Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.12.2017 o 22:00, jacekzoo napisał:

Czyli spokojnie tyle pociągniesz, max 1394, czyli realnie 1350 bo nie spotkałem takiego dokładnego dmc :) szukaj i oglądaj, jak coś Ci wpadnie w oko to podlinkuj, ocenimy. Na pewno unikaj angielek

Pobawię się w kucharza....

U mnie po dmc i przeliczniku wychodzi 1687 kg, myślicie że policjant czy krokodyl uczepi się jak będzie budka 1690 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, forscher napisał:

ile można czekać na wycenę przyczepy wg podanej specyfikacji???    

 

2 dni?

 

4 dni?

 

tydzień?

 

2 tygodnie?

 

Zależy gdzie pytasz :P

najdluzej czekałem 3dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2018 o 15:17, PLopaPL napisał:

Pobawię się w kucharza....

U mnie po dmc i przeliczniku wychodzi 1687 kg, myślicie że policjant czy krokodyl uczepi się jak będzie budka 1690 kg?

Nikt się nie będzie czepiał,bo policjant,czy krokodyl nie ma pojęcia o żadnym przeliczniku 1,33.Sam mam co do niego duże wątpliwości...ale już była na ten temat rozmowa..Ja papiery mam ok,tzn wg przelicznika mogę maks 1500DMC przyczepy i tak mam - ale faktycznie,pewnie ze 150 kg będę "przewalony".Myślę,że Twój problem,to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PLopaPL napisał:

Problem, gdy coś się stani na drodze. Niektórzy mówią, że ten przelicznik nie istnieje, inni że istnieje realnie.... Sam nie wiem ;)

Dlatego najlepiej,jakby napisała osoba,która faktycznie stanęła przed takim faktem.Np.miał kolizję i co wtedy. Podobnie z ważeniem,czy jest ktoś,kto miał 200 kg więcej i co się stało - mandat,laweta,czy w inny sposób wybrnął z sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, forscher napisał:

ile można czekać na wycenę przyczepy wg podanej specyfikacji???    

 

2 dni?

 

4 dni?

 

tydzień?

 

2 tygodnie?

 

W Szczecinie czekałem około miesiąca. Na dokumenty do zamówienia już się nie doczekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo nie ciekawa. Człowiek wydaje dużą kasę na nową budkę a z każdej strony go zlewają z małymi wyjątkami. Przerabiałem to całkiem nie dawno. Podobnie było z salonami samochodowymi, niektóre zapytania nie doczekały odpowiedzi a inne szły miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PLopaPL napisał:

Problem, gdy coś się stani na drodze. Niektórzy mówią, że ten przelicznik nie istnieje, inni że istnieje realnie.... Sam nie wiem ;)

No fakt - już była dyskusja na ten temat. Teoretycznie istnieje wrzucony w przepis tak "nie w pięć ni w dziewięć", ale jak by przeprowadzić ankietę wśród policjantów co do jego znajomości, to wyniki chyba będą przesądzone;-)

Już widzę policjanta, który po zatrzymaniu i spoglądnięciu w papiery bierze kalkulator i przelicza 1,33, a jak mu wyjdzie przekroczenie to pyta o rodzaj hamulca, jaki jest w przyczepie;-)

Z drugiej strony ten przelicznik ma sens - strach się bać takiej skody superb, która waży 2.200, a w papierach może ciągnąć nawet więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2018 o 09:54, Zulos napisał:

Z drugiej strony ten przelicznik ma sens - strach się bać takiej skody superb, która waży 2.200, a w papierach może ciągnąć nawet więcej...

