Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak piszesz jedziemy najpierw solo, po wczorajszym podjeździe doszło mi parę szarych włosów na klacie. 

Ruchu ciężarówek żadnego nie zaobserwowałem. Ogólnie jest mały ruch i jak raz na godzinę przejedzie jakaś osobówka lub bus to dobrze, oby tak dalej. Największe obozowisko to Polacy i ich sprzęty pływające. 

 

IMG_20180724_121550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Benior napisał:

Tak jak piszesz jedziemy najpierw solo, po wczorajszym podjeździe doszło mi parę szarych włosów na klacie. 

Ruchu ciężarówek żadnego nie zaobserwowałem. Ogólnie jest mały ruch i jak raz na godzinę przejedzie jakaś osobówka lub bus to dobrze, oby tak dalej. Największe obozowisko to Polacy i ich sprzęty pływające. 

 

IMG_20180724_121550.jpg

Być może rok temu coś tam budowali, dobrze że teraz jest spokój.

Ja na wszystkie podjazdy patrzę przez pryzmat zestawu ponad 4 tony z napędem na przód i skrzynią manualną. Nowym touaregiem pojechałbym tam bez wizji lokalnej :)

Fotki z sezonu z divnej - paskudne. W pierwszych dniach czerwca (2017) było tam pusto. Plaża jest piękna, lecz nie jest to miejsce warte stania w takim tłoku. Tradycyjnie robi się tam dość szybko głęboko, a woda za gorąca nie jest. Na plus w prawej części plaży kamienie, w których rozmnażają się ryby, fajne kolorowe, rzadki widok w Cro.

 

di01d.JPG

di04.jpg

di05.JPG

di06.JPG

di07.jpg

di14.jpg

di16.jpg

di19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gusia-s napisał:

Przyczepy czy kampery stały praktycznie na plaży ale na patelni, a pod markizą niemal depcząc po nogach przechadzali się obcy ludzie tłumnie odwiedzający plażę. Wg mnie to jest główny minus tego kempingu. W gaju oliwnym są miejsca pod namioty. Ten kemping to na czerwiec lub wrzesień - w sezonie odradzam

Zobaczymy pewnie jutro jak to wygląda na żywo i będziemy decydować.

21 minut temu, gusia-s napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że on nie leży bezpośrednio przy morzu? jakieś 200 m do plaży trzeba iść ścieżką przez gaj lub uliczką trochę dalej.

To martwi i chyba dyskwalifikuje miejsce. 

22 minuty temu, gusia-s napisał:

Tu bym wogóle z budką się nie pchała nawet niewiadówką. Ja nie wiem czy żeby wjechać na ten kemping połamiesz się zestawem bez odpinania. W mojej ocenie to jest kemping wyłącznie dla namiotów i nie za dużych kamperów. 

To ostateczność bo już tam byłem ale bez przyczepki. Było to spanie w vanie :rolleyes:

Tam też jest bardzo mało miejsc najbliżej plaży a takie lubimy.

Będziemy kombinować plan D bo stąd musimy odjechać max w piątek lub zmienić miejsce postoju gdzieś w głąb kempingu. 

Trzeba coś wymyśleć lub jak macie jakieś ukryte miejscówki to chętnie poznam. Prądu nie potrzebuje więc lokalizacja obojętna znaczy gdzieś do 50-100km. 

20 minut temu, maarec napisał:

Ja na wszystkie podjazdy patrzę przez pryzmat zestawu ponad 4 tony z napędem na przód i skrzynią manualną. Nowym touaregiem pojechałbym tam bez wizji lokalnej :)

Mam podobnie niby moje 2L ale niuty dopiero przy 4000tys, manual i napęd na przód :pad: 

Nastepny musi być z turbiną lub może hybryda :hmm: i fajnie by było napęd na 4 łapy

Do Prapratno przyciągnął Duńczyk kia Niro swojego hobby ok 1500kg i prędkości przelotowe miał 90-100 a spalanie ok 9L

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Benior napisał:

Jesteśmy tylko we dwoje, nasze dziecko już z nami nie chce podróżować.

