ale nie jechałem tą drogą już z piętnaście lat więc nie wiem jak tam idzie ;)

my jeździmy najczęściej przez Boboszów, Mohelnice, Ołomuniec i lubię tą drogę nawet w nocy

mi tam serpentyny nie przeszkadzają, zresztą  jak zestaw przejedzie odcinek Booboszów - Mohelnicie bez uszczerbku na sprzęcie i kierowcy to znaczy że poradzi sobie w CRO, AT czy IT  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzu - według tej mapy na Straśko też potrzebujesz prom - co prawda tańszy o połowę niż na cikat ale prom. Do tego przejazd mało przyjemnym lecz całkowicie przejezdnym zestawem odcinkiem od Karlovaca do Senj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcin81 napisał:

Ale do Novaljj jest możliwość dojechania na około mostem a na Cres mostu jeszcze nie postawili (wiem że pisałeś cytując mapę) :).

tak, czasowo przy odpowiednich wiatrach wychodzi na Straśko szybciej promem. Gorzej jak się człowiek spóźni 3 minuty a nie ma jeszcze sezonu i czeka się 1,5h na kolejny prom. Finansowo w moim przypadku ok 80zł drożej promem z uwzględnieniem paliwa. Jednak odpoczynek przy przeprawie rekompensuje czas spędzony z dziećmi w samochodzie.

Ja nie mam tego problemu, na Pag prawie zawsze wjeżdżam mostem od południa - jesteśmy tam na koniec wczasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

my jeździmy najczęściej przez Boboszów, Mohelnice, Ołomuniec i lubię tą drogę nawet w nocy

 

Potem Brno - Mikulov?

 

8 minut temu, maarec napisał:

Finansowo w moim przypadku ok 80zł drożej promem z uwzględnieniem paliwa

Ile wychodzi prom Prizna-Zigljen za zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Straśko polecam (dla rodzin z dziećmi) , z tych co byliśmy podobał się nam najbardziej, w tym roku zastanawiamy się jeszcze nad Cikat kamp na Mali Losij ale nie wiem czy chce nam się tam przeprawiać promami :hmm:

ogólnie plan jest taki :

wyjazd  koniec maja i tranzytem przez Niemcy , i ze dwa noclegi w Austrii  ( Panorama Camp Zell am See ) jedna dwie noce w planach wycieczka na jeden dzień trasą widokową Großglockner Hochalpenstraße (jak będzie pogoda i widoczki, bez przyczep) , potem okolice Wenecji i później się zastanawiamy, albo do CRO albo na południe Włoch , decyzja jeszcze nie podjęta :hmm:

jakby jednak CRO to mniej więcej tak :

 

cro.jpg

 

Podoba mi sie ta trasa...  może kiedyś jak jeszcze bedziej zatęsknimy za okolicami Zell am See Grossglockner'em i Heiligenblut :):)

Żona mi co prawda wierci dziure w brzuchu, że w pierwsza trase to ona chce do Toskanii :)

Ale ogólnie trasa mi sie podoba :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maarec napisał:

Suzu - według tej mapy na Straśko też potrzebujesz prom - co prawda tańszy o połowę niż na cikat ale prom. Do tego przejazd mało przyjemnym lecz całkowicie przejezdnym zestawem odcinkiem od Karlovaca do Senj.

wiem, płynąłem nim w zeszłym roku jak i również przejechałem ten odcinek , dla nas jazda z przyczepą po górach nie stanowy dyskomfortu, byle droga była równa ;)

4 godziny temu, golob napisał:

Potem Brno - Mikulov?

 

tak, najczęściej  jeździliśmy przez Mikulov ale ostatnie dwa wyjazdy jechaliśmy Brno - Brzecław - Wiedeń i też było OK

https://goo.gl/maps/qHJzkQvHSy42

 

1 godzinę temu, forscher napisał:

 

Podoba mi sie ta trasa...  może kiedyś jak jeszcze bedziej zatęsknimy za okolicami Zell am See Grossglockner'em i Heiligenblut :):)

Żona mi co prawda wierci dziure w brzuchu, że w pierwsza trase to ona chce do Toskanii :)

Ale ogólnie trasa mi sie podoba :)

 

 

Toskania jak dla mnie przereklamowana ... :-]

tzn  fajna i nie powiem ma swój klimat jak ktoś nie ma dzieci to jak najbardziej można tam jechać i zwiedzać , ale dla rodzin z dziećmi jak nasze,  póki co większa frajada nad morzem...

moja żona też ciągnie do Włoch ja nie przepadam za Włochami  

Generalnie w CRO cenię sobie ten klimat i topografię terenu (od Rijeki w dół , bo Istria to nie mój klimat) a na północy  IT tego niema ... w zeszłym roku byliśmy i w CRO i w IT zjechaliśmy wybrzeże od Wenecji do San Marino jak dla mnie nic ciekawego (jeśli chodzi o samo wybrzeże) bo na zwiedzanie zabytki ITD dzieciaki jeszcze za małe ...

co do naszej trasy to jest to tylko ogólny zarys, nie trzymamy się kurczowo planu , może skończy się na południu Włoch a może z Włoch promem do CRO ?

wszystko okaże się w trakcie wyjazdu :bzik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

wiem, płynąłem nim w zeszłym roku jak i również przejechałem ten odcinek , dla nas jazda z przyczepą po górach nie stanowy dyskomfortu, byle droga była równa ;)

tak, najczęściej  jeździliśmy przez Mikulov ale ostatnie dwa wyjazdy jechaliśmy Brno - Brzecław - Wiedeń i też było OK

https://goo.gl/maps/qHJzkQvHSy42

 

Toskania jak dla mnie przereklamowana ... :-]

tzn  fajna i nie powiem ma swój klimat jak ktoś nie ma dzieci to jak najbardziej można tam jechać i zwiedzać , ale dla rodzin z dziećmi jak nasze,  póki co większa frajada nad morzem...

moja żona też ciągnie do Włoch ja nie przepadam za Włochami  

Generalnie w CRO cenię sobie ten klimat i topografię terenu (od Rijeki w dół , bo Istria to nie mój klimat) a na północy  IT tego niema ... w zeszłym roku byliśmy i w CRO i w IT zjechaliśmy wybrzeże od Wenecji do San Marino jak dla mnie nic ciekawego (jeśli chodzi o samo wybrzeże) bo na zwiedzanie zabytki ITD dzieciaki jeszcze za małe ...

co do naszej trasy to jest to tylko ogólny zarys, nie trzymamy się kurczowo planu , może skończy się na południu Włoch a może z Włoch promem do CRO ?

wszystko okaże się w trakcie wyjazdu :bzik:

 

Suzu4x4  a zwróciłeś uwagę że na tej drodze znak do 3,5 tony ?

W zeszłym roku też nas navi poprowadziło i niestety skończyło się jazda pod zakaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na streetview, faktycznie jest tam znak 3,5t na wjeździe do Austrii :hmm:5abb4687deca4_Beztytuu.thumb.jpg.cb12ee3f6af140a00d5322d589186b34.jpg

powiem szczerze że nie zwróciłem uwagi , teraz wiem czemu tam taki mały ruch w stosunku do Mikulova,  my  na szczęście mieścimy się w 3.5t , ale dzięki za cenne info bo znajomi którzy z nami będą jechać przekraczają, trzeba będzie wracać przez Mikulov ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.