Skocz do zawartości

węgry - baseny - wyjazd z dziećmi


camper4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobne zdanie o kąpielisku Miskolctopolca. Zobaczyć z pewnością warto, ale współczuję tym którzy muszą tam spędzić 2 lub więcej dni. Myślę, że kto tam był wie o czym piszę. Natomiast jeszcze raz polecam Bogacs oraz Mesokocest. Co do toalet w Bogaczu miałbym trochę uwag (późny Gierek), ale da się wytrzymać. Z pewnością największą wieczorną atrakcją tej małej miejscowości jest wzgórze z licznymi piwnicami, gdzie można skosztować b. dobrego wina. Polecam piwniczkę nr 24. Sympatyczny Węgier serwuje doskonałego merlota.! :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam .

właśnie wróciłem z kolejnej wakacyjnej wyprawy na Wegry i chciałbym Wam polecić nowo odwiedzane przez moją rodzinkę (2+2) miejsca.Tym razem zaliczylismy bardzo małe miasteczko Cserkeszolo,a w drodze powrotnej zatrzymalismy się w słowackim Sturovie na granicy z Węgrami.

W obu tych miejscowościach kampingi są razem z basenami wliczonymi w cenę.Baseny termalne,zjeżdzalnie i mnóstwo atrakcji dla dzieci.Knajpki oczywiście na miejscu,gdzie mozna dobrze i tanio zjeść(nie trzeba tachać ze sobą zabitej lodówki prowiantu!).Toalety określam na dobry plus-na Węgrzech sprzatane w ciągu dnia dwa razy.Jeżeli ktoś będzie się wybierał w te srony chętnie podpowiem co i jak.

Tutaj linki do tych miejscowości :

http://www.cserkeszolo.hu/

http://www.vadas.sk/

Dodaję ,że na Węgry jeżdżę od 10 lat i ta malutka wiocha Csekersolo najbardziej mnie urzekła,brakowało jedynie swojskiego-prosto z piwniczki (tak jak w Bogacs) wina ,ale są tam 2 markety w których wszystko jest tanie np. piwo Becks ok.2,20zł wino tokaj ok.9-10 zł.

Acha pole namiotowe posiada mnóstwo stanowisk,dlatego prawie pewne jest ,że jeżeli tam traficie to spokojnie ,bez stresu znajdziecie swoje miejsce.

W wolnej chwili wkleję tu kilka fotek.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afrikaner mam pytanie o Sturowo.Piszą tam o 2 kąpieliskach stare i nowe.Jak to rozgryżć.Chodzi mi o to ,na którym jest basen termalny i który jest połączony bezpośrednio z campingiem. No i tradycyjnie pytam o warunki sanitarne ,gdyż na Słowacji różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo elaola.

W Sturovie są dwa pola namiotowe-jedno to takie "gierkowskie",a drugie połączone z basenami ,nieodgrodzone zadnym płotem,wszystko dzieje się na terenie kompleksu basenów - z polem namiotowym.patrząc od głównej bramy po prawej stronie ustawiane są przyczepy kampingowe,bo są tam przyłącza prądowe itp. my natomiast rozbilismy obóz całkiem z tyłu ,gdzie jest rozległy teren pomiędzy drzewami,jednak prąd trzeba ciągnąć z kibelka bo tam głównie rozbijają się namiociarze-tam nie było tłoku.jeżeli chodzi o czystość w toaletach to całkiem nieźle to wyglądalo-kabiny prysznicowe były zamykane ,kibelki też,nawet papier toaletowy dokładali na bieżąco !!! Wyliczyli nas dokładnie za jedną noc 800 koron(2+1,bo maleństwa nie liczyli)

Dodam ,że przed hotelem w którym się melduje jest b.duzy parking , na którym mozna przyciąć bezproblemowo kimkę ,(jeżeli się przyjedzie w nocy),bo podobno wjeżdżać mozna od 8.00 rana.

W miasteczku też jest fajnie-jest ul.Hlavna czyli główna ,z knajpkami ,fontanną,pysznymi lodami od Turków,no i promenada przy rzece Dunaj,most i przejście na stronę węgierską ,gdzie znajduje się przepiękna bazylika.

ogólnie miejsce bardzo fajne przy przelocie na południe Węgier czy dalej Chorwacja itd. :slina::bzik::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktoś tu był ?

http://www.fuzescamping.hu/camping_e.html

 

albo coś słyszał ? podoba mnie się bo drzewa i ludzi jakby nie aż tak dużo...

 

Liczę na znawców...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

szukam informacji na temat kampingów z basenami w miejscowościach

Buk,Papa,Sarvar :hop1:

 

jezeli ktoś z naszych forumowiczów zawiatał w te rejony proszę o rzeczowe wypowiedzi.szczególnie interesuje mnie to czy pola namiotowe połączone są z kompleksami basenów i jak to w praktyce wyglada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Buku byłem 4 razy - pole jest częścią basenów - wstęp za pomocą karty chipowej.

czysto i fajnie - ale mało atrakcji dla dzieci (zjeżdżalni).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello,

My byliśmy w Sarvar w drodze powrotnej z Chorwacji - fajne miejsce. W cenie kempingu oczywiście wejściówka na baseny (kemping tuż "za płotem" basenów) :bzik: .

Camping położony przy ulicy na skraju miasta, więc jako miejsce na urlop nie polecam chyba ...

http://www.spasarvar.hu/camping_sarvar

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z żonka wybieramy się do Jaszapati jest to pole z dostępem do basenów termalnych 24/h cena około 70pln za dobę(auto+przyczepa+prąd) warunki sanitarne na dobrym poziomie od Bielska 400km co jest dużym +

W zeszłym roku tam byliśmy pod namiotami( namiot nigdy więcej-dlatego kupiłem przyczepkę)

Fajna dziura polecam :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysto i fajnie - ale mało atrakcji dla dzieci (zjeżdżalni).

 

Witam

 

Jako ze od jakiegos czasu jestem zmuszony do odwiedzania thermali to napisze tak jak ja to widze;;;

 

thermale to nie sa dla dzieci , na kazdym basenie leczniczym masz kartke ze dzieciom do lat 12 nie wolno wchodzic.

 

Jest do czesto przestrzegane , ale nie zawsze przez uzytkownikow,

 

bylem swiatkiem wyprowadzania dzieci przez personel kapieliska z takiej wody i wywodow tatuska ze odpowiedzialnosc za swoje dzieci ponosi sam.

 

moje wnioski , jedziesz tam w spokoju wymoczyc swoje stare spruchniale kosci ,

a nie sluchac wrzeszczacych cudzych bachorow ,ktorym zachciewa sie zabawy w cieplej wodzie.

Nie mam nic przeciw jezeli z dziecmi jedzie sie do Aqa Parku tam jest na to miejsce moga sie wyszalec, a czy rodzice wypoczna to inna inszosc.

 

Pozdrawiam

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba troszkę przegiołeś z tymi bachorami

 

ja jeżdżę z dziećmi - i nieprawdą jest że baseny są tylko dla starych dziadków

 

w bogaczu były wydzielone dwa specjalne baseny dla osób powyżej 18 roku życia

 

reszta była ogólnie dostępna dla dzieci

 

dla moich córek kompiel w wodzie o temperaturze powyżej 30 stopni to najlepsza sprawa

nie jest im zimno nie ma szoku przy wchodzeniu i moga długo tam wytrzymać

 

bardzo chętnie się uczyły pływac i wskakiwać do wody - takze każdemu kto ma małe dzieci naprawdę polecam baseny termalne

 

a dziadkowie niech jeżdżą z wnukami przynajmniej trochę odmłodnieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.