Ja sentymentalnie pojechałbym do Loviste. Fajna zatoczka na końcu świata. Restauracja zaprzyjaźniona z Makłowiczem i klimat totalnej dzikości. Camp Denka, fajny właściciel robiący imprezy dla gości. Jak się nie spodoba to powrót do Orebicza czy Kuciste łatwy. Dojazd - za Orebiczem stromy podjazd, chyba 13%, do objechania z luzem, nawet na mokrym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gusia-s napisał:

Ja bym się tam nie pchała i to nie z powodów, o których pisze maarec choć w mojej ocenie dojazd i wyjazd do/z kempingu nie jest aż taki trudny szczególnie z niewiadką.

No nie wiem @gusia-s jakie Ty masz doświadczenia, ale dla mnie ta trasa była emocjonująca bez ogona, zakręty 180 stopni często połączone z dość stromymi podjazdami, wąska droga.

Żeby zaparkować samochód na ulicy przed kempingiem trzeba było się natrudzić, by inny samochód mógł przejechać. Mijanka na tej trasie, nawet z niewiadką, musi być bezcennym przeżyciem. Osobiście nie widziałem zjazdu z drogi do kempingu, jednak z drogi trzeba było zejść po stromym zboczu i już się było przy wodzie. Nie wyobrażam sobie jak stromy/kręty musi być zjazd na kemping. W owym czasie widziałem na kempingu chyba same kampery, a i tak je podziwiałem.

Tak więc @Benior , ja Ci proponuję, tak jak poprzednicy, wycieczkę solo (byś nie miał kolejnego siwego włosa na klacie), bo dla mnie jest to jedna z najpiękniejszych plaż, na jakich byłem :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sentymentalnie pojechałbym do Loviste. Fajna zatoczka na końcu świata. Restauracja zaprzyjaźniona z Makłowiczem i klimat totalnej dzikości. Camp Denka, fajny właściciel robiący imprezy dla gości. Jak się nie spodoba to powrót do Orebicza czy Kuciste łatwy. Dojazd - za Orebiczem stromy podjazd, chyba 13%, do objechania z luzem, nawet na mokrym.
 
Do Loviste jest podjazd 9% w górę jak i w dół. Dobrze zapamiętałem bo miesiąc temu hamulce w mojej hobbitce zagrzałem i zaczęły strasznie piszczeć 500 m przed tablicą Loviste :)
Po ostudzeniu objawy ustąpiły i szczęśliwie wróciliśmy do domu. 794387e5d41ab707a876f8d0f0c9efad.jpg9ad145d32a7dc0b65eb22f779b9071b4.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady :banan:

W końcu udało nam się dodzwonić na 

Camp Divna
Unnamed Rd,, 20240, Donja Vrućica, Chorwacja
+385 99 837 7155

https://goo.gl/maps/8Wc52Qpn5sq

I przez najbliższe 2 tyg mają komplet.

Pojedziemy tam i tak skoro tak bardzo zachęcacie :tuptup: Przy weekendzie pewnie będzie więcej ludzi więc jutro trzeba to  zobaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orebic’u jest jeszcze Nevio. Nam ten kemping bardzo przypasował z poprzednią przyczpą. Z Niewiadką powinieneś być w stanie wjechać na większość parcel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

nie wiem @gusia-s jakie Ty masz doświadczenia, ale dla mnie ta trasa była emocjonująca bez ogona, zakręty 180 stopni często połączone z dość stromymi podjazdami, wąska droga...

Bez ogona to my jeździmy po jeszcze bardziej emocjonujących trasach szutrowych ciągnących się na zboczu góry ... na Peljesacu np. Estravaganza ;) Nie polecam za bardzo :D jest filmik w relacji z tego zjazdu ;)

Do Divnej jest zaledwie 1 zakręt 180 st. Nie ma ani jednego podjazdu o nachyleniu pow. 10 % , jest asfalt, czyli jest dobrze :)

Wąsko jest dopiero za kempingiem, między Divna-Duba tam gdzie już parkują auta plażowiczów a mimo to da się minąć i przejechać :)

Na kemping prowadzą 2 zjazdy z ulicy, pierwszy do gaju tam gdzie namioty a dalej jest drugi, do tej części gdzie stają kampery i przyczepy na plaży, fragment widać na moim foto w poprzednim poście. Widać też tam budkę w 1 linii. :) Nie jest kręty i ma zaledwie jakieś 20 -30 m długości. To zejście do plaży, o którym wspominasz jest sporo dalej i faktycznie różnica poziomów jest większa.

