Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

proponuję mimo wszystko wybrać się DO Chorwacji.

A ja Ci gwarantuję ze forma na Chorwację jest poprawna...

 

Maniek sprawdzonych miejscówek jest sporo...podobnie jak tematów na forum. Maarec to jeden z naszych ekspertów. Ja tez coś znam...

Powiedz jaki region Cię interesuje.

Ps. Chyba dawno cię nie było...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Commander faktycznie nie bywałem na forum ale to związane tym ze zmieniłem pracę ale mam nadzieję że to się zmieni i będę mógł bywać częściej na forum a co do Chorwacji to jestem zielony i nie jestem wstanie skazać regionu 

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również z chęcią byśmy się wybrali na Cro, ale jako że jesteśmy nowicjuszami, bez znajomości języków obcych  i dodatkowo byłoby to pierwszy nasz wypad w ten rejon to z chęcią byśmy się dołączyli do kogoś kto by w ten rejon jechał .....co do terminu to jesteśmy elastyczni byle by było ciepło :)

Jakby ktoś chciałby nas przygarnąć to PW.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci gwarantuję ze forma na Chorwację jest poprawna...

Miodkiem nie jestem ale będę się spierać :P na wyspę chorwacką to tak ale jeśli mowa o Chorwacji jako kraju to do :P

Zostawmy jednak te dywagacje ... 

 

Maarec a masz może link z forum gdzie opisywałeś te kempingi 

W Marka stopce masz link do bloga ... a tam zarojenie kempingów  :]

W tym wątku sporo relacji a w nich opisane kempingi/rejony/ciekawostki.

 

My również z chęcią byśmy się wybrali na Cro, ale jako że jesteśmy nowicjuszami, bez znajomości języków obcych  i dodatkowo byłoby to pierwszy nasz wypad w ten rejon to z chęcią byśmy się dołączyli do kogoś kto by w ten rejon jechał .....

W swoich relacjach, zarówno dojazd jak i kempingi drobiazgowo opisywałam w każdej. Nie ma się czego bać tylko siadać i planować. Nie odważyłabym się zupełnie zdać na kogoś ... w podróży rożnie bywa, trzeba coś samemu poczytać i się przygotować aby w razie co nie zostać z ręką w tzw. nocniku ;)

 

Jeszcze jest na to czas. Czytać, o resztę dopytać i jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "fajnych kempingach"? Ja powiem tak im wyżej (Istria) tym fajniejsze kempingi im niżej tym słabiej z kempingi.

Ale dla każdego fajne oznacza coś innego.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem co dla mnie oznacza fajny kemping.

W zeszłym roku byłem w Cikat. Kto był to kojarzy zapewne parcele premium mare położone na zboczu schodzacym w kierunku plaży, w cieniu piniowego lasku z ładnym widokiem na morze. Szukam czegoś takiego tylko w innej lokalizacji. Zdaje sobie sprawę, że opis pasuje do wielu chorwackich campów, ale jeśli dodam, że szukam podobnego standardu, parceli nie na patelni i w dowolnym regionie to może coś się urodzi. Studiuję lekturę forum i kilku równoległych stron www, ale gdyby ktoś ze znawców regionu rzucił jakąś sugestię, będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzia...jedziesz na Słowację czy do Słowacji?

No właśnie Miodek kiedyś coś na ten temat mówił...

 

Słowacja akurat jest wyjątkiem jak i kilka jeszcze innych państw jak Litwa, Łotwa, Białoruś, Ukraina. W przypadku Chorwacji jedzie się do Chorwacji :) No to tyle tych miodkowych rozważań ;) Najważniejsze aby pojechać i być zadowolonym, nie ważne gdzie :P

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzia...jedziesz na Słowację czy do Słowacji?

No właśnie Miodek kiedyś coś na ten temat mówił...

akurat zły przykład ;) ale Jacek już mnie uprzedził :)

 

Czemu nie jeździmy na Rumunię, na Bułgarię, na Włochy?

Czemu nikt nie jeździ na Polskę?

 

Za Słownikiem Języka Polskiego ...

Tylko kilka nazw krajów (nie licząc państw-wysp) łączymy tradycyjnie z przyimkiem na, są to: Słowacja, Węgry, Ukraina, Białoruś, Litwa i Łotwa (więcej szczegółów o tym podaje Słownik wyrazów kłopotliwych PWN, hasło: Litwa, Łotwa, Białoruś, Ukraina). W związku z tym powiemy: "Jadę na Słowację", ale "Jadę do Chorwacji". 

 

Tak więc skoro temat wystartował, można już zdradzać kto, w jakim okresie i gdzie wybiera się do Chorwacji  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już przestańcie z tym oftopikiem...;-)

Jeśli ktoś jedzie pierwszy raz na Chorwację to powinien zacząć od tego, że - pod względem karawaningu - Chorwacja (z małymi wyjątkami od reguły) to tak na prawdę dwa światy:

- pierwszy to Istria - zatrzęsienie kempingów, z czego dużo wielkich, choć w zasadzie żaden w standardzie włoskim (typu Union Lido, Marina di Venezia, Pra Delle Torri), tzn. z gorszą infrastrukturą. Dla niektórych będą to FAJNE kempingi, dla innych masakra. W sezonie jak nie zarezerwujesz to czasem trzeba zjeździć parę kempingów zanim znajdziesz wolne miejsce. Przy gorszej infrastrukturze ceny wcale nie znacząco mniejsze (albo w ogóle) niż we Włoszech na kempingach typu takiego jak wymieniłem. No i o ile we Włoszech ta wielka ilość ludzi rozłazi się że tak powiem po infrastrukturze (szerokie, piaszczyste plaże, aguaparki po kilka, a nawet kilkanaście basenów i zjeżdżalni + animacje dla dzieci, itp.), o tyle na podobnej wielkości kemping na Istrii przypada powiedzmy jeden basen i skromna kamienista, albo betonowa plaża...

- drugi to reszta Chorwacji - kempingi w większości (nie wszystkie) kameralne, rodzinne, ze skromną infrastrukturą, ale za to z fajnym klimatem. Często plaża skromna (kamienista lub betonowa), ale cisza, spokój - i dla niektórych właśnie to będzie FAJNE. Tytułem przykładu są kempingi, gdzie 4-5 os. rodzina spędzi noc za 15 EUR, ale na kempingu jest np. tylko 12V, więc pasuje mieć solary. Za to kemping jest tak położony, że parkujesz kamperem/przyczepą tak, że prosto z przyczepy wpadasz do morza... Jak masz miejsce żeby zatargać np. ponton z silnikiem to już jesteś w raju. Ale dla innych to fajne NIE będzie.

No więc to pierwsze co trzeba rozstrzygnąć - albo rybka, albo akwarium.

A reszta jest w niezliczonych wątkach na forum i stronach/blogach, które prowadzą forumowicze.

Mój następny target to np. kemping Rozac w Trogirze, ale tam trzeba robić rezerwacje najlepiej na rok wcześniej;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.