Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

Ja raczej zważył bym przyczepę która miała obniżone DMC aby się nie okazało że ładowność się skończyła

po włożeniu poduszek i kołdry do spania :] 

 

 

Piszesz to zakładajac ze w czasi e kontroli na takim wyjezdzie ktoś Ci zważy przyczepę i ze bedziesz mial wiecej niz DMC..    nie słyszałem o ważeniu przyczep przez misiaków, na wagach także nigdzie nie widziałem aut z przyczepami

 

 

 

Czy zatem jest sie czego obawiać ?   Mam tu na myśli obawianie o przekroczenie ładowności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U nas jeszcze nie ale w austrii ważą. Druga rzecz to problem przy wypadku, jadąc przeładowanym zestawem oc wtedy regresem będzie z Ciebie ściągane. Warto ryzykować? Ja bym nie ryzykował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz to zakładajac ze w czasi e kontroli na takim wyjezdzie ktoś Ci zważy przyczepę i ze bedziesz mial wiecej niz DMC..    nie słyszałem o ważeniu przyczep przez misiaków, na wagach także nigdzie nie widziałem aut z przyczepami

 

 

 

Czy zatem jest sie czego obawiać ?   Mam tu na myśli obawianie o przekroczenie ładowności.

Powiem Ci tyle nie kombinuj na silę dla kilkudziesięciu kilogramów, opłaty powyżej 3,5t Cię nie zrujnują

a jeżeli nie masz uprawnień to albo trzeba je zrobić albo dostosować przyczepę do swoich potrzeb o odpowidnio

niskiej MW aby ładowność była na przyzwoitym poziomie.

A co do ważenia to u nas nie bardzo ale jak napisał Jacek w Austrii to bardzo często, zresztą jazda z przyczepą

powyżej możliwości holownika to raczej średni pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jeszcze nie ale w austrii ważą. Druga rzecz to problem przy wypadku, jadąc przeładowanym zestawem oc wtedy regresem będzie z Ciebie ściągane. Warto ryzykować? Ja bym nie ryzykował

Raczej nie będzie. Chyba, że będzie prowadził zestaw powyżej 3.5t bez uprawnień. Akurat w przypadku OC ubezpieczyciel może zrobić regres tylko w określonych w ustawie przypadkach. Krąg przypadków jest zamknięty i są to: umyślna szkoda, jazda po pijaku bądź po dragach, spowodowanie wypadku kradzionym pojazdem, ucieczka z miejsca wypadku, i wreszcie wspomniany brak uprawnień.

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regres - regresem.

I tu jacek00 ma rację co do zamkniętego katalogu przesłanek.

Ale czym innym jest PRZYCZYNIENIE się do zaistniałego wypadku przez umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

A to też może rodzić konsekwencje finansowe (poza karnymi)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie piszą o tym co wspomniałeś

http://www.ekspert-flotowy.pl/artykuly/124/likwidacja_szkod_z_oc_od_kuchni.html

Co prawda dotyczy busów, ale pierwszy lepszy papuga będzie w stanie udowodnić że jadąc zgodnie z wagami dałoby się rade wychamować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakiś czas temu jeden forumowicz chciał na wyspach kupić, budżet z tego co pamiętam ok 25k, nic nie było, same zgniłki, kupił tu i zaciągnął tam.

 

Dlatego jestem na nie do angielek

Czuje się wywołany do tablicy. Pisałem już o tym kilka razy ale napisze w skrócie kolejny. Anglicy jeżdżą w większości nowymi autami, a że lubią narzekać że sa biedni to kupują nowe ale podstawowe wersje z małymi silnikami. To przekłada się na możliwości uciagu. Jeśli prześledzić rynek nowych przyczep to tutaj DMC 1100 1200 to kupisz naprawdę duza przyczepę jak na warunki kontynentalne. Wszystkie mają osobne kabiny prysznicowe termy na gaz piekarniki itp itd. Oszczędność wagi bierze się w konstrukcji ścian podłogi i dachu. Anglicy albo zostawiają przyczepyw jednym miejscu przez kilka lat (klimat jest jaki jest A o pokrowcachto oni nie słyszeli) albo ciągną je na potęgę po całym kraju. Jedno i drugie odbija się na stanie przyczep. Szukałem przyczepy za równowartość 25k PLN. Nie udało mi się nic kupić ,a wiedzę mam znajomą więc pewnie przeoczyłem tysiąc drobnych rzeczy.