@Benior jak tak czytam o obłożeniu to jestem w szoku. Z roku na rok jest trudniej o miejsce na kempingu ! Niedobrze :(

Loviste jakoś mi serca nie skradło, tak samo Kuciste ... tam łeb urywa codzienny, popołudniowy mistral, to miejsce dla wind/kitesurfingu. Duży ruch na wodzie, deski prawie wypadają na plażę ;)

W Orebic ... przez płot z plażą Trstenica jest mały przydomowy kemp. Glavna Plaza. Obok kemp Trstenica ale jego nie lustrowałam. Jest też mini kemp Mario 

Camping Mario
Ul. Bana Josipa Jelačića 5, 20250, Orebić, Chorwacja
+385 20 713 126

https://goo.gl/maps/DkjxYQtFAf22

Może tam przedzwoń. 

My staliśmy na Nevio, zaraz na wjeździe do Orebic i mogę go polecić, kemping jest na klifie więc do plaży trzeba nieco zejść. Niżej też są parcele ale raczej dla kamperów. Kawałek przed kemping Lavanda ... ma chyba ze 2 lata dopiero, w stylu podobny bardzo do Nevio tylko nie zadrzewiony w części dla bud i kamperów.

W Mokalo przed Orebicem 3 kempingi Vala, Adriatic i Ponta ... wszystkie na klifie, tarasowo ułożone parcelki, miejsca pod budki wysoko.

I to by było chyba na tyle na Peljesacu.

Jutro, czyli 25 lipca o g. 19 w Kunie Peljeskiej, konoba Spaleta, odbędzie się spotkanie z Makłowiczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gusia-s napisał:

W Orebic ... przez płot z plażą Trstenica jest mały przydomowy kemp. Glavna Plaza. Obok kemp Trstenica ale jego nie lustrowałam. Jest też mini kemp Mario 

Camping Mario
Ul. Bana Josipa Jelačića 5, 20250, Orebić, Chorwacja
+385 20 713 126

https://goo.gl/maps/DkjxYQtFAf22

Może tam przedzwoń. 

Dzięki za wszystkie namiary. Będziemy jutro dzwonić. 

Na naszym kampie robi się coraz tloczniej. Karawaning robi się coraz modniejszy i chyba trzeba się przyzwyczaić, że z miejscem będzie coraz trudniej. 

Taki zestaw 

A na Nas i wielu kempingowiczach robi wrażenie ilość sprzętu pływającego jaką zabrali nasi rodacy a wszystkiego i tak nie widać na zdjęciu. 

IMG_20180721_152314_HDR.jpg

IMG_20180724_202202.jpg

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vrs napisał:

W Orebic’u jest jeszcze Nevio. Nam ten kemping bardzo przypasował z poprzednią przyczpą. Z Niewiadką powinieneś być w stanie wjechać na większość parcel. 

Potwierdzam super kamp, chyba nasz ulubiony w Cro. Obok wybudowali jeszcze coś nowego - Kamp Lavender, ale z racji nowości z cieniem chyba będzie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Benior napisał:

Dzięki za wszystkie namiary. Będziemy jutro dzwonić. 

Na naszym kampie robi się coraz tloczniej. Karawaning robi się coraz modniejszy i chyba trzeba się przyzwyczaić, że z miejscem będzie coraz trudniej. 

Taki zestaw 

A na Nas i wielu kempingowiczach robi wrażenie ilość sprzętu pływającego jaką zabrali nasi rodacy a wszystkiego i tak nie widać na zdjęciu. 

IMG_20180721_152314_HDR.jpg

IMG_20180724_202202.jpg

Jeśli pontony z silnikami wyciągane są na plac to niezbyt to dobrze świadczy o "spokoju" w okolicy. Może się mylę a po co zadawać sobie tyle trudu z ciągłym wyciąganiem takiego pontonu jak widać tu na zdjęciu ? Najlepsza bojka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.