Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem zamiaru demonizować - poza sezonem jest ok, ale w sezonie bywa różnie i niektóre odcinki - zwłaszcza blisko zjazdów z autostrady i dojazdów do popularnych miejscowości, a już na pewno w sobotę rano - bywają zakorkowane i wówczas może być po prostu niekoniecznie miło...

A poza tym uprzedziłem, że moje spostrzeżenia są przez pryzmat zrobienia tej trasy motocyklem z wrażeniami nieporównywalnymi z samochodem, a co dopiero z zestawem...


To ma być trasa na 3 tygodnie w tym gulasz u bratanków w obie strony...hihi

Daliście mi do myślenia z tymi 3 tygodniami.

Wprawdzie to dla mnie nie do pomyślenia jednorazowo, ale sam wyjeżdżam 3 x po tygodniu więc suma się zgadza;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Chorwacja z dziećmi to polecam Lanterna Porec. Mocno inwestują i rok rocznie podwyższają standard, obecnie obiekt już zbliżony do np. włoskiego Pra Della Torri koło Caorle.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No już przestańcie z tym oftopikiem...;-)

Jeśli ktoś jedzie pierwszy raz na Chorwację to powinien zacząć od tego, że - pod względem karawaningu - Chorwacja (z małymi wyjątkami od reguły) to tak na prawdę dwa światy:

- pierwszy to Istria - zatrzęsienie kempingów, z czego dużo wielkich, choć w zasadzie żaden w standardzie włoskim (typu Union Lido, Marina di Venezia, Pra Delle Torri), tzn. z gorszą infrastrukturą. Dla niektórych będą to FAJNE kempingi, dla innych masakra. W sezonie jak nie zarezerwujesz to czasem trzeba zjeździć parę kempingów zanim znajdziesz wolne miejsce. Przy gorszej infrastrukturze ceny wcale nie znacząco mniejsze (albo w ogóle) niż we Włoszech na kempingach typu takiego jak wymieniłem. No i o ile we Włoszech ta wielka ilość ludzi rozłazi się że tak powiem po infrastrukturze (szerokie, piaszczyste plaże, aguaparki po kilka, a nawet kilkanaście basenów i zjeżdżalni + animacje dla dzieci, itp.), o tyle na podobnej wielkości kemping na Istrii przypada powiedzmy jeden basen i skromna kamienista, albo betonowa plaża...

- drugi to reszta Chorwacji - kempingi w większości (nie wszystkie) kameralne, rodzinne, ze skromną infrastrukturą, ale za to z fajnym klimatem. Często plaża skromna (kamienista lub betonowa), ale cisza, spokój - i dla niektórych właśnie to będzie FAJNE. Tytułem przykładu są kempingi, gdzie 4-5 os. rodzina spędzi noc za 15 EUR, ale na kempingu jest np. tylko 12V, więc pasuje mieć solary. Za to kemping jest tak położony, że parkujesz kamperem/przyczepą tak, że prosto z przyczepy wpadasz do morza... Jak masz miejsce żeby zatargać np. ponton z silnikiem to już jesteś w raju. Ale dla innych to fajne NIE będzie.

 

Reszta Chorwacji do mnie przemawia :)

 

My planujemy wyjazd do Chorwacji, przełom maj/czerwiec. Aktualnie szukamy przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta Chorwacji do mnie przemawia :)

 

My planujemy wyjazd do Chorwacji, przełom maj/czerwiec. Aktualnie szukamy przyczepy. 

 w innym wątku pytałaś o karty zniżkowe, jeśli zamierzacie jechać do CRO w tym terminie to warto zakupić kartę ACSI, jeśli będziecie korzystać z kempingów które ją honorują, zwróci się kilkukrotnie ;)

 

poniżej lista kempingów w CRO które honorują kartę :

 

https://www.campingcard.co.uk/croatia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizuj tak Jadranki, gdzie tam masz jakieś długie podjazdy czy zjazdy? Od Dubrownika do wysokości Pagu jedynie miałam okazję pokonać i nic strasznego. Pozostałym odcinkiem nie jechałam ale z tego co kojarzę to tam też źle nie jest dla zestawu. Oczywiście średnia prędkość nie będzie duża ale jak komuś się nie spieszy to fajna sprawa.

:ok:niedawno już któryś raz celowo  z sentymentu ponownie przejechaliśmy  całą trasę z przyczepką aż za Dubrownik , powolutku z przystankami na cudowne widoczki i chętnie ten przejazd byśmy powtórzyli ; powrót do pracy już nie był tak bajeczny : autostrada , połykanie jak najwięcej kilometrów i koniec bajki :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koleżanki i kolegów w tym wątku. Poradzę się tutaj bo pytanie dotyczące Chorwacji, nowy tu nie jestem ale przygodę z przyczepą zaczęliśmy z żoną w 2017, więc nie byliśmy w zbyt wielu miejscach. Tematów jest tutaj dużo ale nie znam regionów Chorwacji bo jeszcze tam nie byliśmy. Ale właśnie szykujemy się, chyba nie w tym roku ale kolejnym. Termin to tylko lipiec- sierpień bo tak niestety nauczyciele mają wolne. Jedziemy z żoną sami, bez dzieci i interesuje nas jakiś nie ogromny, urokliwy kemping, żeby w okolicy było co zobaczyć i nie było bardzo daleko. Nie ukrywam że cena też ma znaczenie, nie potrzebujemy marmurów ale standardowych warunków w dobrej cenie. Możecie mi doradzić w jakim regionie szukać ? Albo jakiś konkretne pole?
Miejsce które wyżej opisywał kolega: delikatne zbocze z latkiem bez patelni i pięknym widokiem, kameralne. To jest to co nas interesuje ;-)

Nie ważne gdzie, byle z uśmiechem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w tym roku musimy wreszcie zrealizować ten jak że piękny plan.

Chcemy w drugiej połowie czerwca zobaczyć Jeziora Plitwickie może Wodospady Krka

jest też chęć dotrzeć aż po Dubrownik,ale czy tak będzie to się okaże bo zawsze można zostawić i mieć pewien niedosyt.

Chętniej wtedy wracać w te piękne rejony.

Trzeba nam zacząć powoli przeglądać nasze forum bo to skarbnica jakże cennych wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie kto się najbardziej udziela w temacie Chorwacji (co po niektórzy prowadzą osobne blogi) i obejrzyjcie ich relacje - najlepiej od tego zacząć. Tytułem przykładu (mam nadzieję, że nie obrażą się ani Ci co ich wymieniłem bez ich woli, ani Ci których nie wymieniłem wbrew ich woli;-): maarec, gusia-s... Oni na Chorwacji Właściwej zjedli zęby (choć mam nadzieję, nie wszystkie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zulos napisał:

................obejrzyjcie ich relacje - najlepiej od tego zacząć....................maarec, gusia-s......................zjedli zęby.............

ja ich (i innych również) podziwiam za chęci i determinacje, czerpię informacje garściami nie dając nic w zamian -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie. Od 3 miesięcy nie ma czasu na ostatni odcinek z wczasów 2017. Nie opisanych wyjazdów jest kilkanaście w kolejce.

Mój blog to moja zabawka, moje zasady i moje a w zasadzie nasze wspomnienia. Mam nadzieję, że przetrwają dłużej niż ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.