Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

Co do elektrycznego - była już o tym też mowa. Nie znam się na tym, ale taki hamulec musiałby spełniać wymóg "możliwości regulowania intensywności hamowania", czyli siła nacisku na pedał hamulca odpowiada sile hamowania - tak jak w układzie hydraulicznym. Pewnie jest to do zrobienia i takie hamulce są, choć chyba nikt na forum się nie znalazł kto by z takiego rozwiązania korzystał. Jak nie to układ hamulcowy w przyczepie musiałby być podłączony do układu w samochodzie i moim zdaniem, skoro producent przewiduje taką możliwość na nasz rynek, to powinien też zapewnić fabryczne przystosowanie samochodu do tego. Nikt mu też nie broni na polski rynek obniżyć DMC przyczepy z uwagi na nasze przepisy. Oczywiście najwygodniej przerzucić to na konsumenta. Najlepiej zarejestrować zestaw za granicą i można haratać na najazdówce ile się da - a czy jest to bezpieczne. Skoro reszta UE wie lepiej, to pewnie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki



reszta UE wie lepiej, to pewnie tak...


Ale skąd wiesz co wie reszta UE? Czy np wiesz jak to jest rozwiązane w poszczególnych krajach? Np w UK (chyba) liczy się stosunek procentowy mas obu pojazdów, i holownik musi być cięższy o ileś tam procent. Czyli prawda, że podobny przepis do naszego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Ciekawy jestem reakcji. Pewnie coś w stylu: "A to już nie nasz problem

Niekoniecznie: mogą powiedzieć, że nie ma sprawy, taka usługa kosztuje 50000zł. Płaci pan kartą czy przelewem?

Dealerzy sprzedają nie tylko osobówki, ale też pojazdy dostawcze, które poddaje się znacznej personalizacji w/g życzeń klienta, które czasem ingerują w pojazd w znacznie większym stopniu niż wykonanie instalacji do hamulca przyczepy. Osobówki można też przerabiać tymi samymi metodami, z tym że to pewnie rzadkość. Njaprawdopodobniej, z punktu widzenia klienta bardziej się opłaca kupić inny model samochodu niż płacić za trudne dodatki.

23 minuty temu, Cezarr napisał:

Najlepiej dostosować przyczepę do auta bez zbędnej kombinacji.

Albo kupić auto, które fabrycznie ma masy stosowne do posiadanej (czy  też zakładanej) przyczepy ;^)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Albo kupić auto, które fabrycznie ma masy stosowne do posiadanej (czy  też zakładanej) przyczepy ;^)

To by było najlepiej, ale nie zawsze tak jest że po przeliczeniu DMC przez 1,33 hak ma właśnie taką wartość lub mniejszą.

3 minuty temu, jacek00 napisał:

W dostawczakach akurat potrafią montować system do przyczep z hamulcem pneumatycznym właśnie po to aby taki dostawczak mógł legalnie ciągnąć 3,5t

Nie widziałem przyczepy do 3,5t z hamulcami pneumatycznymi :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezarr napisał:

To by było najlepiej, ale nie zawsze tak jest że po przeliczeniu DMC przez 1,33 hak ma właśnie taką wartość lub mniejszą.

Chyba zawsze by się jakiś model znalazł? Przecież jakiś tam wybór jest w samochodach, chyba że przyczepa jakaś mega ciężka. No ale mimo wszystko jakieś większe busy chyba mogą ciągnąc całkiem sporo (?) Właśnie popatrzyłem na dane transita i najmocniejsza wersja ma DMC zespołu pojazdów 6500kg, no to chyba solidną przyczepkę mógłby targać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cezarr napisał:

To by było najlepiej, ale nie zawsze tak jest że po przeliczeniu DMC przez 1,33 hak ma właśnie taką wartość lub mniejszą.

Nie widziałem przyczepy do 3,5t z hamulcami pneumatycznymi :hmm:

To może to takie małe ciężarówki, coś w stylu małe IVECO? I nie jest to dostawczak a już ciężarówka? Widziałem coś takiego, i byłem przekonany, że to dostawczak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Chyba zawsze by się jakiś model znalazł?

No u mnie jest 2520 DMC a na haku 1870kg.

2 minuty temu, jacek00 napisał:

To może to takie małe ciężarówki, coś w stylu małe IVECO? I nie jest to dostawczak a już ciężarówka? Widziałem coś takiego, i byłem przekonany, że to dostawczak jest

Jacek może to auto mieć np. 6t DMC :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

I nie jest to dostawczak a już ciężarówka?

Dostawczak to nazwa potoczna, bardziej określająca zastosowanie pojazdu niż jego typ. Nie ma czegoś takiego w oficjalnej nomenklaturze: albo jest samochód osobowy, DMC do 3,5tony, albo pojazd ciężarowy >3,5t.
Iveco nie produkuje samochodów osobowych, bo robi to jego spółka - matka: fiat. Iveco to jest fiat ciężarowy. I autobusowy.
Ale w sumie ciekawe, czy te małe iveco mają już hamulce pneumatyczne czy jeszcze hydrauliczne.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i osobowe(bus) Iveco jak ciężarowy do 3.5t

42 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:


Ale w sumie ciekawe, czy te małe iveco mają już hamulce pneumatyczne czy jeszcze hydrauliczne.

Nie wiem co rozumiesz przez słowo małe ale Iveco mają hydrauliczne, pneumatyczne jak i mieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cezarr napisał:

(...)

Nie widziałem przyczepy do 3,5t z hamulcami pneumatycznymi :hmm:

 

3 godziny temu, Cezarr napisał:

(...)

Jacek może to auto mieć np. 6t DMC :hmm:

tu masz przykład IVECO Daily 50 zahomologowana na DMC 3,5t,  hamulce w ciągniku hydrauliczne w naczepie pneumatyczne

http://konarspj.pl/zabudowy-samochodow/zestawy-podmytowe

jeździsz legalnie takim zestawem na B+E

podobnie jak w przypadku przyczep Iveco Daily możesz kupić fabrycznie  z większym DMC i zarejestrować na mniejsze

(dostajesz nową tabliczkę znamionową, demontujesz ogranicznik i możesz jeździć na kat B )

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Dostawczak to nazwa potoczna, bardziej określająca zastosowanie pojazdu niż jego typ. Nie ma czegoś takiego w oficjalnej nomenklaturze: albo jest samochód osobowy, DMC do 3,5tony, albo pojazd ciężarowy >3,5t.
(...)

 

no nie do końca bo są samochody ciężarowe zarówno  >3,5t jak i <3,5T ;) 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.