 

No aż tak to nie jest, najcięższe wersje Superb moją troche ponad 2300 DMC i wtedy przyczepy do nich 2200 DMC ale nie więcej, dla żadnej wersji. Swoją drogą Passat ma tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla takiego superba, przyjmując jego DMC na 2300 kg, 2300/1,33 daje wtedy 1729 kg DMC przyczepy. Tyle, i tylko tyle wolno legalnie ciągnąć takim samochodem zarejestrowanym w Polsce, jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulec najazdowy. Przepis jest, obowiązuje, i podzielonych opinii w temacie raczej nie ma. Co innego świadomość istnienia takiego przepisu po stronie odnośnych władz i organów uprawnionych do sprawowania kontroli ruchu drogowego. Ciągle zawracanie kijem Wisły, pisane było nie raz, łącznie z namiarami na stosowny Dziennik Ustaw i  rozporządzenie, ze wskazaniem konkretnego przepisu. Są policjanci i inspektorzy ITD którzy o tym dobrze wiedzą.

(§ 14 ust. 7 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia z 31.12.2002 r., tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 2022, a na zupełnego "leniucha" tu: http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2016/2022/D2016000202201.pdf)

Edytowane przez czyś
uzupełnienie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czyś napisał:

Czyli dla takiego superba, przyjmując jego DMC na 2300 kg, 2300/1,33 daje wtedy 1729 kg DMC przyczepy. Tyle, i tylko tyle wolno legalnie ciągnąć takim samochodem zarejestrowanym w Polsce, jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulec najazdowy. Przepis jest, obowiązuje, i podzielonych opinii w temacie raczej nie ma. Co innego świadomość istnienia takiego przepisu po stronie odnośnych władz i organów uprawnionych do sprawowania kontroli ruchu drogowego. Ciągle zawracanie kijem Wisły, pisane było nie raz, łącznie z namiarami na stosowny Dziennik Ustaw i  rozporządzenie, ze wskazaniem konkretnego przepisu. Są policjanci i inspektorzy ITD którzy o tym dobrze wiedzą.

(§ 14 ust. 7 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia z 31.12.2002 r., tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 2022, a na zupełnego "leniucha" tu: http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2016/2022/D2016000202201.pdf)

Wszystko się zgadza, ale uważam, że to jest lekkomyślność producentów/dealerów - niech ktoś się uda do dealera VW/Skody czy innego, który dopuszcza w papierach takie DMC przyczepy i powie: "Kupuję wasz samochód (np. DMC 2.200) i zamierzam jeździć z dopuszczalną przez was (homologowaną) przyczepą DMC np. 2.100 - proszę wyposażyć mi samochód w instalację hamulcową odpowiadającą wymaganiom § 14 ust. 1 i 5 rozporządzenia (skoro zgodnie z § 14 ust. 7 hamulec najazdowy jest w tym przypadku wykluczony)".

Ciekawy jestem reakcji. Pewnie coś w stylu: "A to już nie nasz problem...";-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Zulos napisał:

Wszystko się zgadza, ale uważam, że to jest lekkomyślność producentów/dealerów - niech ktoś się uda do dealera VW/Skody czy innego, który dopuszcza w papierach takie DMC przyczepy i powie: "Kupuję wasz samochód (np. DMC 2.200) i zamierzam jeździć z dopuszczalną przez was (homologowaną) przyczepą DMC np. 2.100 - proszę wyposażyć mi samochód w instalację hamulcową odpowiadającą wymaganiom § 14 ust. 1 i 5 rozporządzenia (skoro zgodnie z § 14 ust. 7 hamulec najazdowy jest w tym przypadku wykluczony)".

Ciekawy jestem reakcji. Pewnie coś w stylu: "A to już nie nasz problem...";-)

Tylko jest jeszcze jeden problem. Hamulec, o którym piszesz, ma być wyposażona PRZYCZEPA. Więc jak samochód mogą Ci wyposażyć w instalację hamulcową, w którą ma być wyposażona przyczepa? Więc jeśli znajdziesz taką przyczepę, albo zamontujesz sobie w przyczepie hamulce spełniające wymagania dotyczące hamulca to będziesz mógł ciągnąc tyle ile trzeba. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.