 

Ostatecznie kupiłem Dethleffsa w PL i zabrałem to do siebie.

Na pewno da się kupić dobra przyczepę w Anglii ale albo będzie to nową albo będzie to np Hymer:). W miejscu gdzie trzymamy swoją jest 60 miejsc pod dachem i dobra 100 na gołym polu. Znacząca ilość przyczep to marki uznanych producentów z Niemiec oraz widoczna gołym okiem rosnącą w siłę Adria.

 

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując    jezeli jakas przyczepa ma w ogłoszeniu DMC 1500, a dla mojego auta (z uwzglednieniem 1.33) DMC przyczepy to 1428 kg  - jak rozumiem nie ma szans by czyniąc cuda nad dokumentami jakos to ze sobą zgrać.

 

Dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jaką ta przyczepa ma MW.

Przykładowo:

- jeśli ma MW 1100 - spokojnie można obniżyć (jeśli masz taką możliwość) DMC do 1400 - i tak zostanie Ci 300 kg ładowności,

- jeśli ma MW 1300 - obniżenie DMC do 1400 sprawi, że nic do niej nie włożysz, poza butlą, pościelą, poduszkami i może co-nieco do lodówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje, że poszukiwania przyczepy musze zacząć od zrobienia listy modeli, które swoim DMC odpowiadają mojemu autu.

 

Swoją drogą chciałbym kiedyuś poznać tego "geniusza" od siedmiu boleści, który wymysłił ten wspolczynnik 1,33. Mam dla niego "specjalne" podziekowania.

 

 

 

 

 

PS  a jak z długością całkowitą przyczepy?  Chyba nie ma za bardzo sensu wychodzic poza 6,7 czy nawet 7 metrów - jak sądzicie? 

Tym bardziej gdy przyczepa będzie użytowana tylko przez 3 osoby.

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look: :look: :look:

 

Czy ja dobrze rozumiem - na przykładzie tego modelu

 

https://www.hobby-caravan.de/pl/przyczepy-kempingowe/de-luxe/model/modeldetails/show/Model/490-kmf-3/

 

łaczna masa tego co moge zapakowac do tej przyczepy nie moze przekraczać 145 kg?????? :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look: :look: :look:

 

Czy ja dobrze rozumiem - na przykładzie tego modelu

 

https://www.hobby-caravan.de/pl/przyczepy-kempingowe/de-luxe/model/modeldetails/show/Model/490-kmf-3/

 

łaczna masa tego co moge zapakowac do tej przyczepy nie moze przekraczać 145 kg?????? :look:

 

Tak, dobrze rozumiesz. Czemu jesteś taki zdziwiony? Chcesz większą ładowność? Szukaj też przyczep innych producentów:

 

KNAUS SPORT 500 QDK

https://www.knaus.com/de-de/caravans/sport/grundrisse-daten/500-qdk/serienausstattung/

 

Podwyższasz DMC do 1400 kg i masz 270 kg ładowności.

 

 

KNAUS SÜDWIND 500 FDK

https://www.knaus.com/de-de/caravans/suedwind/grundrisse-daten/500-fdk/serienausstattung/

 

Obniżasz DMC do 1420 kg i masz 220 kg ładowności

 

 

Możesz też poszukać przyczep lżejszych:

 

Adria Aviva 522 PK

http://pl.adria-mobil.com/przyczepy/aviva/

 

W standardzie masz 271 kg ładowności. Możesz DMC podwyższyć do 1400 kg i masz 371 kg ładowności.

 

 

Weinsberg CaraOne 500 FDK

https://www.weinsberg.com/de-de/caraone/grundrisse/500-fdk/serienausstattung.html

 

W standardzie 220 kg ładowności. Możesz podwyższyć DMC do 1400 i masz 270 kg ładowności. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.